Ostrava B – Frýdek-Místek 2:0 (kon.) | Slovácko B – Olomouc B 1:2 (kon.)
Neděle 08.08.2021, 10:00 • Bazaly • Moravskoslezská fotbalová liga • 2. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (11:52:10)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 15:4. Rohy: 9:2.

Je konec. Baník Ostrava B naprosto zaslouženě zvítězil nad Frýdkem-Místkem poměrem 2:0. Úvod zápasu byl celkem vyrovnaný, ovšem následně domácí předvedli vysokou kvalitu svého mužstva a zatlačili svého soupeře, čímž dokázali ve 22. minutě vstřelit úvodní branku zápasu, o kterou se postaral Petr Jaroň. O dvě minuty později málem přidali další, ale gólman Květon byl proti. Do druhé půle hosté vstoupili aktivně a hned zkraje si vypracovali velkou šanci, která ale neskončila gólem. Posléze už to byla opět dominance Baníku, kterou v 62. minutě potvrdil Daniel Smékal. Ke konci zápasu ještě Květon podržel svůj celek a to stejné udělala také brankové konstrukce Frýdku-Místku.

90+1
    90+1. Ostrava třetí branku nevstřelila.

90+1
    No a málem to bylo o tři góly, když se ostravský hráč dostal přes Květoně a z úhlu zakončil, ovšem jeho pokus trefil pouze pravou tyč!

90
    Následná střela ale byla opět zblokována zdí hostů.

89
    A další faul hostů, což znamená opět přímý kop pro ostravské béčko a možnou práci pro gólmana Josefa Květoně.

88
    Nakonec se standardní situace ujal Denis Granečný, ale tomu se střela vůbec nepovedla a trefila pouze frýdeckomísteckou zeď.

87
    Tentokrát přišel nedovolený zákrok ze strany hostů a Baník Ostrava bude mít k dispozici přímý kop.

86
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Raab, přichází Blejchař.
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Byrtus, přichází Kováč.

85
    Velner odkopl míč směřující do vápna a následuje autové vhazování Ostravy.

83
    Ostravští pokračují v nátlaku, ale další střela z dálky nakonec letěla vedle brány Květoně.

82
    Do svého prvního zápasu v dresu áčka nyní nastoupil také sedmnáctiletý odchovanec Frýdku-Místku Filip Šponer.

82
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B: ze hřiště odchází Jánoš, přichází Kulig.
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Konečný, přichází Šponer.

81
    Jan Fulnek se provinil faulem ve vápně soupeře a Frýdek-Místek tak bude rozehrávat od své svatyně.

80
    Následně sice Baník získal další roh, po kterém se ovšem jen hosté snažili dostat do protiútoku, ze kterého ale opět nebylo nic nebezpečného.
    79. Květon opět ukázal své umění!

79
    Brankář Josef Květon je opravdu klenot Frýdku-Místku, neboť předvádí další fantastický zákrok proti střele z dálky, která letěla k pravé tyči!

Michal Raška

Branky: 22. Jaroň, 62. Smékal

Karty:   48. Martiník (OVB) – 66. Raab (FRM)

FC Baník Ostrava B: Murin – Sanneh (46. Zálešák), Pokorný, Harušťák (C), Granečný, Jánoš (82. Kulig), Jaroň (78. Fulnek), Chvěja (61. Boháč), Zajíc, Martiník (61. Smékal), De Azevedo
    Náhradníci: Matěj – Zálešák, Blahuta, Kulig, Boháč, Fulnek, Smékal

FK Frýdek-Místek: Květon – Velner (C), Neuer, Barkov (71. Kovařík), Konečný (82. Šponer), Janša (46. Kučera), Vengřinek, Manzia, Tamajka, Raab (86. Blejchař), Byrtus (86. Kováč)
    Náhradníci: Gergela – Blejchař, Juříček, Kučera, Šponer, Kováč, Kovařík

Rozhodčí: Bebenek – Mrázek, Grečmal