Velká Británie - Německo 1:2 (kon.) | Austrálie - Španělsko 3:1 (kon.)
Japonsko - Čína 3:4 (kon.) | Nový Zéland - Argentina 3:0 (kon.)
Velká Británie - Německo

1:2

(1:0, 0:1, 0:1, 0:0)

Neděle 25.07.2021, 02:30 • Oi Hockey Stadium North Pitch • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy) • Skupina A
Sledujte:

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z pozemního hokeje, na viděnou. (04:19:19)

Je konec. Po první čtvrtině to vypadalo, že si Britky, jakožto obhájkyně zlaté medaile smlsnou na Německém týmu, ovšem po druhé čtvrtině se vše změnilo. Němky dokázaly vyrovnat z pokutové střely a o čtvrtinu později po zatím nejhezčí akci turnaje, stav otočit. Na to již Britky nedokázaly odpovědět, i přesto že šance byly. Celkem z jedenácti trestných rohů využít pouze jeden, je velmi žalostné, to také rozhodlo toto utkání. Hráčkou zápasu byla zvolena brankářka Německa JULIA SONNTAGOVÁ. Britky zítra čeká poměrně lehký souboj s Jihoafrickým výběrem, zatímco Němky se utkají s Indií.

60
    Utkání právě skončilo

59
    Do konce už zbývá opravdu malinko a vypadá to, že Němky první zápas olympiády vyhrají.

58
    Toto byla velmi důležitá šance pro Velkou Británii, ovšem nikoli úspěšná. Střelu na sebe vzala kapitánka Webb-Pearnová, jenže její pokus vůbec netrefil branku a trenér Británie se musel chytat za hlavu.

58
    Britky budou zahrávat trestný roh !

57
    Němky budou co nejvíce zdržovat, což se teď Oruzové u rohu dařilo, míček ale nešťastně tečovala do zámezí.

56
    Německé hráčky i přes vyloučení zkouší atakovat soupeře, do konce utkání již zbývá pouhé tři minuty.

55
    Kapitánka Lorenzová musela být uklidňována argentinskou rozhodčí, neboť nebyla spokojena s vyloučením Huseové. Domluvu mezi ní a sudí však režie pomocí mikrofonů nenabídla.

54
    Britky dostávají velkou výhodu! Viktoria Huseová byla vyloučena pomocí žluté karty, tedy na alespoň 4 minuty! To může Britkám pomoct k vyrovnání.

53
    Němky dostaly míček až těsně před brankářku Hinchovou, ta měla štěstí, že ji pomohly spoluhráčky, neboť nebýt toho, tak by se znovu měnilo skóre.

52
    Po téměř dvou minutách hracího času nebylo k vidění nic důležitého. Oba týmy se pouze přetahovaly o míček a hra se držela spíše na středu hřiště.

50
    Zimmermannová prošla s míčkem až na hranici vápna, kde ji okamžitě atakovaly rovnou dvě hráčky Británie, ty také byly úspěšné a situaci zneškodnily.

49
    A znovu se do střely vložila Giselle Ansleyová, dnes již do sedmého trestného rohu a ani jednou se ji nepodařilo procpat míček do sítě. Tohle musí Britky velmi mrzet!

49
    Ani na podruhé se Ansleyové nepodařilo prostřelit obranu. K dispozici ovšem budou mít třetí šanci! Jedna z Německých hráček totiž zahrála nohou.

48
    Ten nebyl zahrán zrovna nejlépe, hráčky to však mrzet nemusí, protože uvidíme repete.

48
    Němky zbytečně faulovaly v brankovišti, Britky tak budou zahrávat již osmý trestný roh!

47
    Poslední čtvrtina začíná hned srážkou dvou protihráček, naštěstí z toho nebylo nic vážného, ani faul a uvidíme tak pouze rozehrávku.