Portugalsko – Japonsko 30:31 (kon.) | Egypt – Bahrajn 30:20 (kon.) | Španělsko – Argentina 36:27 (kon.)
Norsko – Francie 32:29 (kon.) | Německo – Brazílie 29:25 (kon.) | Dánsko – Švédsko 30:33 (kon.)
Dánsko
30:33 (13:17)
Švédsko
Neděle 01.08.2021, 14:30Olympijské hry - muži • Skupina B
Sledujte:

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou. (16:05:20)

Švédsko se v posledním zápase skupiny B postaralo o překvapení, když si vyšláplo na Dány, kterým připravilo porážku napříč soutěžemi po devíti zápasech. Házenkáři švédského mužstva si výhru bezpochyby zasloužili. Na soupeře vlétli bez přehnaného respektu a už po poločase vedli rozdílem čtyř gólů. Ve druhém poločase se sice Dánové párkrát přiblížili na dostřel, ale Švédsko pak zase zabralo a odskočilo, aby v konečném zúčtování bralo vítězství o tři góly 33:30.

Ve skupině došlo k zajímavé situaci, kdy jsou tři týmy na osmi bodech. O postavení musela rozhodnout tabulka, která vyzněla nejlépe pro Dány, ti disponují v součtu zápasů s Egyptem a Švédskem kladným skóre +2. Egypt je na nule a Švédi mají -2, proto i navzdory dnešnímu vítězství postupují až z třetí pozice.

Dánsko – Švédsko 30:33 (13:17)
    Nejvíce branek: Gidsel 5, J. Hansen 5/3, E. Jakobsen 4 – Carlsbogaard 6, Sandell 6, Lagergren 5. Rozhodčí: Schulze (GER), Tonnies (GER). Sedmimetrové hody: 4/3 – 0. Vyloučení: 1:6.

Konec zápasu. (30:33)

60
    Tak se nestalo, Švédsko zvítězí. Zodpovědnost na sebe vzal Mikkel Hansen, jehož pokus k levému dolnímu rohu Palicka nohou vykopl do autu. (30:33)

59
    Jim Gottfridson si neodpustil zaváhání a pokud Dánsko rychle skóruje, mohlo by alespoň mírně zdramatizovat závěr střetnutí. (30:33)
    59
    Dánové pravidelně odpovídají na zásahy soupeře, ale to nestačí. Holm skóroval střelou nad nohu brankáře, trefu ovšem pochopitelně vůbec neslaví. (30:33)
    58
    Navíc Albin Lagergren náskok navyšuje na čtyři góly. Povedené zakončení z levého křídla, nicméně Landin lehce zaspal, reagoval pozdě. (29:33)
    57
    Mikkel Hansen hecuje spoluhráče, po jeho brance čítá ztráta tři góly. Vzhledem k tomu, že do konce zbývají tři minuty, to je poměrně výrazné manko. (29:32)
    57
    Krásná branka Jonathana Carlsbogaarda. Naskočil přes obránce a zvládl zakončit k pravému dolnímu rohu. Landin neměl šanci. (28:32)
    56
    Každopádně hráči v červeném bojují do posledního výdechu. Nařízenou sedmičku přetavil Jóhan Hansen v gól střelou k levé tyči. (28:31)
    55
    Takové manko Dánové s největší pravděpodobností nesmažou. Jim Gottfridsson svým prvním gólem v utkání navyšuje na rozdíl čtyř gólů. (27:31)

55
    Avšak v útoku neuspěli ani Dánové. Holm se sice protlačil za posledního obránce, jenže potom vpádu pravačkou přestřelil. (27:30)

54
    Daniel Pettersson mohl Švédy přiblížit blíže vítězství, jenže střelu ze spojky dokázala zblokovat dvojice bránících hráčů. (27:30)

53
    Oddechový čas pro Švédsko. (27:30)
    53
    Začínají slibně. Magnus Saugstup se procpal volnějším středem hřiště až ke gólové střele do levého dolního rohu. (27:30)

52
    Dvě minuty pro Lagergrena. Dánové cítí poslední možnost s výsledkem něco udělat, odvolávají gólmana. (26:30)
    52
    Následuje další švédský gól! Albin Lagergren dostal do brejku nahrávku od Aggeforse, Landina propálil nad levou rukou. (26:30)