Egypt – Argentina 0:1 (kon.) | Francie – Jihoafr. republika 4:3 (kon.) | Nový Zéland – Honduras 2:3 (kon.)
Brazílie – Pobř. slonoviny 0:0 (kon.) | Austrálie – Španělsko 0:1 (kon.) | Japonsko – Mexiko 2:1 (kon.)
Rumunsko – Jižní Korea 0:4 (kon.) | Saúdská Arábie – Německo 2:3 (kon.)
Francie
4:3 (0:0)
Jihoafrická republika
Neděle 25.07.2021, 10:00 • Saitama Stadium 2002, Saitama • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek neděle a někdy příště opět na shledanou. (12:06:06)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 13:9. Střely mimo: 3:5. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:4.

Dnešní utkání je za námi. Po zajímavém prvním poločase, kde však branka nepadla jsme mohli sledovat ještě lepší druhý poločas, kde padlo hned sedm branek. Nejdříve se v 53. minutě dostali do vedení Jihoafričané, když se po nedorozumění Bernardoniho a Michelina střelecky prosadil Kodisang. Francie však o čtyři minuty později srovnala zásluhou Gignace. Jihoafrická republika se však dostala opět do vedení v 73. minutě, kdy se na přední tyči prosadil Makgopa. Francouzi však opět neusnuli na vavřínech a o pět minut později srovnali a kdo jiný než opět Gignac. V 82. minutě se však hosté opět dostali do vedení. Na Mokoenův pokus z hranice vápna byl Bernardoni krátký. Domácí však nic nevzdali a bojovali do poslední minuty, což se jim také vyplatilo. Nejdříve v 86. minutě proměnil pokutový kop Gignac a zkompletoval tak hattrick a následně v 90+2. minutě vsítil vítěznou branku Savanier. Francie tak po prohře v prvním utkání s Mexikem dnešní utkání zvládla a připsala si do tabulky tři body, avšak ještě to neznamená, že má jistý postup, neboť v tabulce skupiny A mají hned tři týmy po třech bodech (Mexiko, Japonsko, Francie). Nutno však podotknout, že Jihoafrická republika bohužel na Olympijských hrách končí.

90+7

90+6
    Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže a rozhodčí následně ukončuje dnešní fantastické utkání.

90+6
    Jihoafričané budou zahrávat rohový kop. Zřejmě poslední šance na vyrovnanání.
    90+4. Fleurs v obrovské šanci selhal.

90+4
    Singh poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště. Míč se následně dostal do malého vápna, kde stál úplně osamocený Fleurs. Ten však v obrovské šanci selhal a míč poslal vysoko nad branku! Tak to byla šance! Mohlo být vyrovnáno.

90+4
    Hosté jsou usazeni s míčem na polovině soupeře.
    90+2. Téji SAVANIER - 4:3

90+2
    Francie právě vstřelila branku!
    Francouzi otáčejí vývoj utkání a vedou 4:3! Gignac poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který skončil u volného TÉJI SAVANIERA. Ten se následně ještě naznačenou střelou zbavil jednoho z obránců a následně razantní střelou po zemi k levé tyči poslal svůj tým do vedení! Williams se po míči natahoval marně. Asistence: André-Pierre Gignac.

90+2
    Francouzi budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 5 minut!

90
    Následný rohový kop skončil na hlavě Gignace. Ten však svou hlavou poslal míč jen do rukavic připraveného Williamse.

89
    Michelin poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však odvrátil do zámezí Fleurs.

87
    Francouzi zahrávali přímý kop zhruba z pětatřiceti metrů od branky soupeře. Savanier poslal do vápna centr, který však nenadělal hostům větší potíže.
    86. André-Pierre GIGNAC - 3:3

86
    A je to 3:3! K pokutovému kopu se postavil ANDRÉ-PIERRE GIGNAC a zkušeně pod břevno srovnává na 3:3!

Martin Penker

Branky: 57. Gignac (Kolo Muani), 78. Gignac (Michelin), 86. Gignac (pen.), 90+2. Savanier (Gignac) – 53. Kodisang, 73. Makgopa (Kodisang), 82. Mokoena (L. Singh)

Karty:   20. Nkounkou (FRA), 68. Savanier (FRA) – 16. Mokoena (JAR), 84. Williams (JAR)

Neproměněná penalta: 41. L. Singh (JAR), mimo

Francie: Bernardoni – Michelin, Kalulu, Nkounkou, Caci – Savanier, Tousart (68. Nordin) – Thauvin (68. Beka Beka), Kolo Muani, Mbuku (62. Le Fée) – Gignac (C).
    Náhradníci: Bajič – Pembele, Nordin, Le Fée, Beka Beka, Sagnan, Doukouré.

Jihoafrická republika: Williams – Frosler (83. Mukumela), Mohamme, Fleurs, Malepe (C), Kodisang (78. Mosele) – Cele, Ngcobo (65. Mahlatsi), Mokoena (83. Monyane), L. Singh – Makgopa.
    Náhradníci: Mpoto – Mukumela, Mabiliso, Mosele, Mahlangu, Mahlatsi, Monyane.

Rozhodčí: Ortega – Orué, Sánchez (vš. Peru)