48 - 51 kg: Semifinále (ženy) (kon.) | 64 - 69 kg: Semifinále (ženy) (kon.)
Nad 91 kg: Semifinále (muži) (kon.) | 75 - 81 kg: Finále (muži) Vítěz: A. López (CUB) (kon.)
75 - 81 kg: Finále (muži)

Vítěz: A. López (CUB)

Středa 04.08.2021, 08:45 • Kokugikan Arena • Olympijské hry - Box
Sledujte:

Finále polotěžké váhy mužů skončilo. (08:58:30)

3
    Australan Sulejmani volí Whittakera, zbylá čtveřice Lópeze. A takový je i celkový výsledek finále – 4:1 pro Kubánce, který získává olympijské zlato!

3
    Nevypadá to na drama, Whittaker se spíše brání a López ho nahání po ringu.

3
    Ke konci zápasu varuje srílanská rozhodčí Lópeze před držením.

3
    Whittakerovi velí povinnost útočit, o něco nižšího soupeře však stále nemůže vyvést z rovnováhy.

2
    Druhé kolo končí, australský rozhodčí v něm přisoudil vítězství Whittakerovi, ale ostatní čtyři byli opačného názoru.

2
    López neustále sleduje rukavice protivníka a při jeho ranách prokazuje bleskurychlé reflexy. Někdy působí až frajersky se spuštěnýma rukama.

2
    Brit zahájil druhé kolo aktivněji, ale Kubánec si znovu počkal na protiútok a byl to bleskový a přesný zásah.

1
    Vítězem prvního kola je u všech rozhodčích Arlen López.

1
    Nevidíme žádné klinče, boxeři se udržují na distanc. Další povedená rána přiletěla z Kubáncovy pravačky.

1
    První kolo je zatím vyrovnané a vyčkávací. Teď se pěkný direkt povedl Whittakerovi, ale López okamžitě kontruje.

Začalo finále polotěžké váhy.

Začátek zápasu se mírně opozdí, v ringu jsou ještě aktéři předchozího semifinále nejtěžší váhové kategorie.

Arlen López (CUB) startuje v polotěžké váze na velkém podniku poprvé, v kategorii do 75 kilo mimo jiné předloni vyhrál Grand Prix Ústí nad Labem, ale především je zlatým medailistou z minulé olympiády v Rio de Janeiru. V ringu zatím neměl vážnějšího soupeře.

Cesta turnajem:
    López – Húmrí (ALG) 5:0 na body
    López – Romero (MEX) 5:0 nb
    López – Alfonso (AZE) 5:0 nb

Benjamin Whittaker (GBR) přešel před třemi lety ze střední váhy a v polotěžké je stříbrným medailistou z mistrovství Evropy 2019 v Minsku a bronzovým ze světového šampionátu v Jekatěrinburgu z téhož roku.
    Nejblíže vyřazení byl ve čtvrtfinále, když u tří rozhodčích porazil Machada 29:28 na body, zatímco u zbylých dvou byl poměr opačný.

Whittaker – Vivas (COL) 4:1 na body
    Whittaker – Saláh (EGY) 5:0 nb
    Whittaker – Machado (BRA) 3:2 nb
    Whittaker – Chatajev (RUS) 4:1 nb

Do finále olympijské soutěže polotěžké váhy v boxu se probojovali reprezentant Velké Británie Benjamin Whittaker a Kubánec Arlen López.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 08:35.