Karaganda – FCSB 2:1 (5:3 po pen.) | FK Liepāja – CSKA Sofia 0:0 (1:3 po pen.) | Tobol Kostanaj – Hajduk Split 4:1 (po pr.)
Vaduz – Újpest FC 1:3 (kon.) | Birkirkara – Olimpija Lublaň 1:0 (4:5 po pen.) | Honka Espoo – Domžale 0:1 (kon.)
Dinamo Brest – Plzeň 1:2 (kon.) | Keşla FK – Soči 2:4 (kon.) | Sumgait – Čukarički 0:2 (kon.)
Vorskla Poltava – KuPS 2:3 (po pr.) | Bodö/Glimt – Valur 3:0 (kon.) | Häcken – Aberdeen 2:0 (kon.)
FC Santa Coloma – Hibernian 1:2 (kon.) | Levadia Tallinn – Dundalk 1:2 (kon.) | Sepsi – Trnava 1:1 (3:4 po pen.)
Žilina – Apollon Limassol 2:2 (kon.) | Žodino – Kodaň 0:5 (kon.) | Rosenborg – Hafnarfjördur 4:1 (kon.)
Raków – FK Sūduva 0:0 (4:3 po pen.) | Slovácko – Lokomotiv Plovdiv 1:0 (2:3 po pen.) | FC Ašdod – Karabach 0:1 (kon.)
Vålerenga – Gent 2:0 (kon.) | Aarhus – Larne FC 1:1 (kon.) | BATE – Dinamo Bt. 1:4 (kon.)
Milsami – Elfsborg 0:5 (kon.) | Sivasspor – CS Petrocub 1:0 (kon.) | Beer Ševa – Arda Kardžali 4:0 (kon.)
Maccabi Haifa – Dinamo Tbilisi 5:1 (kon.) | New Saints – Kauno Žalgiris 5:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Sutjeska 3:1 (kon.)
Fola – Salihorsk 1:0 (kon.) | Breidablik – Austria 2:1 (kon.) | Vojvodina – Panevėžys 1:0 (kon.)
Partizani Tirana – Basilej 0:2 (kon.) | Feyenoord – KF Drita 3:2 (kon.) | Śląsk – Ararat 3:3 (kon.)
AEK Atény – Velež Mostar 1:0 (2:3 po pen.) | Rijeka – Gżira 1:0 (kon.) | Puskás Akadémia – RFS Riga 0:2 (kon.)
Connah's Quay – Priština 4:2 (kon.) | Banja Luka – Linfield 0:0 (kon.) | Škendija – Riga FC 0:1 (kon.)
Servette – Molde 2:0 (kon.) | Aris Soluň – Astana 2:1 (po pr.) | Universitatea Craiova – Laçi 0:0 (kon.)
Maribor – Hammarby IF 0:1 (kon.) | Bohemians Dublin – Dudelange 3:0 (kon.) | Dunajská Streda – Partizan Bělehrad 0:2 (kon.)
Osijek – Pogoň 1:0 (kon.) | Vllaznia Skadar – AEL Limassol 0:1 (kon.) | Santa Clara – Shkupi 2:0 (kon.)
Aris Soluň
2:1 (1:0)
FC Astana
Čtvrtek 29.07.2021, 20:30 • Kleanthis Vikelidis Stadium, Soluň • Evropská konferenční liga (předkola) • 2. předkolo

Je dobojováno! Fotbalisté Astany postupují do další fáze bojů Evropské konfederační ligy.

Hráči kazašského celku šli do dnešní odvety s dvougólovým náskokem, ale postupně o něj přišli. Skvěle hrající domácí je totiž hned od úvodního hvizdu zatlačili a míč měli převážně na kopačkách oni. Jejich převahu navíc v 6. minutě zúročil Dimitrios Manos v úvodní branku.

Ve druhé půli pokračovali hráči Arisu v nátlakové hře a po zásluze se dočkali v 78. minutě vyrovnání, o které se zasloužil Lucas Sasha.

Jejich tlak trochu otupilo přísné vyloučení Garcii, který se ze hřiště poroučel po druhé žluté, i tak ale domácí drželi s hosty krok i v deseti.

V prodloužení bylo k vidění několik šancí, jenže rozhodnutí přinesla až jeho poslední minuta, kdy si na centr Eugenia z přímého kopu naskočil Eneo Bitri a hlavou rozhodl o postupu svého týmu. (23:16:38)

120+3
    Gama poslal centr do vápna, nadražený balon chytá brankář Nepogodov, a to je poslední akce dnešního zápasu! Astana postupuje!

120+2
    Chuperka ještě fauloval Sashu a domácí budou mít ještě šanci vyrovnat.
    120+1. BITRI - 2:1

120+1
    Astana právě vstřelila branku!
    Eugenio poslal centrovaný balon z levé strany do šestnáctky a posadil ho přesně na hlavu ENEA BITRIHO, který jej uklidil podél levé ruky brankáře Denise! Ten si na míč sice sáhl, v cestě do branky mu ale nezabránil.

120
    Hajrovic fauluje Eugenia, ještě jeden přímý kop pro hosty.

119
    Jenže ten byl zastaven krátce za půlící čarou a jeden pokus dostanou ještě i hosté.

118
    Do konce prodloužení chybí poslední dvě minuty, domácí zakládají jeden z posledních útoků.

117
    Domácí poslali centr na hranici vápna, z hráčů Arisu už tam ale byl pouze jediný a ani ten se k míči nedostal.

117
    Gama je znovu na zemi, tentokrát po faulu Bitriho.

116
    Gurman dostává žlutou kartu za faul na Gamu.

115
    Střídání v týmu Aris Soluň: ze hřiště odchází Bertoglio, přichází Hajrovič.

113
    Obří šance domácích, ale Zaruckij čaruje. Gama rozehrál roh přímo na hlavu Benalouanea, hostující gólman ale vyrazil a následně perfektně pokryl dorážky Gamy a Jegga.

112
    S míčem na kopačkách teď operují domácí fotbalisté, kteří i v deseti vybojovali roh.

110
    Hráči Arisu ale ze standardky nic nevytěžili. Čas utíká a pomalu se hlásí o slovo penaltový rozstřel.