Trebišov – Lipany 1:3 (kon.) | Plzeň – Domažlice 4:2 (kon.) | Opava – Karviná 0:1 (kon.)
Olomouc – Brno 2:0 (kon.) | Chrudim – Žižkov 3:1 (kon.) | Písek – Hr. Králové 0:4 (kon.)
Vyškov – Kroměříž 0:1 (kon.) | Senica – Šamorín 3:1 (kon.) | Teplice – Bohemians 1905 0:2 (kon.)
Ostrava – Prostějov 3:0 (kon.) | Táborsko – Č. Budějovice 2:1 (kon.) | Jablonec – Varnsdorf 2:0 (kon.)
Pohronie – FC Košice 2:1 (kon.) | Zbuzany – Ústí n. L. 2:2 (kon.) | Liberec – Sparta B 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Příbram 2:0 (kon.) | Vlašim – Jihlava 1:1 (kon.) | Zlín – Trenčín 1:1 (kon.)
Teplice – Bohemians 1905 2:3 (kon.) | Podbrezová – Michalovce 1:2 (kon.) | Pardubice – Dukla Praha 3:1 (kon.)
Olomouc – Sereď 2:1 (kon.) | Ostrava – Třinec 2:2 (kon.)
Slezský FC Opava
0:1 (0:0)
MFK Karviná
Sobota 03.07.2021, 10:00 • Stadion v Městských sadech, Opava • Přípravný zápas

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Karviné, která svého soupeře porazila 1:0. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, přesto úvod patřil Opavě, která se kýžené branky nedočkala. Jediná dnešní trefa byla k vidění zhruba deset minut před koncem řádné hrací doby, karvinskou akci ve skluzu dokázal přesně zakončit Kacper Zych. (11:44:04)

90+1

89
    Tak to je naprosto neuvěřitelné. Domácí znovu servírovali míč před naprosto prázdnou branku, kde jeden z domácích netrefil prostor tří tyčí.

87
    Až nyní se domácí konečně dostali k nebezpečné vzdálenosti k brance soupeře, avšak ani tentokráte z toho nebylo zakončení.

85
    Na pořadu dne bylo autové vhazování pro domácí celek, který se ani při dalším útočném výpadu nedostal ani k hranici pokutového území.

84
    Kdepak. Domácím se ani další rychlý protiútok vůbec nepodařil a Karviná na jistotu hrála zpětnou nahrávku ke své šestnáctce.

83
    Následoval pas na pravou stranu, kde se hosté dokázali na chvíli udržet, avšak prudkou nahrávku přečetl domácí Putyera.

82
    Opava to bude mít nyní hodně složité, zhruba deset minut před koncem zápasu prohrává o jednu branku a moc času tedy nemá.

81
    A Karviná rozhodně nepolevuje, ba naopak. Další postupný útok směřoval do šestnáctky, avšak nakonec skončil přesně na hranici.
    79. ZYCH - 0:1

79
    Karviná právě vstřelila branku!
    Tak přeci jenom tu máme úvodní zásah! Karviná u středového kruhu vybojovala míč, následně se s míčem dostal do pokutového území Matěj Jurásek, který zpětnou nahrávkou našel ve skluzu zakončujícího KACPERA ZYCHA.

79
    Sledovali jsme další přenesení hry, po kterém putoval centr na zadní tyči, kde sice dobíhal Kadlec, avšak ani on na míč nedosáhl.

78
    A na řadu přišel nedovolený zákrok domácího celku, pokračovat se tak bude odkopem od karvinské svatyně.

77
    S míčem se na druhou stranu dostal Darmovzal, který z jedničky přenášel hru na levou stranu, kde se mu nabídl Gorčica.

76
    A na hranici malého vápna zachránil případný centr domácí Rychlý, který tak odvracel pouze za cenu rohového kopu.

75
    V obraně se nyní povedlo zakročit Večerkovi, který odvracel míč mimo pokutové území, kde se ho znovu ujal jeden z protihráčů.

73
    Karviná je v posledních minutách přeci jenom o něco aktivnější, výsledkem je zisk rohového kopu.

72
    Každopádně se pokračovalo karvinskou rozehrávkou. Ta byla hodně trpělivá, navíc se do ní zapojil také sám brankář.

71
    Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. V posledních minutách sledujeme hru plnou nepřesností a také faulů.

David Suchý

Branky: 79. Zych

Slezský FC Opava: 1. poločas: Digaňa – Janoščín, Helebrand, Hnaníček, Celba, Helešic, Tiéhi, Didiba, Putyera, Holík, Kramář
    2. poločas: Digaňa – Putyera, Rychlý, Vrána, Kadlec – Darmovzal, Večerka, Gorčica, Ščudla – Smékal.

MFK Karviná: 1. poločas: Bolek – Křapka, Eduardo, Dramé, Bartošák – Jean Mangabeira, Nešický – Mikuš, Čmelík, Sinjavskij – Svoboda
    2. poločas: Ciupa – Křapka, Eduardo (62. Stropek), Šindelář, Bartošák (62. Vlachovský) – Jean Mangabeira (62. Jursa), Nešický – Sinjavskij, Mikuš, Jurásek – Zych

Rozhodčí: Proske – Žurovec, Dudek