Finsko – Švýcarsko 8:1 (kon.) | USA – Německo 10:0 (kon.) | Česko – Rusko 3:7 (kon.)
Slovensko – Švédsko 4:3 (kon.)
Slovensko
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Švédsko
Středa 04.08.2021, 19:00 • Easton Aréna, Piešťany • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

58:23
    Eliaš při zákroku nechtěně vyhodil svou klec z její předepsané pozice a zásah Švédska, který padl jen pár setin poté, tak platit nebude!

58:11
    Hävelid nyní při přerušení mizí na střídačku, seveřané už nemají co ztratit a hrají vabank!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

54:05
    Je to tak, švédská střídačka dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů. Trest odsedí Jansson.

51:51
    Obrovskou minelu Žlnky, který těsně před vlastním brankovištěm přišel o pryž, uhasil až Eliaš! Slovenský gólman dnes podává neuvěřitelný výkon.

50:54
    Kmec těsně po vyhraném vhazování nastřelil tyč, tohle musí Slováky hodně mrzet!
    47:02 Filip BYSTEDT - 4:3

47:02
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Kontaktní gól je na světě, v Easton Aréně to dnes bude ještě pořádné drama! Přes slovenskou defenzívu se hravě prodral FILIP BYSTEDT, který svůj krátký nájezd přetavil v branku – 4:3! Asistence: Mattias Hävelid.

46:08
    A rázem to mohlo být o tři branky! Slafkovský se zničehonic s kotoučem na holi ocitl sám před levou tyčí, jenže nezvládl zakončit do velké škvíry v hostujícím brankovišti!
    45:21 Dalibor DVORSKÝ - 4:2

45:21
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Tak teď už to tři korunky budou mít opravdu hodně těžké! Do dvoubrankového vedení Slovensko posílá DALIBOR DVORSKÝ, který se po zpracovaní krátké přihrávky z předbrankového prostoru trefil přesně pod víko – 4:2! Asistence: Ondrej Molnár.
    44:22 Šimon NEMEC - 3:2

44:22
    Domácí hráči se poprvé v zápase ujímají vedení a momentálně mají blíže k ukořistění konečného prvního místa ve skupině! Z modré čáry na Hävelida vyzrál slovenský kapitán ŠIMON NEMEC, který kotouč prudkým projektilem uklidil do vzdálenějšího horního rohu – 3:2! Asistence: Filip Mešár.

43:54
    Mattias Hävelid (SWE) v rohu kluziště zahákoval Slafkovského, domácí se ujmou další přesilovky.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:43
    Výbornou pasáž domácího celku ale zničehonic ukončuje Juraj Slafkovský (SVK), talentovaný zadák je na dvě minuty vykázán z hrací plochy za podrážení.
    37:33 Maxim ŠTRBÁK - 2:2

37:33
    Neuvěřitelně intenzivní tlak graduje druhým domácím gólem, v Easton Aréně je vyrovnáno! Po desítkách sekund soustavného ostřelování švédské klece Hävelida konečně z modré čáry propálil MAXIM ŠTRBÁK, který si tak zadělal na hattrick – 2:2! Asistence: Alex Čiernik, Dávid Nátny.

36:58
    Piešťanskou arénou to třikrát po sobě zašumělo, domácí nepříjemně tlačí na soupeřovu klec!

33:00
    Švédové mají šanci poprvé v zápase odskočit do dvoubrankového náskoku, Ondrej Molnár (SVK) si jede odpykat menší trest za nedovolené bránění.

32:20
    Žlnkova teč jen těsně minula branku, od vyrovnání nás dělily jen centimetry!

27:57
    Hävelida zachránila branková konstrukce, Mešár z prostoru pro vhazování nastřelil jen bližší tyč!

26:51
    Dennis Good Bogg (SWE) si jde po krosčeku zchladit hlavu na trestnou, domácí mají další přesilovku.

26:14
    Slovenská defenzíva úplně zapomněla na Liama Öhgrena, který se po převzetí dlouhé přihrávky vydal sám na Eliaše! Únik ovšem v gól nepřetavil, brankář si poradil i s následnou dorážkou!
    23:52 Mattias HÄVELID - 1:2

23:52
    Nerozhodné skóre moc dlouho nevydrželo, Švédové nakonec přesilovku využívají! Náskok svému celku vrací MATTIAS HÄVELID, který z hranice útočného pásma uklidil kotouč přesně do pravého vinglu slovenské klece – 1:2! Asistence: Filip Bystedt.

22:10
    Na začátku třiadvacáté minuty je za faul loktem z kluziště na dvě minuty vykázán Boris Žabka (SVK).
    20:34 Maxim ŠTRBÁK - 1:1

20:34
    Domácí hned zkraje prostřední části přetavili výborný vstup do periody v gól, v Piešťanech se začíná zase od začátku! Švédský brankář sice na projektil MAXIMA ŠTRBÁKA z levé strany zareagoval, nikoliv však dostatečně. Puk mu proklouzl skrz výstroj do brankoviště a jen tak tak doklouzal za brankovou čáru – 1:1! Asistence: Dávid Nátny, Adam Žlnka.

19:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

18:43
    Petrovského střelu ještě z pozice těsně před brankou tečoval Molnár, který ale kotouč nasměroval jen do Hävelidovy lapačky!

18:06
    Slováci dostávají šanci kvalitní výkon přetavit ve vyrovnávací branku, Filip Bystedt (SWE) je vyloučen za podrážení.

15:19
    Erik Palsson se zkusil prosadit z pozice těsně u pravé tyče, nakonec ale pryž za Eliaše prostrčit nedokázal!

10:14
    Molnár využil nepovedené hostující rozehrávky a poslal puk na dojíždějícího Dvorského, jehož následný pokus Hävelid chladnokrevně zneškodnil!

04:33
    Švédsko má šanci navýšit svůj náskok, dvě minuty za vyhození pryže mimo hrací plochu dostává Šimon Nemec (SVK).
    01:14 Linus HEMSTRÖM - 0:1

01:14
    Seveřané po minutě a čtrnácti sekundách hry otevírají skóre a nutno podoktnout, že s notnou dávkou štěstí! Střeleckou listinu otevírá LINUS HEMSTRÖM, který v prostoru pro vhazování zachytil od mantinelu odražený kotouč a následně ho uklidil do úzké škvíry mezi betonem slovenského gólmana a bližší tyčí – 0:1! Asistence: Liam Öhgren, Filip Bystedt.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 21. Štrbák (Nátny, Žlnka), 38. Štrbák (Čiernik, Nátny), 45. Nemec (Mešár), 46. Dvorský (Molnár) – 2. Hemström (Öhgren, Bystedt), 24. M. Hävelid (Bystedt), 48. Bystedt (M. Hävelid)

Slovensko: Eliaš (Jurčák) – Moško, Nemec, Nátny, Štrbák, Kmec, Žabka, Nahálka – Slafkovský, Repčík, Mešár – Žlnka, Petrovský, Sýkora – Molnár, Dvorský, Čiernik – Kopecký, Suchý, Šotek.
    Švédsko: H. Hävelid (Albihn) – Salomonsson, Good Bogg, M. Hävelid, Pettersson, Fransson, Odelius, Degnell, Almgren – Carlsson, Östlund, Lekkerimäki – Hemström, Bystedt, Öhgren – Rudslätt, Wagner, Born – Jansson, Palsson, Styf.

Rozhodčí: Novák, Hronský – Kacej, Jedlička.