Řecko-římský do 77 kg - opravy (kon.) | Řecko-římský do 97 kg - opravy (kon.)
Volný styl do 68 kg - opravy (ženy) (kon.) | Řecko-římský do 87 kg - OF a ČF (kon.)
Volný styl do 62 kg - OF a ČF (ženy) (kon.) | Řecko-římský do 67 kg - OF a ČF (kon.)
Řecko-římský do 67 kg - semifinále (kon.) | Řecko-římský do 87 kg - semifinále (kon.)
Volný styl do 62 kg - semifinále (ženy) (kon.) | Řecko-římský do 77 kg - finále Vítěz: T. Lorincz (HUN) (kon.)
Řecko-římský do 97 kg - finále Vítěz: M. Jelovjev (ROC) (kon.) | Volný styl do 68 kg - finále (ženy) Vítěz. T. M. Stock Mensahová (USA) (kon.)
Řecko-římský do 97 kg - opravy

Úterý 03.08.2021, 04:00 • Makuhari Messe Hall A • Olympijské hry - Zápas
Sledujte:

Opravy jsou za námi. Místenku do bojů o bronzové medaile si zajistili Alex Gergo Szoke a Arvi Martin Savolainen. To je pro dnešek vše. Určitě mrkněte i na další onlajny, ať už v tomto sportu, nebo kterémkoliv jiném. (05:05:38)

Druhé utkání bylo opravdu vyrovnané. Přestože si Fin vytvořil hodně brzo náskok díky jedné "dvojce" a dvěma "jedničkám", ještě v první polovině, stejně bylo vše otevřené. Hned na začátku druhé části Kyrgyzstánec snížil a napinavý souboj pokračoval až do konce. Po uplynutí základního času tak Fin postupuje výsledkem 4:1.

Program začal utkáním Giorgi Melii proti Alexi Gergovi Szokemu. Szoke se bezy dostal do vedení, ovšem dvě minuty před koncem Gruzín srovnal a měl výhodné postavení před ležícím Maďarem. Szoke se však ze svízelné pozice dostal. V poslední minutce pak soupeře dokázala převalit a podržet ho na tatami na lopatkách. Dostal čtyři body a vyhrál na body 5:1.

Nasazení pro opravy

Giorgi Melia (GEO) – Alex Gergo Szoke (HUN)
    Uzur Dzhuzupbekov (KGZ) – Arvi Martin Savolainen (FIN)

Řecko-římský styl nebo přesněji klasický styl je sportovní zápasnický styl. Hlavním cílem zápasníka v řecko-římském stylu je poslat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. V řecko-římském stylu se nesmí útočit na nohy soupeře. Soupeř se tak nejčastěji posílá na zem přes bok nebo zvedá za pas a hází na zem.

Olympijské hry v pondělí nabídnou další soutěžní den ve wrestlingu, český zápase. Jedná se o jeden z nejtradičnějších olympijských sportů, který je součástí her od roku 1896 (pouze s výjimkou v roce 1900).

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:00.