Nizozemsko - Irsko 4:0 (kon.) | Austrálie - Čína 6:0 (kon.)
Jižní Afrika - Velká Británie 1:4 (kon.) | Argentina - Španělsko 3:0 (kon.)
Japonsko - Nový Zéland 1:2 (kon.) | Německo - Indie 2:0 (kon.)
Austrálie - Čína

6:0

(0:0, 2:0, 1:0, 3:0)

Pondělí 26.07.2021, 05:15 • Jižní hřiště Oi Hockey Stadium, Tokio • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy) • Skupina B
Sledujte:

To je ode mne vše, na počtenou příště! (06:52:43)

Dohráno! Australanky kompletně ovládly střetnutí s Čínou a po vysokém vítězství 6:0 se aspoň dočasně přesouvají na špici tabulky skupiny B! Asijskému týmu dnes na jižním hřišti nevyšlo zhola nic a bude nejlepší, když nepovedenou bitvu hodí úplně za hlavu.

60
    Chalkerová se chtěla dokončit svůj hattrick, na čínskou brankářku ale tentokrát nevyzrála.

59
    Australanky ještě nemají dost a znovu dobývají svatyni protihráček, pokus Kershawové byl zblokován.

56
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Tak na tohle střetnutí budou chtít čínské reprezentantky co nejrychleji zapomenout! Pod šestý zásah Austrálie se podepisuje GRACE STEWARTOVÁ, míček znovu letěl mezi betony Tung-siao Li – 6:0!

57
    Čína znovu chvíli operovala na soupeřově polovině, ani tentokrát z toho ale nic nebylo.

56
    Tak tohle už zavání čínským debaklem! Tung-siao Li vyrazila projektil Williamsové přímo na hůl číhající STEPHANIE KERSHAWOVÉ, která bez obtíží balónek následně uklidila mezi nohy padající brankářky – 5:0!

55
    O pátý gól se chtěla postarat Perisová, gólmanka ale byla proti a tentokrát pokus vyrazila.

54
    Žlutá karta pro Ťin-žung Žang (CHN), čínský tým bude bez hráčky hned pět minut!

54
    Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Papírově domácí tým se prosazuje hned ze svého prvního tažení na soupeřovu polovinu ve čtvrté čtvrtině a pojišťuje si náskok dalším zásahem, z bezprostřední blízkosti brankové čár balónek do sítě tečovala AMBROSIA MALONEOVÁ – 4:0!

52
    Mrzet je to nicméně ale asi nemusí, stále mají dění plně pod kontrolou a kráčí k bodovému zisku.

51
    Austrálie se po delší době zkusila kouknout dopředu, její snahy přesunout hru před Tung-siao Li však zhatila špatná rozehrávka. Balónek zajel za postranní lajnu.

50
    Čínským hráčkám dnes nevychází vůbec nic, stále jsme od nich neviděli ani jednu povedenou střelu.

49
    Tempo se oproti prvním třem čtvrtinám výrazně zklidnilo, Australanky se stáhly do obrany.

48
    Čung na sebe opět upoutala pozornost, tentokrát nepřesnou tečí dlouhé nastřelené přihrávky.

47
    Ťia-čchi Čung překonala dotěrnou soupeřku a zkusila štěstí, její projektil zblokovala jiná protihráčka.

46
    Madison Fitzpatricková přestřelila, balónek se po krátké pauze vrátí na hole čínských hráček.

46
    Poslední dějství otevíráme trestným rohem, Australanky mají další šanci si pojistit vítězství.

Vojtěch Martinek

Churchová (NZL), Delforgeová (BEL).
    Branky a úvodní sestavy:
    ‏‏‎ ‎
    Branky: 16. Chalkerová, 22. Chalkerová, 31. Perisová, 54. Maloneová, 56. Kershaw, 58. Stewartová.

Austrálie: Lynchová – Boneová, Jennerová – Perisová, Lawtonová, M. Fitzpatricková, Nobbsová, Taylorová – Williamsová, Stewartová, S. Fitzpatricková.
    Náhradnice: Maloneová, Kershawová, Claxtonová (C), Somervilleová, Chalkerová.

Číná: Tung-siao Li – Jing Čang, Čchiou-sia Cchuej, C'-sia Ou – Mej-jü Liang, Chung Li, Ťin-žung Čang, Na Wang – Jang Pcheng (C), Siao-süe Čang, Tchien-tchien Lou.
    Náhradnice: Ping-feng Ku, Wen-jü Sü, Meng Liou, Jang Čchen, Ťia-čchi Čung.