Ukrajina – Rakousko 0:1 (kon.) | S. Makedonie – Nizozemsko 0:3 (kon.) | Finsko – Belgie 0:2 (kon.)
Rusko – Dánsko 1:4 (kon.)
Rusko
1:4 (0:1)
Dánsko
Pondělí 21.06.2021, 21:00 • Parken, Kodaň • Mistrovství Evropy • Skupina B

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 3:2. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:16. (22:53:47)
    Dánové dnes bojovali i pro Christiana Eriksena, kterému určitě udělali velkou radost.

Dánsko odvrátilo akutní hrozbu vyřazení a po dvou porážkách postupuje s obrovskou porcí štěstí s pouhými třemi body díky nejlepšímu skóre z druhého místa! Rusko naopak skončí ve skupině se stejným bodovým ziskem poslední.
    Po vyrovnaném prvním poločase s jednou nebezpečnou střelou na každé straně patřila druhá půle jednoznačně domácím. Sborná vykřesala jiskřičku naděje z přísné penalty, ale v závěru Dánové ještě zvýraznili vítězství dvěma slepenými góly a zápas dohrávali v obrovské euforii.

90+3

90+3
    Hosté odhlavičkovali Jensenův roh do zámezí.

90+3
    Højbjerg se u postranní čáry protáhl mezi dvěma protihráči a jeho střelu srazil Džikija znovu na roh.

90+2
    Domácí dohrávají zápas za ovací fanoušků s přehledem a Cornelius byl odstaven od míče jen za cenu dalšího rohu.

90
    Rusy dělí od konce na ME tři nastavené minuty, během kterých potřebují vsítit dva góly.

88
    Strygerův přímák si zpracoval na hrudi Cornelius a na opačné straně pokutového území našel Mæhleho, jemuž míč utíká za čáru.
    Dánové naposledy vstřelili čtyři góly na EURU v roce 1984.

88
    Další šikovně získaný faul na Dolberga, provinil se střídající Muchin.

87
    Tato konstelace výsledků má mimochodem jeden příznivý důsledek pro české fotbalisty – pokud zápasy petrohradsko-kodaňské skupiny skončí vítězstvím Belgie a Dánska, postupujeme bez ohledu na zítřejší výsledek v Anglii do osmifinále!

86
    Dolberg si zasekl míč mezi dvěma Rusy a došel si ke Golovinovi pro faul.

86
    Dánsko vyčerpalo možnosti ke střídání: ze hřiště odcházejí Martin Braithwaite a Thomas Delaney, které nahradili Andreas Cornelius a Mathias Jensen.

85
    Rohový kop se však stává lehkou kořistí Matvěje Safonova.

84
    Z další rychlé akce po levém křídle vybojoval Mæhle rohový kop.
    82. Joakim MAEHLE - 1:4

82
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Højbjerg vysunul do brejku JOAKIMA MÆHLEHO, který si nechal chytře přeběhnout vracející se obránce, schoval si zakončení pro sebe a uklidil míč přesně k tyči.

81
    Dnešní utkání sleduje 25 000 diváků.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.

Karel Jedlička

Branky: 70. Dzjuba (pen.) – 38. Damsgaard (P.-E. Höjbjerg), 59. Y. Poulsen, 79. Christensen, 82. Maehle (P.-E. Höjbjerg)

Karty:   28. Kudrjašov (RUS), 75. Divejev (RUS) – 57. Delaney (DEN)

Rusko: Safonov – Divějev, Džikija, Kudrjašov (67. Karavajev) – Fernandes, Ozdojev (62. Žemaletdinov), Zobnin, Kuzjajev (67. Muchin) – Mirančuk (62. Sobolev), Dzjuba /C/, Golovin.
    Náhradníci: Šunin, Ďupin – Semjonov, Jevgeněv, Barinov, Čeryšev, Ionov, Zabolotnyj.

Dánsko: Schmeichel – Christensen, Kjær /C/, Vestergaard, Mæhle – Wass (61. Stryger), Højbjerg, Delaney (86. Jensen) – Poulsen (61. Dolberg), Damsgaard (72. Nørgaard), Braithwaite (86. Cornelius).
    Náhradníci: Lössl, Rønnow – Andersen, Skov, Olsen, Jørgensen, Wind.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (FRA)

Diváci: 25 000