K1 200 m - rozjížďky a čtvrtfinále (muži) (kon.) | C1 200 m - rozjížďky a čtvrtfinále (ženy) (kon.)
K1 500 m - rozjížďky a čtvrtfinále (ženy) (kon.) | K2 1000 m - rozjížďky a čtvrtfinále (muži) cz (kon.)
K2 1000 m - rozjížďky a čtvrtfinále (muži)

Středa 04.08.2021, 04:22Olympijské hry - Rychlostní kanoistika
Sledujte:

Z Tokia je to z rychlostní kanoistiky pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost. Na počtenou! (06:34:15)

Náš čtyřhodinový program z rychlostní kanoistiky právě končí. Známe všechny postupující do finále ve všech kategoriích, které se dnes jely. Nás samozřejmě potěšilo, že už v rozjížďkách si zajistila postup i česká dvojice Josef Dostál – Radek Šlouf.

Výsledky 2. čtvrtfinále

1. Austrálie – 3:10,619 SF
    2. Slovensko – 3:11,458 SF
    3. Maďarsko – 3:15,225 SF

4. Kanada – 3:15,736
    5. Samoa – 3:46,523

Austrálie byla většinu závodu dominantní a po zásluze zvítězila. Slovensko skončilo druhé. Postupovou příčku uhájilo Maďarsko.

Austrálie je 250 metrů před koncem stále v mírném vedení. Slováci se ale jistě zkusí ještě poprat o první místo.

Je to jednoznačný závod. Samoa a Kanada vůbec nestačí.

Polovinu máme za sebou a slovenská dvojice Baláž – Botek je na druhé příčce. Postup do semifinále jí ale určitě neunikne, protože náskok je obrovský.

Po 250 metrech se Austrálie se Slovenskem srovnala. Třetí místo patří Maďarsku.

Slovenská dvojice za to opět vzala a pluje na první pozici. V patách jsou jí ale Australané.

Největší favoritem posledního závodu by měli být Slováci. Závod právě začíná.

Výsledky 1. čtvrtfinále

1. Bělorusko – 3:10,126 SF
    2. Nový Zéland – 3:10,220 SF
    3. Itálie – 3:12,667 SF

4. ROC – 3:14,045
    5. Francie – 3:18,284

První skončilo Bělorusko, druhý Nový Zéland a třetí několikrát zmiňovaná italská dvojice.

Italové se od Rusů naplno oddělili, tudíž postoupí oni společně s Běloruskem a Novým Zélandem.

Itálie je ale už o kousek napřed. O první dvojici se nemá smysl bavit, ta už je jasná.

Postupují tři, takže spolu s Itálií zřejmě největší souboj tohoto závodu předvedou závodníci reprezentující ROC.

Nový Zéland je stále první i v polovině závodu. Druhé místo připadá Bělorusům a třetí jsou Italové.

Bělorusové jim ovšem na prvním mezičase šlapou na paty.

Nový Zéland jede zatím výborně. V prostřední dráze nechává všechny soupeře za sebou.