Portugalsko – Japonsko 30:31 (kon.) | Egypt – Bahrajn 30:20 (kon.) | Španělsko – Argentina 36:27 (kon.)
Norsko – Francie 32:29 (kon.) | Německo – Brazílie 29:25 (kon.) | Dánsko – Švédsko 30:33 (kon.)
Německo
29:25 (15:12)
Brazílie
Neděle 01.08.2021, 12:30 • Yoyogi National Stadium, Tokio • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

Ode mne je to vše. Přeji pěkné odpoledne. (14:07:07)

Utkání končí vítězstvím favorizovaných Němců 29:25. Už je tedy definitivně známa postupující čtveřice ze skupiny A. Z prvního místa se dál podívá Francie, z druhého Španělsko, z třetího Německo a ze čtvrtého Norsko. Brazílie a Argentina balí kufry a čtvrtfinále se jich týkat nebude.

Německo – Brazílie 29:25 (15:12)
    Nejvíce branek: Knorr 6, Weinhold 6, Gensheimer 3/1 – Dutra 7, Chiuffa 6/2, J. P. da Silva 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba CZE). Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 3:2.

Konec zápasu. (29:25)
    60
    Deset sekund před koncem utkání snižuje Leonardo Dutra. To je to poslední, co se v dnešním zápase stane. (29:25)
    60
    Do pětigólového vedení Německo ještě vrací Steffen Weinhold. (29:24)

60
    Oddechový čas pro hosty. (28:24)
    59
    Asi definitivní tečku za vítězstvím Německa dělá Timo Kastening, který se z protiakce trefil do pravého dolního rohu. (28:24)

59
    Na druhé straně byl zase vychytán Joao Pedro da Silva a teď už to Brazílii necelé dvě minuty před koncem bude těžké. (27:24)

58
    Nyní dominují gólmani, protože i ten brazilský se ukázal. Zastavil střelu Uweho Gensheimera z levého křídla. (27:24)

57
    Ovšem ani střela Moraese úspěch neslavila. Brankář míč dokázal vyrazit. (27:24)

57
    Tři a půl minuty do konce zápasu míjí branku soupeře Juri Knorr. Brazilci tak mají další příležitost se ještě více přiblížit. (27:24)

56
    Němci opět ztratili a ke střele se tak dostal Dutra. V tomto případě ovšem neuspěl a rozdíl je tak stále tříbrankový. (27:24)
    55
    O další brazilský gól se postaral Haniel Langaro a Brazilci snižují manko už pouze na tři góly. Ještě to může být zajímavé. (27:24)
    53
    Fabio Chiuffa snižuje přesnou střelou z pravého křídla. Brazilcům se však čas začíná krátit. (27:23)
    53
    Do konce zápasu zbývá necelých osm minut a Němci si stále drží svůj náskok. O další gól se po odmlce postaral Juri Knorr. (27:22)
    52
    Gól vstřelil tým Brazílie (Joao Pedro Francisco da Silva). (26:22)
    52
    Je to hodně neobvyklé, ale Němci dostali možnost sedmimetrového hodu poprvé v zápase až teď. Uwe Gensheimer se nemýlil. (26:21)
    50
    Leonardo Dutra se trefuje potřetí za sebou a nyní drží brazilský prapor ještě stále nad vodou. (25:21)