Vegas – Montreal 1:4 (kon.)
Vegas Golden Knights
1:4 (0:1, 0:2, 1:1) Stav série: 2:3
Montreal Canadiens
Středa 23.06.2021, 03:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Semifinále

To už je z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se těším u hokeje zase na počtenou! (06:00:51)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:26 (6:6, 9:11, 12:9)
    Zblokované střely – 8:18
    Vyhraná vhazování – 34:25
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 35:44
    Carey Price předvedl 26 zákroků a pomohl Montrealu k důležité výhře.

Hokejisté Montrealu poráží Vegas 4:1 a jediná výhra je dělí od postupu do finále Stanley Cupu! Hosté dnes předvedli skvělý taktický výkon a po dvou třetinách vedli 3:0. V úvodní části otevřel skóre Jesperi Kotkaniemi, který dorazil puk do odkryté branky po Andersonově úniku. V prostřední dvacetiminutovce pak přidali další zásahy Eric Staal a Cole Caufield. Zlatým Rytířům vykřesal ve 45. minutě naději snížením na 1:3 Max Pacioretty, ovšem další puk už za svá záda Carey Price nepustil. V čase 58:54 naopak dovezl kotouč do opuštěné branky Vegas Nick Suzuki.

Stav série – 2:3 na zápasy

59:51
    Zápas se dohrává v rohu za hostující brankou, kde se už čeká na závěrečnou sirénu.

59:25
    Pískán byl zřejmě domácí ofsajd. Montreal po dnešku povede 3:2 na zápasy.
    58:54 Nick SUZUKI - 1:4

58:54
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Tyler Toffoli posunul puk odrazem o mantinel do jízdy NICKA SUZUKIHO, který kotouč dovezl do opuštěné klece soupeře – 1:4. Asistence: Tyler Toffoli.

58:41
    Pietrangelo nabil Marchessaultovi, jeho bomba byla zablokována.

58:34
    Weberovo vyhození tak o metr minulo prázdnou branku Vegas. Další icing.

58:14
    Toffoli už tentokrát na icing zahrál. Vhazovat se bude v obranném pásmu Montrealu.

57:41
    Hosté vyhodili, navíc to není zakázané uvolnění.

57:19
    Už se hraje, domácí pokračují ve hře bez gólmana.

57:15
    Střelu Williama Karlssona pokryl Price. Následuje reklamní přestávka.

57:11
    Fleury zamířil na střídačku, domácí to zkoušejí v šesti a s prázdnou brankou!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Pacioretty (N. Roy) – 9. Kotkaniemi (J. Anderson, Byron), 27. E. Staal (Suzuki, Toffoli), 30. Caufield (Perry, Suzuki), 59. Suzuki (Toffoli)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Janmark – Kolesar, Nosek, W. Carrier.
    Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, E. Gustafsson, Merrill – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Murray, Brisebois

Diváci: 17 969