Egypt – Argentina 0:1 (kon.) | Francie – Jihoafr. republika 4:3 (kon.) | Nový Zéland – Honduras 2:3 (kon.)
Brazílie – Pobř. slonoviny 0:0 (kon.) | Austrálie – Španělsko 0:1 (kon.) | Japonsko – Mexiko 2:1 (kon.)
Rumunsko – Jižní Korea 0:4 (kon.) | Saúdská Arábie – Německo 2:3 (kon.)
Austrálie
0:1 (0:0)
Španělsko
Neděle 25.07.2021, 12:30 • Sapporo Dome, Sapporo • Olympijské hry - muži • Skupina C
Sledujte:

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (14:46:20)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 2:9. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:13.

Situace ve skupině C zůstává otevřená. Ve hře o postup jsou všechny čtyři reprezentace. Španělsko si polepšilo na čtyři body a vystrnadilo z první pozice Australany. Těm se před důležitou bitvou s posledním Egyptem vykartovali hned tři členové základní sestavy – McGree, Atkinson a Duke.

Dlouhých osmdesát minut zažívali Španělé menší „Déjà vu “. Po bezbrankové remíze s Egyptem nemohli vyzrát ani na Australany. Trn z paty jim vytrhl až s kapitánskou páskou hrající Mikel Oyarzabal, jenž deset minut před koncem uklidil do brány centr střídajícího Asensia. Socceroos měli na odpověď málo času. Hrozit chtěli z autů D'Agostina, ale Simón odstál celý zápas bez jediného zákroku.

90+5

90+5
    Rowles diagonálně přenesl hru na pravý okraj pokutového území, kde si Nathaniel Atkinson neodpustil ránu do zad Bryana Gila. Je to žlutá karta a konec australských nadějí.

90+4
    Joel King odrazil dlouhý nákop brankáře Simóna ke střídačkám. Vhazovat bude Dani Olmo, který v poslední době hraje hodně hluboko.

90+3
    Španělská jedenáctka nechce žádné drama. K vidění je hodně přihrávek vzad. Přesně tak, aby se Australané nemohli k míči ani přiblížit.

90+2
    Africká skupina rozhodčích nastavila dávku pěti minut, i když druhá půle proběhla prakticky bez zádrhelů.

90+1
    Pro vhozený aut si opět došel Unai Simón, kterému se nelíbil další náraz od Rowlese. Trochu se po něm ohnal, situaci uklidnil hlavní sudí žlutou kartou.

90
    Metcalfe u půlící čáry odstavil od míče Daniho Olma. Naděje Australanů ještě žije, připravuje se další dlouhé vhazování od D´Agostina.

89
    V náběhu za obranu se Asensiovi nepovedlo nártem zpracovat další z přesných nákopů. Australané pak u balonu dlouho nezůstali.

88
    Simónovi nic není a už se chystá k odkopu. Takto před koncem zápasu nejspíše šlo o úmyslné natahování času.

87
    Pro dlouhatánský aut Nicholase D'Agostina si došel gólman Simón. Při zákroku kolidoval se Souttarem a asi toho využije k ošetření.