Lipt. Mikuláš – Vlci Žilina 1:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 3:1 (po pr.) | K. Vary – Litvínov 5:3 (kon.)
Plzeň – Motor ČB 5:3 (kon.) | Kolín – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Kladno – Jihlava 3:1 (kon.)
Slavia – Sparta 5:2 (kon.) | Přerov – Frýdek-M. 1:4 (kon.) | Poruba 2011 – Jastrzębie 1:3 (kon.)
Vrchlabí – Ústí n/L 6:1 (kon.) | Benátky n/J – Sokolov 1:2 (0:1 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Kometa Brno B 6:0 (kon.)
Klatovy – Kadaň 2:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
JKH GKS Jastrzębie
Čtvrtek 05.08.2021, 18:00 • RT TORAX ARENA • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Druhé přípravné utkání odehraje HC RT TORA Poruba 2011 s mistrem Polské ligy JKH GKS Jastrzębie.

Oba dnešní soupeři odehráli zápasy již v úterý a oproti vítěznému večeru domácího týmu, který ve třetí třetině definitivně rozhodl o výhře nad Kopřivnicí, Jastrzębie na domácím ledě prohrálo s Jestřábi Prostějov 1:2. Ovšem výhru slavil dnešní soupeř Poruby 29. července, kdy opět na domácí půdě porazil Frýdek-Místek 5:4 po samostatných nájezdech.

Na vládní opatření si jistě už všichni dostatečně zvykli, takže není třeba dokola připomínat, za jakých podmínek se dostanete na tribuny RT TORAX ARENY.
    Úvodní bule bude vhozena v 18 hodin.

Poslední tři vzájemná utkání vyznívají lépe pro dnes hostující tým.
    čt 30.7.2020
    Poruba – Jastrzębie 2:3p

út 6.8.2019
    Poruba – Jastrzębie 2:3sn

út 31.7.2018
    Poruba – Jastrzębie 5:4

HC RT TORAX Poruba 2011 má za sebou sice jen jedno přípravné utkání, vítězné, dnes ovšem nastoupí v co možná nejsilnější sestavě a tak je víc jak pravděpodobné, že se o výhru popere do poslední vteřiny základní hrací doby.

HC RT TORAX Poruba: Muštukovs (Brízgala) – Žovinec, Voráček, Szathmáry, Kozák, Husa, Urbanec, Houdek, Slavík – Korkiakoski, Vachovec, Guman – Hrníčko, Švec, Jenyš – Špaček, Toman, Stloukal – Brodek, Hotěk, Kanko

JKH GKS Jastrzębie: Kieler (Nechvátal) – E.Ševčenko, Bahaleisha, Bashirov, Pavlova, Urbanowicz, Bryk, Gorný, Jass – Razgals, A. Ševčenko, Kameneu, Kostek, L. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka, Gimiňski, Horzelski, Pelaczyk, Przybyla, Plachetka

Rozhodčí: Novák, Mrkva – Vengřín, Hlavatý.

00:01

00:15
    Ofsajd zastavuje útok hostů.

00:37
    Muštukovs zasahuje proti střele z rohu v podání Jasse.

01:15
    Nalewajka nahazuje puk ze středního pásma, ale v rohu je dříve Szathmáry a Poruba může do útoku.

01:48
    Daleko se ale domácí nedostávají..Jastrzębie otáčí opět hru k Muštukovsovi.

01:59
    Vyloučení v týmu JKH GKS Jastrzębie (Nalewajka – 2 min., vysoká hůl).

02:15
    Pokus Voráčka vychází špatně. Puk míří mimo tři tyče. Domácí se snaží udržet pásmo, jenže houževnatý soupeř i ve čtyřech dokáže hru vytlačit z obranné třetiny.

03:10
    Od vlastní brány musí začínat akci Husa. Střelou z kruhů zakončují Porubští početní výhodu. Kieler puk kryje betony.

03:59

04:04
    Vyloučení v týmu JKH GKS Jastrzębie (Nalewajka – 2 min., držení hole).

04:25
    Do útoku se po levém křídle prohnal Jarosz a střílenou nahrávkou do brankoviště vybídl ke skórování najíždějícího Radoslawa Nalewajka. Muštukovs do střelystačil vložit hůl.

05:40
    Slavík nahodil od modré a odražený puk zkusil za Kielra protlačit Brodek. Nepodařilo se.

06:04

06:26
    Porubané se víc a víc tlačí do brány, ale zatím jen trefují obsazená místa nebo protihráče.

08:19
    Kieler stačil včas nastavit výstroj proti střele Korkiakoskiho.

09:00
    Hraje se na mantinelu za hostující brankou. Obrana Jastrzębie je kompatibilní a nepouští soupeře do velkých možností střílet.

09:18
    Hra se přerušuje. Kieler má puk v moci a bude s vhazovat po jeho levici.

10:22
    Kanko byl za vlastní brankou nepříjemně atakován, ale vše dle pravidel. Domácí mohou jít do protiútoku.

10:55
    Po střele Hrníčka se vhazuje po pravici hostujícího gólmana.

11:25
    Tentokrát byl v akci Muštukovs, když vychytal pokus Kostka. Vhazování se připravuje po levici domácího gólmana.

11:56
    Týmy otevřely hru a jezdí se nahoru dolů.

12:18
    Jastrzębie právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je DOMINIK JAROSZ dostal puk přesně na hůl od Lukasze Nalewajka a přesně namířil do protipohybu Muštukovse, který se musel přesunout na levou stranu brány. Což nestihl, přestože nastavoval i lapačku. Asistence: Lukasz Nalewajka a Radoslaw Nalewajka.

14:50
    Hosté jsou při chuti a odstřelují porubskou bránu i z velké dálky. Momentálně čelil Muštukovs střelám od střídačky. Plachetka ovšem trefil jen boční síť.

15:40
    RT TORAX neudržel puk v útočné třetině a jak Žovinec, tak zbytek hráčů na ledě musel rychle do obrany. S vypětím všech svalů se podařilo puk udržet před brankovou čarou a Jenýs nakonec dostává puk i do středního pásma.

16:48
    Boje se stupňují a hokej nabírá na atraktivnosti.

17:10
    Stloukal spolu s Tomanem prověřili propustnost Kielera. Ten se nenechal oklamat a vykryl i dorážku z bezprostřední blízkosti.

18:14
    Brodka jel do brankoviště podpořit Slavík a donutili hostujícího gólmana přerušit hru.

18:50
    Guman bekhendem nahrál na osu hřiště najíždějícímu Vachovcovi, ale puk sebral Pelarczyk a ještě že zůstal vzadu Kozák a situaci jistil.

19:40
    Hrníčko se natlačil do brankoviště, vyrovnání z toho není.

20:00

Zprvu opatrnost a s postupem hracího času se dynamičnost hry zvedala. Jakmile týmy otevřely hru, byla jen otázka času, komu se dřív podaří soupeře překonat pukem v bráně. Ve třinácté minutě se to podařilo hostům, když najíždějícímu Dominiku Jaroszovi nahrál na osu hřiště Lukasz Nalewajka.
    Domácí měli chvílemi převahu, ovšem do přestávky ji nedokázali přetavit ve vyrovnání. Blízko k tomu měli v posledních dvou minutách několikrát. Do kabin přesto Porubané odešli s jednobrankovým mankem.
    Od druhé třetiny očekávejme nasazenost a dravost.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:15
    Puk drží na hokejkách Poruba. Voráček s Žovincem dostávají útok do pásma, ale hosté sbírají odražený puk a vyhazují přes všechny čáry.

20:35
    Icing Jastrzębie.

21:08
    Szathmáry nahazuje do pásma. za brankou je stržen Špaček, ale RT TORAX drží puk na svých hokejkách.

21:40
    Husa drží pásmo. Nahozením za branku ztrácí hůl Razgals.

22:10
    Domácí rozehrávají z vlastní třetiny. Ani tentokrát není Kieler překonán.

23:18
    Nápřah Žovince jde mimo tři tyče a odraz od zadního mantinelu bekhendem nedokázal dostatečně zvednout Vachovec. Blok vytvořil Przybyla.

24:37
    Icing Jastrzębie. Hosté jsou vykázáni ze střídačky. Sudí moc dobře věděli, kdo byl na ledě.

24:40
    Kieler má po střele Tomana z buly puk v lapačce.

24:58
    Muštukovs vychytal únik Radoslawa Nawalejka.

25:40
    Po dalším zakázaném uvolnění hostů se po vyhraném buly napřáhl Špaček. Kieler betonem puk vytěsnil a Jass dopravil za modrou čáru.

26:40
    Hodkova dělovka končí hostujícímu gólmanovi na špičce betonu. Na následnou dorážku není vlevo u brány nikdo v červeném drese.

26:55
    První icing Poruby.

27:48
    Guman dostal od Voráčka puk na paty a tak se do příležitosti v útočné třetině dostal hodně lacině Urbanowicz. Muštukovs byl ovšem připravený a navýšení manka nepřipustil.

28:38
    Kozák nemohl v klidu rozehrát. Do nahrávky mu vjel velmi razantně Jass a tím dostal Porubany v jejich třetině pod tlak.

29:19
    Vyloučení v týmu JKH GKS Jastrzębie (Jass – 2 min., nedovolené bránění).

29:48
    Korkiakoski se Špačkem a Stloukalem kombinují v pásmu za podpory Urbance a Husy. Hosté střely velmi dobře blokují. Kieler nemusel zasahovat.

30:50
    Druhá přesilovková formace také Jastrzębiemu zatápí. Puk jde tentokrát mimo tři tyče.

31:19
    Hosté v plném počtu. Ani třetí početní výhodu nedokázali domácí využít. Ale je povzbuzující, že zlepšili tuto činnost a po celé dvě minuty byla Poruba v pásmu.

31:39
    Poruba právě vstřelila branku!
    Kieler si utěsnil pravou tyč, jenže MARKUS KORKIAKOSKI dokázal pod horní tyčí nalézt mezeru a v jízdě zpoza brány puk přes ní protlačit. Asistence: Michal Vachovec.

33:06
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Urbanec – 2 min., napadení).

33:40
    Lukaszi Nalewajkovi přeskakuje puk čepel a Jastrzębie tak musí vyklidit pásmo a začít od nuly stavět přesilovkovou pozici.

34:35
    Což se díky houževnatosti a nasazení Kanka nedaří.

35:00
    Střela z jízdy v podání Arthusze Ševčenka končí na zadním mantinelu.

35:06

35:21
    Dokončený tlak v početní výhodě v podání MARISE JASSE a Jastrzębie podruhé vede. Asistence: Dominik Jarosz.

35:50
    Navýšení vedení měl na holi Radoslaw Nalewajka, jenže netrefil projíždějící puk brankovištěm. Stál u levé porubské tyče zcela sám.

36:35
    Hosté nabrali vítr do plachet. Převzali aktivitu na své brusle i hole a závěr třetiny vyznívá v jejich prospěch.

37:10
    Po levém křídle ujel Hrníčko, ale prudká střela brankovištěm jen prosvištěla.

38:45
    Muštukovs vykryl střelu Bashirova a s krytím Hodka drží puk v lapačce. Bude se vhazovat po levici porubského gólmana.

38:58
    Ofsajd zastavuje další útočnou akci hostů.

39:22
    Tentokrát ofsajd domácích.

39:32
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Korkiakoski – 2 min., držení).

39:45
    Puk je za branou hostů.

40:00

Dle předpokladů vstoupila Poruba do druhé třetiny s velkým nasazením a odhodláním. Akce střídala akci, ale až po třetí přesilovce, která byla odehrána jistě podle představ trenérů, se zdařilo stav vyrovnat. Markus Korkiakoski objel bránu a našel volný prostor nad pravým ramenem Kielera, který se hodně snažil pravou tyč uhájit. Od 32. minuty byl stav tedy 1:1. Následně dostali příležitost početní výhody i hosté. Po jejím skončení dostal vedení na stranu Jastrzębie Maris Jass, takže do druhé přestávky šli do kabin opět spokojenější hosté. A to dostali v závěru další přesilovku, jejíž poměrnou část odehrají ve třetí třetině.

Další třetina začne přibližně v 19:29.

40:01

40:10
    Kozák vyhazuje puk až za branku Kielera.

40:37
    Přes střední pásmo se protlačil s kotoučem na holi až Urbanowicz. Jenže porubská obrana dokázala souboj v rohu vyhrát a hru dostat zpět do střední třetiny.

41:15
    Muštukovs zastavuje puk po střele Jasse.

41:32

42:01
    Kieler má puk ve výstroji. Hotěk velmi prudce pálil a přesto nedostal puk za brankářova záda. Na dorážku stál před brankovištěm Kanko. Toho zpacifikovali obránci.

42:40
    Guman nahrával na osu hřiště, jenže to vystihl holí Bashirov a akci zablokoval.

43:40
    Do útoku se řítí Hrníčko. Jeho střelu z kruhů vyblokoval Pavlovs a porubský forvard ještě musel vykrývat náraz na mantinel.

44:15
    Špaček trefuje levou boční síť hostující brány. Stloukal chtěl překvapit Kielera z druhé strany, ale ani to se Porubanům nepodařilo. Moc kombinace až do svatyně.

44:40
    Hostující gólman kryje pokusy i čtvrté útočné řady. Hotěk s Kankem jen navýšili gólmanovi úspěšnost.

45:50
    Muštukovs nemusel zasahovat. Navíc se hosté dostali vlastní vinou z pásma.

46:05
    Jenýš a Švec zkusili přelstít obranu soupeře.

46:55
    Po zakázaném uvolnění Poruby má domácí tým puk a zakládá útok od vlastní brány. Zhuštěné střední pásmo ale nejde jen tak lehce přejít. Navíc se ke střele teď dostal Gimiňski. Muštukovs drží jednobrankové manko.

48:30
    Vidíme otevřenější hokej a výměny puků jako míčků na tenise.

49:05
    Střela Bryka od modré končí na zadním mantinelu.

49:24
    Porubu v rozjetém útoku zastavuje ofsajd.

49:45
    RT TORAX se usazuje v útočné třetině a za brankou vymýšlí, jak kotouč dopravit do brány. Lukasz Nalewajka je ale proti a dostává hru mimo svou třetinu.

50:35
    Szathmáry s Kozákem hledají od vlastní brány jak založit útok.

51:04
    nakonec s eobránce Kozák vydává do útočné třetiny kolem střídaček a trefuje Kielerovu masku. hra pokračuje a do vyrovnání se hrnul Špaček.

51:35
    Nahození Plachetky před bránu nedostihl nikdo v zelenobílém drese. Puk tak získává Urbanec a zakládá ze spoluhráči útočnou lavinu

52:32
    Hotěk bojuje o zisk kotouče s Arthuszem Ševčenkem a vyhrává. Boje kolem mantinelů ale pokračují a nakonec je kotouč ve středním pásmu.

53:10
    Icing Jastrzębie dostává hru zpět před Kielera. Domácí tak získávají pásmo bez boje.

53:40
    Střelu Korkiakoskiho vytěsnil do hlediště Bahaleisha. Bude se vhazovat po levici Kielera.

53:53
    Další zakázané uvolnění hostů.

54:15
    janýš se Szathmáry bojovali o puk s Plachetkou a Bashirovem u mantinelu. Vše vyřešila hokejka Švece, který sice zakončil, ale nepřesně.

55:41
    Pohotová střela Stloukala od pravého mantinelu Kielera nepřekvapila. Nastavil lapačku a bude se tak vhazovat po jeho pravici.

55:51
    Muštukovs vykryl střelu Bashirova, ale na dorážku najíždějícího MACIEJE URBANOWICZE už v leže nedosáhl. Asistence: Rusian Bashirov.

55:51
    Oddechový čas pro hosty.

56:30
    Domácí jsou v útočné třetině. Pásmo zachránil ve vzduchu Žovinec. Švec ovšem toho nevyužil ke snížení soupeřova náskoku.

56:55
    Od zadního mantinelu odražený puk se nepodařilo zkrotit Stloukalovi. Kieler vůbec nevěděl, kam se kotouč odrazil a mohl být tak překonán. Nestalo se...

58:25
    Domácí se provinili ofsajdem. Ale houževnatost a bojovnost je stále neopouští, takže nadále vidíme dobývání brány Jastrzębie.

58:56
    Oddechový čas pro domácí.

58:56
    Trenéři RT TORAX sahají po hře bez gólmana.

59:20
    Kieler vykrývá pokus Korkiakoskiho.

59:55
    Kombinaci nahrávek hostující hráči přečetli a dostávají puk mimo svou třetinu.

V druhém přípravném utkání domácí borci musí překonat porážku, přestože hráli výborně, zlepšili se v přesilovkách a ani nasazení nebylo zanedbatelné. Hosté ve třetím dějství využili svou rychlost a důraz, když odražený puk dopravil de facto do prázdné brány, Muštukovs ležel na ledě, Maciej Urbanowicz.
    RT TORAX přes všechnu snahu a důraz, a v závěru i při hře bez gólmana, Kielera nepřekonal a v historii posledních utkání potřetí prohrává.

Z RT TORAX ARENY je to ode mne vše.
    Přeji příjemný zbytek dne a i přes nepřízeň počasí pohodové léto. (20:05:23)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 32. Korkiakoski (Vachovec) – 13. Jarosz (L. Nalewajka, R. Nalewajka), 36. Jass (Jarosz), 56. Urbanowicz (Bashirov)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Brízgala) – Žovinec, Voráček, Szathmáry, Kozák, Husa, Urbanec, Houdek, Slavík – Korkiakoski, Vachovec, Guman – Hrníčko, Švec, Jenyš – Špaček, Toman, Stloukal – Brodek, Hotěk, Kanko

Rozhodčí: Novák, Mrkva – Vengřín, Hlavatý