Švédsko – Polsko 3:2 (kon.) | Slovensko – Španělsko 0:5 (kon.) | Německo – Maďarsko 2:2 (kon.)
Portugalsko – Francie 2:2 (kon.)
Portugalsko
2:2 (1:1)
Francie
Středa 23.06.2021, 21:00 • Puskás Aréna (Budapešť) • Mistrovství Evropy • Skupina F

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (23:20:39)
    Nejlepším hráčem zápasu za Francii je zaslouženě dvougólový Karim Benzema.
    Portugalsko i na osmý pokus postupuje na EURO ze skupiny.

Oba týmy už znají své soupeře pro osmifinále. Francie si to o postup mezi nejlepší osmičku rozdá se Švýcarskem, Portugalsko čeká těžká bitva s Belgií.

Fauly: 9:15

Zápas skončil, Portugalsko remizovalo s Francií 2:2. Z postupu do osmifinále se radují oba týmy, Francie ze druhého a Portugalsko z třetího místa. Do vedení se dostalo ve 31. minutě po penaltě, kterou proměnil Cristiano Ronaldo, Portugalsko. Francie stihla vyrovnat v nastaveném čase, a to rovněž z penalty, trefil se Karim Benzema. Také druhý poločas nabídl dvě branky. Už ve 47. minutě se prosadil podruhé v utkání Karim Benzema, který využil skvělou přihrávku za obranu od Pogby. Portugalci ale ještě našli odpověď, v 60. minutě se podruhé v utkání z penalty prosadil Cristiano Ronaldo. Závěr utkání se už je víceméně dohrával, protože obě mužstva byla spokojená s remízou.

90+6

90+5
    Pepe poslal dlouhý nákop na hrot, tam se však Rúben Neves k míči nedostal a pak tam došlo i k faulu.

90+4
    Hráčům se už nechce nic vymýšlet, už zase se závěr zápasu mění v čekání na závěrečný hvizd.

90+3
    Na opačné straně hřiště Portugalci hledali dlouhým míčem Jotu, ale ten k němu měl přeci jen dosti daleko.

90+3
    Vše ještě zkontroloval VAR, ale výrok sudího se nemění, penalta se tentokrát nepíská.
    90+2. Zákrok Fernandese na Comana

90+2
    Kingsley Coman skončil ve vápně po souboji s Fernandesem na zemi, ale sudí Lahoz penaltu nepíská!

90+1
    Podobně jako před chvílí Portugalci, také Francouzi nyní hrají s míčem hodně pasivně. Jsou ale na polovině Portugalska.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Bruno Fernandes ale rozhodně stále má chuť hrát dopředu, jen mu to tentokrát nevyšlo, míč mu utekl do zámezí.

89
    Portugalci si přihrávají na vlastní polovině a Francouzům se nechce napadat.

88
    Utkání se pomalu chýlí ke konci a zatím to vypadá, že oběma týmům bude stačit remíza. Uvidíme, zda se ještě dočkáme něčeho zajímavého nebo se zápas v klidu jen dohraje.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.

Petr Sumbal

Branky: 31. Ronaldo (pen.), 60. Ronaldo (pen.) – 45+2. Benzema (pen.), 47. Benzema (P. Pogba)

Karty:   27. Lloris (FRA), 36. Lucas Hernández (FRA), 40. Griezmann (FRA), 83. Kimpembe (FRA)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 0:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:15.
    Portugalsko: Patrício – N. Semedo (79. Dalot), Rúben Dias, Pepe, Guerreiro – Moutinho (72. Neves), Danilo Pereira (46. Palhinha), Sanches (88. S. Oliveira) – B. Silva (72. B. Fernandes), Ronaldo (C), Diogo Jota.
    Náhradníci: A. Lopes, Rui Silva – J. Fonte, André Silva, B. Fernandes, W. Carvalho, R. Silva, Neves, Dalot, Félix, S. Oliveira, Palhinha.

Francie: Lloris (C) – Koundé, Varane, Kimpembe, Lucas Hernández (46. Digne, 52. Rabiot) – P. Pogba, Kanté – Tolisso (66. Coman), Griezmann (87. Moussa Sissoko), Mbappé – Benzema.
    Náhradníci: Mandanda, Maignan – Pavard, Lenglet, Lemar, Giroud, Rabiot, K. Zouma, Moussa Sissoko, Digne, Coman, Ben Yedder.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Polomar