Austrálie – USA 3:4 (kon.)
Austrálie
3:4 (1:3)
USA
Čtvrtek 05.08.2021, 10:00 • Kašima Stadium, Kašima • Olympijské hry - ženy • Utkání o bronz
Sledujte:

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 5:9. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:9. (11:58:20)

Dramatický zápas od začátku do konce. Celkem sedm branek a další šance jsme v tomto zápase viděli. Hráčky USA vyhrávají nad Australankami 4:3 a radují se ze zisku bronzových medailí. Australankám nelze odepřít snahu a touhu po vyrovnání, ale dnes na soupeřky neměly. Američanky se radují, Australanky smutní.

90+7

90+7
    Australanky se dožadovaly penalty, ale podle všeho se o faul nejednalo. v V akci je VAR.

90+6
    Australanky se snaží dál, ale ví, že moc času už nemají.

90+5
    Australanky se nastěhovaly před branku, tam ale přišly o míč.

90+4
    Kelley O'Harová vhazuje na své obranné polovině, už se znovu hraje.

90+3
    Alex Morganová za pomoci lékařek odchází z hrací plochy. V zápase pravděpodobně už pokračovat nebude.

90+2
    Alex Morganová je nyní ošetřovaná na hrací ploše, o to uvidíme delší čas v rámci nastavení. Hráčky USA vedou už jen o gól a hráčky Austrálie se pokouší o vyrovnání.

90+1
    Čtyři minuty uvidíme navíc.
    90. Emily GIELNIKOVÁ - 3:4

90
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Krásná rána a je zaděláno na drama. Američanky propadly na útočné polovině a z dálky se prosazuje nikým neobsazená EMILY GIELNIKOVÁ.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

88
    Alex Morganová se dostala před branku, její ránu vyrazila brankářka. Američanky se už k dorážce nedostaly.

87
    Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Tameka Yallopová, přichází Laura Brocková.

87
    Následně měly Američanky další velkou šanci, ale nezakončit nedokázaly.

87
    Alex Morganová to zkoušela z hranice pokutového území, ale prosadit se nedokázala.

86
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

85
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Christen Pressová, přichází Emily Sonnettová.

Jan Prošek

Branky: 17. Kerrová (Foordová), 54. Foordová (Simonová), 90. Gielniková – 8. Rapinoeová, 21. Rapinoeová, 45+1. Lloydová (Horanová), 51. Lloydová

Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 5:9. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:9.
    Austrálie: Micahová – Kennedyová, Polkinghorneová (73. Gielniková), Catleyová – Rasová (67. Nevinová), van Egmondová, Logarzoová (67. Cooneyová-Crossová), Yallopová (87. Brocková) – Simonová (67. Fowlerová), Kerrová (C), Foordová.
    Náhradníci: Williamsová – Brocková, Cooneyová-Crossová, Fowlerová, Gielniková, Luiková, Nevinová.

USA: Franchová – O'Harová, Sauerbrunnová (C), Davidsonová, Dunnová – Ertzová – S. Mewisová (60. Lavelleová), Horanová – Pressová (85. Sonnettová), Lloydová (80. Morganová), Rapinoeová (61. Heathová).
    Náhradníci: Campbellová – Dahlkemperová, Heathová, Lavelleová, K. Mewisová, Morganová, Sonnettová.

Rozhodčí: Furtunatová – Almeidaová, Blancová