Čína – Srbsko 70:77 (kon.) | Austrálie – USA 55:79 (kon.) | Japonsko – Belgie 86:85 (kon.)
Španělsko – Francie 64:67 (kon.)
Austrálie
55:79 (12:26, 27:48, 39:68)
USA
Středa 04.08.2021, 06:40Olympijské hry - ženy • Čtvrtfinále
Sledujte:

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (08:12:40)

V semifinále se basketbalistky USA utkají se Srbskem, které dnes přehrálo Čínu.

Je konec! Americké basketbalistky potvrdily roli favoritek a postupují do semifinále olympijského turnaje. Američanky o svém vítězství nad Austrálií rozhodly už během první čtvrtiny, kterou ovládly o čtnáct bodů. Ve zbytku utkání Američanky svůj náskok pouze navyšovaly na konečných 24 bodů. Vítězství USA dnes dirigovala Stewartová, která zaznamenala dvacet tři bodů.

Konec zápasu. (55:79)

39:44
    Na opačné straně ale trojkou reaguje Digginsová-Smithová. (55:79)

39:33
    Ještě jedna trojka pro Austrálii! Allenová dostala prostor a nemýlila se střelou ze středu. (55:76)

39:03
    Magbegor dostala přihrávku pod koš, prosmýkla se mezi soupeřky a snižuje na rozdíl čtrnácti bodů. (52:76)

38:47
    Utkání se už pouze dohrává. Američanky si v ofenzivě troufají na parádičky. (50:76)

38:15
    Mitchellová dostala prostor na pravé straně, ale ještě hledala Georgeovou. Druhá jmenovaná ale nevypálila. (50:76)

37:38
    Fowlesová se drala do dalšího zakončení, ale driblinkem pod košem se zamotala do vlastních kliček a už nevystřelila. (50:76)

37:03
    Jenže na opačné straně dostala přihrávku pod koš Fowlesová, která se nenechala odstavit a odrazem o desku navyšuje vedení na 26 bodů. (50:76)

36:44
    Hodně šťastnou střelou za tři body se prosaila Smithová. (50:74)

35:44
    Grayová se na opačné straně také netrefila. V posledních minutách koše moc nepadají. (47:74)

35:21
    Australanky se nadále tlačí do útoku, jenže střely jsou v posledních minutách hodně nepřesné. (47:74)

34:48
    Georgeová si krásným nájezdem pod koš udělala prostor, jenže střelou z výskoku se neprosadila. Doskok si připsaly Američanky. (47:74)

34:00
    Jenže Atkinsová zkusila trojku z úctyhodné vzdálenosti a dokázala se prosadit. (47:74)

33:31
    Australanky ve čtvrté čtvrtině bojují a snaží se alespoň snížit. Náskok Američanek se zmenšil na dvacet čtyři bodů. (47:71)

32:45
    Georgeová dostala přihrávku pod koš, kde odstavila svou strážkyni a prosadila se. (45:71)