8:0 (3:0, 3:0, 2:0) Stav série: 3:2
New York Islanders
Úterý 22.06.2021, 02:15 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Semifinále

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (05:07:29)
    Tampa v pátém semifinálovém utkání přejela New York Islanders a je jediný krok od postupu do finále

3. Andrej Vasilevskij (TBL) – 21 zákroků

Dnešnímu utkání přihlíželo 14 791 diváků.

Po pátém semifinálovém utkání má blíže k postupu do finále Tampa, která na domácím stadiónu deklasovala New York Islanders vysoko 8:0.

Domácí zadělali na vítězství už v první třetině, kdy vstřelili tři góly, stejný počet branek pak přidali i v prostředním dějství a do posledního si schovali ještě dva zásahy. Svěřenci kouče Coopera dominovali ve všech ohledech, vyjma trestných minut. Nejvíce byli vidět dvougóloví střelci Steven Stamkos a Alex Killorn, tři asistence zapsal Nikita Kučerov. Negativně na sebe upozornil Mathew Barzal, který za krosček na Jana Ruttu vyfasoval trest do konec utkání a disciplinární komise určitě bude řešit jeho zákrok pro případné pozastavení činnosti do dalších zápasů. Za zmínku stojí i další výborný výkon Andreje Vasilevského mezi třemi tyčemi, ruský obr za záda nepustil ani jednu z jednadvaceti střel.

Šestý zápas je na programu v brzkých ranních hodinách ve čtvrtek, hrát se bude v newyorském Nassau Coliseum.

59:55
    Poslední útok ještě mohl rozjet Nick Leddy, ale řekl si, že to již nemá smysl. S pukem kvedlá za vlastní brankou a čeká na závěrečnou sirénu.

59:20
    Ondřej Palát musel střílet, protože ho v útočné činnosti nikdo nepodpořil. Český útočník z velkého úhlu o pár centimetrů přestřelil bránu.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:31
    Přesilovka Isles je minulostí. Domácí jsou v plném počtu a nyní je už vlemi pravděpodobné, že zápas zvládnou i s čistým štítem.

58:16
    Byl to právě Nick Leddy, kdo po delší kombinaci pálil od modré čáry. Ani on nedokázal prostřeli houf hráčů stojících před domácí bránou.

57:39
    Do pravého kruhu dostal nabito Kyle Palmieri. Jenže při nepovedené střele dokonce zlomil hokejku, pravou bruslí ovšem ještě dokázal přikopnout touš k Leddymu.

57:08
    Hráči Islanders mají v přesilové hře velkou příležitost zrušit Vasilevskému čisté konto. Od modré čáry pokusil štěstí Josh Bailey, za gólmana zaskočil Hedman.

56:30
    Po přerušení hry se utvořili čtyři dvojičky. které si očividně měly co říct. Rozhodčí vykázali na trestnou lavici Goodrowa, Gourdea, Martina, Pelecha a Mayfielda. V součtu všech trestů domácí inkasovali dvě minuty navíc, hosté budou hrát přesilovou hru.

56:27
    tentokráte již Casey Cizikas vystřelil, z levého kruhu ztroskotal na pravém betonu Vasilevského. Neuspěl ani dorážející Clutterbuck.

55:37
    Casey Cizikas zvládl buly, avšak Andrej Vasilevskij zasahovat nemusel, neboť ránu Pulocka od modré srazil do bezpečí Ryan McDonagh.

55:12
    Muži v prouhovaném opět přerušili hru, protože po zblokovaném nahození Adama Pelecha puk skončil v ochranné síti. Buly proběhne v útočném pásmu Isles.

54:57
    Michail Sergačjov nemohl střílet, protože proti němu vyjela dvoučlenná obranná hradba. Proto Rus jen po mantinelu nahodil za bránu a odjel střídat.

54:21
    Postavení mimo hru, ta zůstane ve středním pásmu. Příliš netrpělivým byl Anthony Beauvillier, který vystavil do ofsajdu Clutterbucka.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 1. Stamkos (Killorn, Cirelli), 12. Gourde (Coleman), 16. Killorn (D. Savard), 26. Stamkos (Hedman, Kučerov), 36. Palát (D. Savard, Kučerov), 38. Killorn (Hedman, B. Point), 42. B. Point (Kučerov, Stamkos), 53. L. Schenn (Maroon, Colton)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), L. Schenn, McDonagh, D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Maroon, T. Johnson, Colton.
    New York Islanders: Varlamov (16. I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Palmieri – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Zajac, Pageau, Komarov – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Charron, Dwyer – Cherrey, Murchison

Diváci: 14 791