Portugalsko – Japonsko 30:31 (kon.) | Egypt – Bahrajn 30:20 (kon.) | Španělsko – Argentina 36:27 (kon.)
Norsko – Francie 32:29 (kon.) | Německo – Brazílie 29:25 (kon.) | Dánsko – Švédsko 30:33 (kon.)
Německo
29:25 (15:12)
Brazílie
Neděle 01.08.2021, 12:30 • Yoyogi National Stadium, Tokio • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

Ode mne je to vše. Přeji pěkné odpoledne. (14:07:07)

Utkání končí vítězstvím favorizovaných Němců 29:25. Už je tedy definitivně známa postupující čtveřice ze skupiny A. Z prvního místa se dál podívá Francie, z druhého Španělsko, z třetího Německo a ze čtvrtého Norsko. Brazílie a Argentina balí kufry a čtvrtfinále se jich týkat nebude.

Německo – Brazílie 29:25 (15:12)
    Nejvíce branek: Knorr 6, Weinhold 6, Gensheimer 3/1 – Dutra 7, Chiuffa 6/2, J. P. da Silva 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba CZE). Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 3:2.

Konec zápasu. (29:25)
    60
    Deset sekund před koncem utkání snižuje Leonardo Dutra. To je to poslední, co se v dnešním zápase stane. (29:25)
    60
    Do pětigólového vedení Německo ještě vrací Steffen Weinhold. (29:24)

60
    Oddechový čas pro hosty. (28:24)
    59
    Asi definitivní tečku za vítězstvím Německa dělá Timo Kastening, který se z protiakce trefil do pravého dolního rohu. (28:24)

59
    Na druhé straně byl zase vychytán Joao Pedro da Silva a teď už to Brazílii necelé dvě minuty před koncem bude těžké. (27:24)

58
    Nyní dominují gólmani, protože i ten brazilský se ukázal. Zastavil střelu Uweho Gensheimera z levého křídla. (27:24)

57
    Ovšem ani střela Moraese úspěch neslavila. Brankář míč dokázal vyrazit. (27:24)

57
    Tři a půl minuty do konce zápasu míjí branku soupeře Juri Knorr. Brazilci tak mají další příležitost se ještě více přiblížit. (27:24)

56
    Němci opět ztratili a ke střele se tak dostal Dutra. V tomto případě ovšem neuspěl a rozdíl je tak stále tříbrankový. (27:24)
    55
    O další brazilský gól se postaral Haniel Langaro a Brazilci snižují manko už pouze na tři góly. Ještě to může být zajímavé. (27:24)
    53
    Fabio Chiuffa snižuje přesnou střelou z pravého křídla. Brazilcům se však čas začíná krátit. (27:23)
    53
    Do konce zápasu zbývá necelých osm minut a Němci si stále drží svůj náskok. O další gól se po odmlce postaral Juri Knorr. (27:22)
    52
    Gól vstřelil tým Brazílie (Joao Pedro Francisco da Silva). (26:22)
    52
    Je to hodně neobvyklé, ale Němci dostali možnost sedmimetrového hodu poprvé v zápase až teď. Uwe Gensheimer se nemýlil. (26:21)
    50
    Leonardo Dutra se trefuje potřetí za sebou a nyní drží brazilský prapor ještě stále nad vodou. (25:21)
    49
    Když se budou týmy takto ve skórování střídat, tak to pochopitelně více vyhovuje Němcům. Po dlouhé době se prosadil Paul Drux. (25:20)
    49
    Brazilci však budou bojovat až do samého konce. Svou další trefou přidal Leonardo Dutra. (24:20)
    48
    Teď už se ovšem Němcům daří reagovat na brazilské góly. V tomto případě to byl opět jako naposledy Kai Häfner. (24:19)
    47
    Haniel Langaro rychle opět snižuje z rychlého protiútoku. (23:19)
    47
    Gól vstřelil tým Německo (Kai Häfner). (23:18)
    46
    Německý náskok byl ale v jednu chvíli i sedmigólový. Nyní už je to jen o čtyři. Trefil se Dutra. (22:18)
    45
    Joao Pedro da Silva skóruje a rozdíl mezi týmy je teď pětibrankový. Takový byl ovšem i na začátku druhého poločasu, který se ale nyní již dostává do své poloviny. (22:17)
    43
    Kai Häfner dává další německý gól asi po pětiminutové odmlce a Němci tak opět vedou už o šest branek. (22:16)

43
    Němci v posledních minutách celkem hodně ztrácejí míče. Brazilci toho ale zatím úplně nedokáží využít a nyní jsou to navíc oni, kdo se dopustil chyby. (21:16)

41
    Oddechový čas pro domácí. (21:16)

40
    Žlutá karta pro realizační tým Brazílie. (21:16)
    40
    Felipe Borges ukořistil míč a svůj rychlý brejk využil ke skórování. Brazilci se tak druhým gólem za sebou trošku svému soupeři přiblížili. (21:16)
    39
    Viděli jsme teprve druhou sedmičku v zápase. Znovu se k ní postavil Fabio Chiuffa a i v tomto případě byl úspěšný. (21:15)
    38
    Julius Kühn se trefuje do levé části brány a navyšuje tak vedení německé reprezentace už na sedm branek. (21:14)

37
    Leonardo Dutra míjí a k míči se tak opět dostanou Němci. To Brazílii není dobrá zpráva. (20:14)

37
    Vyloučení v týmu Německo (Finn Lemke). (20:14)
    37
    Bude to ale pro Brazilce složité, protože ten náskok se nyní udržuje stále stejný. Opět se trefil Juri Knorr. (20:14)
    36
    Až nyní se Brazilcům daří snížit. Postaral se o to Fabio Chiuffa. (19:14)

35
    Oddechový čas pro hosty. (19:13)
    35
    Brazilcům se úvod do druhé půle nedaří podle představ. Po gólu Weinholda je totiž rozdíl mezi týmy již šest gólů. (19:13)
    34
    Znovu Juri Knorr. Tentokrát se prosadil z protiútoku a jeho tým tak vede už o pět branek. (18:13)
    33
    Německo si ovšem svůj náskok v úvodu druhého poločasu udržuje. Trefil se totiž Juri Knorr. (17:13)
    31
    Leonardo Dutra střílí první trefu druhého poločasu a snižuje tak na tříbrankový rozdíl. (16:13)

31
    Joao Pedro do Silva střílel, jeho pokus ale zablokoval Lemke. (16:12)

31
    Začal druhý poločas. (16:12)

První poločas zápasu je za námi. Prakticky téměř po celou dobu byl vyrovnaný, ovšem v samotném závěru se Německu podařilo odskočit na větší gólový rozdíl. Nyní jsou to čtyři, tedy nejvíce od začátku zápasu. Uvidíme, zda se Brazilcům podaří v druhé půlce manko stáhnout.

30
    První poločas skončil. (16:12)
    30
    Gól vstřelil tým Německo (Uwe Gensheimer). (16:12)
    29
    Přichází další německý gól a rozdíl mezi oběma týmy je tak poprvé v průběhu prvního poločasu třígólový. Trefil se Uwe Gensheimer. (15:12)
    29
    Na starosti si to vzal Julius Kühn, který tak učinil svou první přesnou trefou v dosavadním průběhu utkání. (14:12)

28
    Vinicius Teixeira míjí a dává tak Němcům naději poprvé v utkání odskočit na více než jednogólový rozdíl. (13:12)

28
    Oddechový čas pro hosty. (13:12)
    28
    Až v tomto případě se Němcům konečně daří otočit stav zápasu. Ztráty da Silvy dokázal po přihrávce Knorra využít Timo Kastening. (13:12)
    27
    Juri Knorr a jeho přesná střela do levého dolního koutu brány. (12:12)
    26
    Otočit skóre se však Němcům zatím nedaří a nepodařilo se to ani teď, protože se na druhé straně trefil ze sedmičky Fabio Chiuffa. (11:12)
    25
    Po dalším přesném zásahu Steffena Weihnolda ovšem opět vidíme na světelné tabuli nerozhodné skóre. (11:11)
    24
    Joao Pedro da Silva posílá svou dělovku přesně do levého dolního rohu. (10:11)
    23
    Zatím ovšem mezi oběma týmy mnoho rozdílů najít nedokážeme. Znovu srovnáno zásluhou Steffena Weinholda. (10:10)
    22
    Po gólu Fabia Chiuffy už ale Jihoameričané opět vedou. Je to ale pouze o gól. (9:10)

22
    Vyloučení v týmu Německo (Finn Lemke). (9:9)
    22
    Timo Kastening sebral míč da Silvovi a to vedlo k vyrovnání. Rychlý protiútok totiž přesně zakončil Finn Lemke. (9:9)
    21
    Po oddechovém čase svého týmu se poprvé trefuje Knorr a Německo tak šlape Brazilcům na paty. (8:9)

21
    Oddechový čas pro domácí. (7:9)
    20
    Brazilci by si však tento dvoubrankový náskok co nejdéle udrželi a minimálně teď se jim to daří, protože se prosadil da Silva. (7:9)
    20
    Rychlé snížení přináší svým prvním zásahem v zápase Johannes Golla. (7:8)
    19
    Další ztrátu Německo, tentokrát Paula Druxe, potrestal Dutra a poprvé v zápase tak registrujeme větší než jednogólový náskok. (6:8)
    19
    Philipp Weber opět ztratil míč a jeho v podstatě jmenovec Felipe Borges se trefuje potřetí v utkání a přidává tak sedmý gól Brazílie. (6:7)

18
    Haniel Langaro neuspěl se svým střeleckým pokusem, který namířil prakticky pouze doprostřed brány. (6:6)
    17
    Steffen Weinhold odpovídá dalším vyrovnáním svým gólem z protiakce Německa. (6:6)
    16
    Po ztrátě Webera se dnes poprvé prosadil Chiuffa a po polovině prvního poločasu je to tak 6:5 pro Brazilce. (5:6)

15
    Weber i Ponticiano vychytáni brankáři a v těchto případech se tak skóre neměnilo. (5:5)
    14
    Na druhé straně ovšem nezaváhal Felipe Borges a i nadále je tak skóre zápasu prakticky pořád vyrovnané. (5:5)
    14
    Philipp Weber se trefuje již potřetí v zápase a Německo se pátým gólem dostává opět do malého náskoku. (5:4)

13
    Rychlý sled událostí. Gensheimer na jedné straně nejprve bránu minul a Joao Pedro da Silva na opačném konci z protiútoku nastřelil brankovou konstrukci. (4:4)

12
    Pokus Haniela Langara brankář Německa a zastavil a nyní je to opět Německo, kdo se může po krátké odmlce dostat do hubeného vedení. (4:4)
    11
    Nyní už se ovšem střelou pod horní tyč prosadil Philipp Weber, který tak vyrovnává stav utkání. (4:4)

10
    Poslední chvíle patří oběma gólmanům. Každý z nich si totiž připsal po jednom dalším zákroku. (3:4)

10
    Nyní ovšem neuspěl ani Weinhold a dává tak další šanci svým soupeřům. (3:4)

9
    Paul Drux na straně jedná a o chvíli později Thiago Ponciano na straně druhé straně se neprosadili a stav se tak nemění. (3:4)

9
    Žlutá karta pro tým Brazílie (Rogerio Moraes Ferreira). (3:4)
    8
    A to se také se přesné trefě Felipeho Borgese stalo. Brazílie tak poprvé v utkání vede. (3:4)

7
    Steffan Weinhold ztrácí míč a dává tak Brazilcům příležitost se dostat do vedení. (3:3)
    7
    Vývoj prvního poločasu je zatím vyrovnaný. Po zásahu Joao Pedra da Silvy je totiž skóre opět nerozhodné. (3:3)

6
    Žlutá karta pro tým Německo (Paul Drux). (3:2)
    6
    Podruhé už byl Philipp Weber úspěšný a posouvá tak svůj tým opět o krůček vpřed. (3:2)

5
    Ovšem Felipe Borges míč rychle ztratil a nyní tak hrají opět reprezentanti Německa. (2:2)

5
    Na druhé straně pokus Philippa Webera neuspěl a Brazilci se tak mohou vydat vstříc svému prvnímu vedení. (2:2)
    4
    Góly zatím přicházejí přibližně v minutových intervalech. Nyní síť rozvlnil Brazilec Dutra. (2:2)
    3
    Střelce jsou zatím přesní. Německo vrací tým do vedení trefou do levého dolního rohu Weihnold. (2:1)
    2
    Na druhé straně odpovídá úvodní brazilskou trefou Haniel Langaro. (1:1)
    1
    První gól vstřelil v závěru první minuty Paul Drux, který se trefil z rychlého protiútoku svého týmu. (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Německo: Bitter, Wolff – Gensheimer, Golla, Lemke, Pekeler, Knorr, Weinhold, P. Weber, Häfner, Kühn, Kohlbacher, Kastening, Drux.

Brazílie: da Rosa, Tercariol – J. P. da Silva, Torriani, R. Moraes Ferreira, Petrus, F. Borges, Chiuffa, V. Teixeira, Dutra, Ponciano, Langaro, Hackbarth, H. Teixeira.

Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba CZE).

Německo si v dosavadním průběhu turnaje připsalo čtyři body za dvě vítězství a dvě porážky. Podařilo se jim zdolat Španělsko a Norsko. Německé prohry pak byly smolné, protože jak se Španělskem, tak s Francií prohráli o jediný gól. Brazilci si zatím užili vítězný pocit v jediném případě. To se stalo naposledy, když přemohli Argentinu. Na všechny ostatní předchozí soupeře ale předtím nestačili. Za favority utkání budou bezpochyby považování Němci. Podaří se jim tuto roli naplnit?

Zdravím vás u skupinového zápasu olympijského turnaje v házené mužů, ve kterém se spolu utkají Německo a Brazílie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.