Volný styl do 57 kg - opravy (muži) (kon.) | Volný styl do 57 kg - opravy (ženy) (kon.)
Volný styl do 86 kg - opravy (muži) (kon.) | Volný styl do 74 kg - OF a ČF (muži) (kon.)
Volný styl do 125 kg - OF a ČF (muži) (kon.) | Volný styl do 53 kg - OF a ČF (ženy) (kon.)
Volný styl do 74 kg - semifinále (muži) (kon.) | Volný styl do 125 kg - semifinále (muži) (kon.)
Volný styl do 53 kg - semifinále (ženy) (kon.) | Volný styl do 57 kg - finále (muži) Vítěz: Z. Ugujev (ROC) (kon.)
Volný styl do 86 kg - finále (muži) Vítěz: D. Taylor III (USA) (kon.) | Volný styl do 57 kg - finále (ženy) Vítěz: R. Kawaiová (JPN) (kon.)
Volný styl do 74 kg - osmifinále a čtvrtfinále (muži)

Čtvrtek 05.08.2021, 04:30Olympijské hry - Zápas
Sledujte:

Poslední čtvrtfinále ranního bloku ovládl Kazach Kajsanov, který poráží Hussena 8:5. (06:24:09)

Zaurbek Sidakov zvládl šest minut trvající fyzicky náročný čtvrtfinálový duel s Abdurachmonovem a po výsledku 13:6 na body slaví postup do bojů o cenné kovy.

Mahamed Kadžimahamedov z Běloruska podal ve čtvrtfinále fantastický výkon a v polovině duel ukončil! Nad Američanem Dakem totiž vedl už 11:0.

Frank Chamizo na úvod čtvrtfinálového bloku svedl dramatický souboj s Turanem Bajramovem. Ital nakonec vítězí na body 3:1 a bude v Tokiu zápasit o medaile.

Čtvrtfinále

Frank Chamizo (ITA) – Turan Bajramov (AZE)
    Mahamed Kadžimahamedov (BLR) – Kyla Dake (USA)
    Zaurbek Sidakov (ROC) – Bekzod Abdurachmonov (UZB)
    Rada Hussen (EGY) – Danjar Kajsanov (KAZ)

Danjar Kajsanov v posledním osmifinálovém duelu v závěru položil domácího Japonce Otogura na lopatky a slaví postup mezi nejlepší osmičku.

Reda Hussen z Egypta svedl dramatickou bitvu s Polákem Kamilem Rybickim a postupuje na body 6:1.

Abdurachmonov si zajistil postup do čtvrtfinále triumfem 10:0 nad Gomezem z Portorika.

Zaurbek Sidakov předvedl v osmifinále vynikající výkon a Midanu bez problémů porazil rozdílem o deset bodů!

Kyle Dake si svůj osmifinálový souboj s Hosseinkanim z Íránu také pohlídal. Americký zápasník postupuje vítězstvím na body 4:0.

Běloruský zápasník Kadžimahamedov v dalším dramatickém souboji hodně útočil, ale po šesti minutách postoupil až hodně divokým výsledkem 12:8.

Turan Bajramov si v dalším osmifinálovém souboji po obrovské bitvě poradil s Michajlovem výsledkem 4:2 a je ve čtvrtfinále.

Frank Chamizo z Itálie musel proti Kenčadzemu absolvoval celý duel. Po šesti minutách nakonec postupuje vítězstvím na body 5:1.

Osmifinále

Frank Chamizo (ITA) – Avtandil Kenčadze (GEO)
    Turan Bajramov (AZE) – Vasil Michajlov (UKR)
    Jeandry Garzon (CUB) – Mahamed Kadžimahamedov (BLR)
    Kyle Dake (USA) – Mostafa Hosseinkani (IRI)
    Zaurbek Sidakov (ROC) – Augusto Midana (GBS)
    Franklie Gomez (PUR) – Bekzod Abdurachmonov (UZB)
    Reda Hussen (EGY) – Kamil Rybicki (POL)
    Kejsuke Otoguro (JPN) – Danjar Kajsanov (KAZ)

Volný styl je společně se sportovním judem nejrozšířenější zápasnický styl na světě. Popularitu postupně nabýval po zařazení na olympijské hry v St. Louis v roce 1904. Na rozdíl od stylu řecko-římského (klasického) může zápasník útočit na jakoukoliv část soupeřova těla. Cílem zápasu ve volném stylu je dostat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. Není-li tohoto cíle v průběhu utkání dosaženo, rozhodují body udělované rozhodčími za jednotlivé techniky (chvaty). Vyšší bodové hodnocení mají chvaty prováděné ze stoje, nižší potom chvaty prováděné v pokleku (v parteru).

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:30.