3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0) Stav série: 4:2
Pátek 25.06.2021, 02:00 • Bell Centre, Montreal • Play-off NHL • Semifinále

Carey Price (MTL) 37 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,9%, odchytal 61:36
    Robin Lehner (VGK) 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6%, odchytal 61:39

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:40

1. Artturi Lehkonen (MTL) 1+0
    2. Carey Price (MTL)
    3. Cole Caufield (MTL) 1+0 (05:16:42)

Statistiky: Střely na bránu: 32-39; Zablokované střely: 14-13; Vhazování: 47%-53%; Hity: 29-31; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

Montreal slaví v domácím Bell Centre postup do finále Stanley Cupu a nutno dodat, že zaslouženě. Vegas nevyužilo ani jednu z patnácti přesilových her, zatímco Habs přečkali rekordních 30 oslabení v řadě, což se zdá být až neuvěřitelné. Když už jsme u senzačních věcí, trojice mladých pušek ve složení Nick Suzuki, Jesperi Kotkaniemi a Cole Caufield, který dnes mimochodem skóroval znovu, podává stále fantastické výkony a má společně s brankářem Careym Pricem obrovský podíl na tom, že si Canadiens poprvé od roku 1993 zahrají finále a mohou znovu dosáhnout na hokejový grál. Hrdinou prodloužení se dnes stal Artturi Lehkonen. Konec dnes. Montreal Canadiens 3 Vegas Golden Knights 2.

61:39 Artturi LEHKONEN - 3:2

61:39
    Montreal právě vstřelil branku!
    Max Pacioretty zamířil z levého kruhu do náruče Careyho Price a na opačné straně vzápětí udeřil hrdina ARTTURI LEHKONEN, který využil skvělé bekhendové přihrávky Phillipa Danaulta přes osu útočného pásma a na vzdálenější levé tyči zvedl puk nad rameno Robina Lehnera! Asistence: Phillip Danault a Brendan Gallagher. (stav 3:2)

61:14
    Vyhozený kotouč evidentně zasáhl levý beton Robina Lehnera, jenže rozhodčí to nepostřehli a chybně odpískali proti Canadiens zakázané uvolnění. Chyba.

60:43
    Alex Pietrangelo využil velkého tlaku Golden Knights a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k jedovaté střele, kterou zablokoval Josh Anderson.

60:08
    Montreal chtěl vstoupit do prodloužení aktivně, jenže se mu nepodařilo přesně rozehrát a podél střídaček vyhodil puk na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

60:01

Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 31-37; Zablokované střely: 13-12; Vhazování: 48%-52%; Hity: 28-31; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné min.: 4-6.

Prodloužení začne přibližně v 5:03.

Golden Knights dokázali dvakrát odpovědět na vedení Montrealu a potřetí v sérii mezi oběma týmy budeme svědky prodloužení. Vzájemná bilance v prodloužení je vyrovnaná. Zajistí si Montreal postup? Skóre po třetí části. Montreal Canadiens 2 Vegas Golden Knights 2.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

57:45
    Zach Whitecloud mohl využít tlaku Golden Knights a nyní rozhodnout střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže těsně minul přední horní roh brány.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 15. S. Weber, 30. Caufield (Edmundson, Petry), 62. Lehkonen (Danault, Gallagher) – 15. R. Smith (Theodore, W. Karlsson), 42. Martinez (Pietrangelo, W. Karlsson)

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Merrill, E. Gustafsson – Caufield, Suzuki, Toffoli – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia. Hlavní trenér: Dominique Ducharme.
    Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Janmark – Kolesar, Nosek, W. Carrier. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Eric Furlatt. Čároví: Jonny Murray, David Brisebois