Argentina - Austrálie 2:5 (kon.) | Indie - Španělsko 3:0 (kon.)
Japonsko - Nový Zéland 2:2 (kon.) | Německo - Velká Británie 5:1 (kon.)
Belgie - Jižní Afrika 9:4 (kon.) | Nizozemsko - Kanada 4:2 (kon.)
Argentina - Austrálie

2:5

(1:1, 0:3, 0:1, 1:0)

Úterý 27.07.2021, 02:30 • Oi Hockey Stadium North Pitch • Olympijské hry - Pozemní hokej (muži) • Skupina A
Sledujte:

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z pozemního hokeje na Olympiádě, na viděnou. (04:12:21)

Je konec. Austrálie zůstává nadále stoprocentní a v tabulce tak mají devět bodů. Argentina zůstává díky remíze, výhře a nyní prohře na čtyřech bodech. Závěrečná čtvrtina byla již spíše taková dohrávající a od Austrálie jsme viděli spíše bránění, čehož alespoň jednou Argentina ještě využila a snížila po trestném rohu na 2:5. I přesto bych výkon Argentiny spíše kritizoval, protože od vyrovnávací branky Austrálie celý tým přestal hrát, což Austrálie nádherně ve druhé čtvrtině využila. Určitě ještě jednou stojí za zmínku druhý gól Australanů. Tim Brand založil na středu nádhernou akci, díky které dokázal přesprintovat dva argentinské hráče, a jak mi jednou řekl známý David Budil „věř, běž, dokážeš“, tak nějak takto, bych okomentoval tuto akci. Na jejímž konci nadešla skvělá přesná přihrávka, a ještě lepší zakončení po teči Wickhama. Hráčem utkání byl zvolen Blake Govers, střelec dvou branek. Argentinu za dva dny čeká Indie, zatímco Austrálii derby s Novým Zélandem.

60
    Utkání právě skončilo

59
    Austrálie již zdržuje čas na polovině soupeře a vyčkává se tak na konečnou sirénu.

58
    A je rozhodnuto! Nicolas Cicileo zahrál příliš agresivně a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu, tedy mimo hru alespoň na pět minut!

57
    Argentina bude do konce utkání hrát ve výhodě, neboť jeden z australských hráčů obdržel zelenou kartu!

56
    Australané drží míč na vlastní polovině a nikam už se neženou, to se však Argentině nelíbí a trošičku přitvrdila.

55
    Argentina právě vstřelila branku!
    A Argentina přeci jen ten šestý trestný roh využívá. Do střely se postavil náhradník MAICO SCHUTH CASELLA, jenž svou taženou pozemní střelou nedal brankáři Charterovi šanci na reakci.

55
    Argentina bude ještě pět minut před konce hrací doby zahrávat šestý trestný roh!

54
    Na stadionu už přestalo pršet, a to nějak ke konci třetí části. Nyní na obloze vysvitlo dokonce i sluníčko.

53
    Keenan hledal svým pasem nabíhajícího se Toliniho, místo toho však míček skončil pouze v zámezí.

51
    Je tomu tak, jak jsem říkal. Austrálie se již nikam nežene, zatímco Argentina začala pronikat až k brankovišti a snažit se alespoň snížit. To se jim však zatím nedaří.

50
    Do konce základní hrací doby nám zbývá něco přes deset minut, a já si v klidu tvrdím říct, že o vítězi tohoto duelu máme rozhodnuto. Austrálie bude spíše již jen bránit, zatímco Argentina může ještě s výsledkem něco udělat, vyrovnat ale nikoli.

49
    Martin Vila pronikl s míčkem až do brankoviště soupeře, jedinou nevýhodou bylo, že se nacházel zády k brance, tudíž ze situace nic velkého nevytěžil.

48
    Argentina měla míček ve vlastní moci, až z ničeho nic opět nadešel rychlý a dlouhý pas, jenž však přesného adresáta nenašel.

47
    Hned v úvodu čtvrtiny se do zakončení probojoval Tim Brand, jenže jeho střelu z úhlu se štěstím vyrazil brankář Vivaldi.

46
    Čtvrtá čtvrtina právě začala

Třetí čtvrtina byla na šance zatím nejslabší v zápase, jedné branky jsme se v ní přeci jen dočkali. Austrálie pouze navýšila svůj náskok na 5:1 a o vítězi je tak jasno.