Slavia – Litoměřice 4:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Martin 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 2:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 6:0 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:4 (po pr.)
Tábor – Steel Wings Linz 3:0 (kon.) | Plzeň – Šumperk 1:3 (kon.) | Havířov – Třinec 3:2 (2:1 po s.n.)
Motor ČB – Sparta 2:3 (kon.) | Frýdek-M. – Jastrzębie 2:1 (kon.) | Kobra – Příbram 3:8 (kon.)
Vrchlabí – Kolín 4:3 (kon.) | Znojmo – Kometa Brno 4:6 (kon.) | Prostějov – Vsetín 3:3 (kon.)
Sokolov – K. Vary 3:7 (kon.) | Jihlava – Kladno 3:4 (1:3 po s.n.) | Nový Jičín – Kopřivnice 2:3 (kon.)
Kadaň – Klatovy 4:3 (po pr.) | Příbram – Kobra 0:0 (19:00)
Banes Motor České Budějovice
2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
HC Sparta Praha
Úterý 10.08.2021, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Přípravné zápasy

Motor nakonec ani tentokrát nevyhrál. Měl k tomu blízko, Milan Gulaš ale na střelecké listině zůstal sám a navíc po jeho srovnání na 2:2 se Budějovice nechaly dvakrát vyloučit a Sparta přesilovku 5 na 3 dokázala využít. Pražané tak slaví první letní vítězství a Motor na to své bude muset čekat minimálně do čtvrtka, kdy je na pořadu odveta v O2 aréně. Pro dnešek je to tedy vše a já vám přeji hezký večer! (19:49:12)

59:30
    Po Gulašově střele se strhla v brankovišti mela o dorážku. Ačkoliv by se Štich rád porval, hvizd sudího tentokrát stačil na zklidnění.

59:10
    Buchtele minul z dálky prázdnou klec.

58:46
    Gulaš zachytil odražený kotouč a vystřelil dělovku, která ale jen orazítkovala beton.

58:00
    Sparta betonuje půlku hřiště a Strměň míří na střídačku!

56:54
    Budějovice ztratily těsně před svou brankou kotouč, čehož si všimnul Buchtele a šel si pro hattrick. Naštěstí pro Strmeně, netrefil branku.

56:38

56:20
    Jinak přesný guláš tentokrát promáchl.

55:50
    Oddechový čas pro domácí.

55:27
    Na kamarádství se v hokeji po přestupech někdy příliš nehraje. Za budějovickou brankou uštědřil Miroslav Forman políček svému bývalému kolegovi Lukáši Pechovi.

54:39
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Kern – 2 min., podrážení).
    54:06 Jan BUCHTELE - 2:3

54:06
    Sparta právě vstřelila branku!
    Dvojitou přesilovku Sparta půlminuty před skončením využívá! Po přihrávce Poláška dokázal JAN BUCHTELE někudy procpat kotouč za Strmeňova záda. Asistence: Adam Polášek.

53:08
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (David Štich – 2 min., napadení).

52:28
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Martin Hanzl – 2 min., sekání).
    52:08 Milan GULAŠ - 2:2

52:08
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Máme srovnáno! David Voženílek našel mezi kruhy MILANA GULAŠE a ten se s ničím nepáral a vyslal nechytatelnou střelu! Asistence: Daniel Voženílek.

51:53
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Radek Jeřábek – 2 min., sekání).

51:07

49:58
    Motor ale dokázal vyhodit.

49:30
    Opět se hraje 4 na 4, tentokrát je ale aktivnější Sparta.

49:07
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Roman Vráblík – 2 min., držení hole).

48:06
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Kern – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Matěj Toman – 2 min., hrubost).

48:06
    O emoce hráčů není nouze a před Neužilem se to opět postrkávalo.

48:01
    Pech měl blizoučko ke srovnání, ale nezvedl dostatečně puk nad beton Neužila.
    46:27 Milan GULAŠ - 1:2

46:27
    A Motor přesilovku využívá! MILAN GULAŠ dostal na modrou čáru přihrávku a navrátilec do Budějovic neváhal, vystřelil a Neužilovi puk propadl pod rukou! Asistence: Šenkeřík.

46:10
    Střídání v týmu Motor České Budějovice: ze hřiště odchází Dominik Hrachovina, přichází Jan Strmeň.

46:10
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David Vitouch – 2 min., nedovolené bránění).

46:10
    Hrachovina se nakonec zvedl a je na odváděn do kabin. Sudí se dohadují, jestli se bude trestat.

45:54
    Dominik Hrachovina vyrazil z branky odehrát hokejkou puk, pak ale nešťastně najel do sparťanského hráče a narazil se na něj hlavou. Budějovický gólman zůstává ležet na ledě a k brance přijíždí nosítka!

45:20
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Zdeněk Doležal – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

44:41
    Teď naopak byl Voženílek adresátem přihrávky, už ale neměl energii přidat do kroku.

44:18
    Voženílkova přihrávka po šíři adresáta nenašla.

Ani další průnik do sparťanského brankoviště se Motoru nepovedl. Neužil všechno přesně vykryl.

42:32
    Hrachovina je v konstantním zápřahu a Motor neví, kam letět dřív.

41:46
    Sparta pokračuje v kontrole hry.

40:58
    Střela Voženílka se projela Neužilovi po betonu.

40:20
    Sparta okamžitě zmákla Motoru rozehrávku a Hrachovina musel zasahovat.

40:01
    I potřetí vyhrál Motor úvodní buly.

40:01

Třetí třetina je tady!

Dnešní utkání sleduje 2067 diváků.

Další třetina začne přibližně v 19:07.

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, ale bylo k ní několikrát blízko na obou stranách. Viděli jsme i pěknou bitku, která ale skončila nerozhodně.

40:00

39:44
    Nahození domácího obránce skončilo jen na zadním mantinelu.

39:21
    Šanci po čase měla i Sparta, v přečíslení ale netrefila branku.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Vondrka se snažil proklestit si cestu obranou, ale nic z toho nebylo.

38:08
    Další nevýrazná přesilovka Motoru je u konce.

37:13
    Matěj Toman mezi kruhy zachytil kotouč, ale měl to na dlouhou hůl a Neužil nastrčil proti střele beton.

36:26
    Motor neudržel pásmo a hned na začátku přesilovky musí do středu.

36:09

35:14

34:42
    Navíc nezvládl buly a musí ze třetiny.

34:39
    Stále Motoru chybí rychlost a přesilovku hrají prakticky vestoje.

33:58
    Do Gulašovy střely dokázal Neužil strčit beton.

33:13
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Gabin Ville – 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Ondřej Mikliš – 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Filip Chlapík – 2 min., sekání).

33:13
    Po střele Pecha se strhla šarvátka mezi Villem a Miklišem. Gabin Ville Sparťana pěkně rasil, až se o Mikliše sudí začali bát a raději oba roztrhli.

32:45

32:25
    Motoru ale chybí rychlost a dravost.

31:56
    Z ostrého úhlu se branka také dává celkem špatně.

31:23
    Následně se pak rozvlnila opět jen boční síť.

31:01
    Slováček od modré přízemní střelou trefil jen obránce.

30:45
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Dvořák – 2 min., podrážení).

30:27
    Pech hledal na druhé straně brankoviště spoluhráče, přihrávku mu ale poslal doslova přes tělo Neužila.

29:48
    Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Alexander Salák, přichází Jakub Neužil.

29:48
    Na druhé straně se zase kotouč zastavil u tyčky a Salák ho zakryl.

29:42
    Kličku ve snaze prohodit kotouč před Hrachovinu domácí obrana vystihla.

29:16
    Motorácka zteč Michala Vondrky skončila nepřesnou přihrávkou.

28:13
    Milan Gulaš se snaží vyburcovat tým a s kotoučem se narval do brankoviště. Šel ale přes Salákovo rameno, takže příliš manévrovacího prostoru neměl.

27:44
    Jednoduchá práce pro Hrachovinu. Ladislav Zikmund byl sám v kruhu a trvala mu příprava.

27:02
    Oba týmy jsou v plném počtu.

26:51
    Snížený počet hráčů vyhovuje spíše Motoru, moc šancí si ale nevytvořil.

25:47
    Pech poněkolikáté přestřelil.

25:02
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Ondřej Slováček – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Matouš Venkrbec – 2 min., držení hole).

24:37
    Jihočeši se opět rvou do brankoviště a začínají vřít emoce.

24:13
    A z druhé strany napálil vnější síťku kousek od brankové čáry.

23:44
    Gulaš z kruhu minul branku.

22:53
    Motor prakticky každý kotouč nahazuje na branku, už po něm ale moc nejde.

20:30
    Milan Gulaš s Lukášem Pechem se dostali do přečíslení a druhá jmenovaná posila byla jen kousek od branky! Pech ale dostatečně nezvedl kotouč a Salák dokázal vyrazit až zázrakem puk betonem.

20:02
    Buly opět získali domácí, ale hned kotouč nahodili na Saláka.

20:01

Jde se na druhou třetinu!

Další třetina začne přibližně v 18:17.

První třetina byla jasně v podání Sparty. Ta skórovala už v páté minutě střelou Buchteleho, o minutu později se v přesilovce trefil i Miroslav Forman. Budějice dvakrát zahrozily tyčkou, ale jinak se do příležitostí příliš nedostali.

20:00

19:45
    Pech se tlačil s pukem do brankoviště, ale obránce ho udržel na cestě za brankoviště.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

18:39
    Z hřiště proběhl atentát pukem na sparťanský kotel. Ten je dnes jedinou složkou publika, která fandí.

17:51

17:43
    Do brankoviště se rval i Milan Gulaš, ale nakonec Salák udržel skóre.

17:29
    Šenkeřík od modré trefil spojnici!

16:05
    První střelu ale měl Tomáš Jandus, který si úplně osamocen vyrazil směr budějovická branka. Přestřelil.

15:51
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Hašek – 2 min., hákování).

15:00
    Opět tlačí Sparta. Motor ale bude mít přesilovku.

13:40
    Šenkeřík se napřáhl od modré, ale přestřelil.

13:03
    Dalšímu pokusu Motoru chyběla rychlost. Obkroužení okolo branky bylo příliš pomalé.

12:52
    Karabáček se snažil proklestit celou obranou, ale skončil nakonec na kolenou.

12:19

Sparta tentokrát příliš nestřílí.

10:53
    Buchtele z vrcholku kruhu trefil Hrachovinu do ramene.

10:19
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Daniel Voženílek – 2 min., sekání).

09:55
    Slováček se na vrcholku kruhů napřáhl, ale trefil jen klubko hráčů.

09:15
    Chvíli se kroužilo okolo pražské branky, ale nic z toho nebylo.

08:25
    Chlubnovi se povedlo tým osvobodit, neměl ale energii na únik, tak strčil puk alespoň před branku, kde se odrazil od sparťanské hokejky do Salákovy náruče.

08:00
    Hraje se zatím převážně ve třetině domácích.

07:20
    Na Salákově pravém kruhu se postavil ke střele Šenkeřík, ale trasou puku ve správný moment projel Filip Chlapík.
    05:21 Miroslav FORMAN - 0:2

05:21
    A Sparta přesilovku rychle využívá! Po rychlé kombinaci se prosazuje sám kapitán MIROSLAV FORMAN! Asistence: David Kaše.

05:11
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Jan Piskáček – 2 min., držení).

04:48
    Matouš Venkrbec trefil tyčku!
    04:02 Jan BUCHTELE - 0:1

04:02
    A Sparta otevírá vedení! Miroslav Forman dlouho sváděl boj za domácí klecí, nakonec ho ale vyhrál a předal dopředu na JANA BUCHTELEHO, který přesně zamířil do víka. Jelikož v brankovišti byla mela, Hrachovina neměl moc šance zasahovat. Asistence: Miroslav Forman.

03:25
    Na druhé straně se Pražané nedostali i přes dobrou kombinaci ke střele.

02:33
    Lukáš Pech překvapil svého bývalého spoluhráče Saláka a málem z toho byla branka! Sparta ho zapomněla u své levé tyče.

01:40
    Útočí už i Sparta a Hrachovina má první zákrok v jeho nové domácí hale.

00:42
    A třetí atak skončil u Saláka v lapačce.

00:25
    Druhý už byl lepší, ale skončil za brankou.

00:17
    Jenomže první přechod se nevyvedl.

00:01
    Buly vyhráli domácí.

00:01

Hráči se už staví na buly.

HC Sparta Praha: Salák (Neužil) – Dvořák, Pavelka (A), M. Jandus, Mikliš, Jeřábek, Polášek – Thorell, Kaše, Chlapík – Buchtele (A), Doležal, Forman (C) -- Prymula, Zikmund, Kern – Vitouch, Hašek, T. Jandus

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Šimánek.

I Sparta pro svůj první přípravný souboj zvolila výpravu na led extraligového soupeře. Do Karlových Varů vyslal Josef Jandač tým složený převážně z mladíků, kteří ale dokázali držet s Energií krok. Dokladem toho budiž fakt, že na první branku se čekalo až do 22. minuty a po skončení té šedesáté bylo skóre po trefách Průžka a Vodičky na straně Varů a Fábryho a Šmerhy na straně pražské 2:2. Utkání nakonec dospělo až do nájezdů, kde se jako jediný prosadil karlovarský Šik a Pražané tak těsně prohráli 2:3.

Za druhým utkáním cestovala Sparta jen po Praze. Na půdě HC Slavia Praha se totiž po čase událo další derby obou “S“. Sparťané vyjeli na led protivníka z Edenu opět v omlazené sestavě s Oldřichem Cichoněm v brance. Prvoligová Slavia byla o něco nebezpečnější a Spartu dlouho držel právě holešovický gólman. Nicméně slávisté si ve druhé třetině vybudovali dvoubrankové vedení, které ve zbývajícím průběhu jen navýšili a nakonec zvítězili 5:2.

Motor České Budějovice

Jihočeský tým je od základů překopaný a je proto logické, že si ještě sedá. V úvodním přípravném zápase na ledě Plzně ale měl dobře nakročeno k výhře. Hned v druhé minutě se prosadil Martin Beránek, na což sice ještě dokázal odpovědět Petr Kodýtek. Talentovaný mladý forward ale přidal do první sirény ještě jednu branku a s ním i debutant v dresu Motoru Tomáš Chlubna a Jihočeši tak první třetinu vedli. Náskok se jim i přes snížení Blomstranda podařilo udržet až do 48. minuty, žádnou další branku už ale nepřidali. Škodovka za to dokázala srovnat a ještě přidat dvě trefy navrch.

Ke druhému zápasu si tým Jaroslava Modrého udělal cestu k rakousko-německým hranicím do Salcburku. Tam sice lépe začali domácí, ovšem Gabin Ville záhy srovnal. Pak ale dvakrát zaúřadovala nová posila Rakušanů z Ameriky T.J. Brennan a jeho branka na 3:1 se ukázala jako vítězná. Motor sice v 58. minutě zásluhou Daniela Voženílka snížil, následný vabank s prázdnou bránou ale Budějovicím nevyšel a domu odcestovali s porážkou 2:4. Nový trenér Jaroslav Modrý ale přesto hodnotil zápas kladně. „Vytvořili jsme si plno šancí, ale musíme se trochu zlepšit s tlakem do brány. Ale v naší hře bylo opravdu hodně dobrých věcí, které jsem chtěl vidět a na kterých pracujeme, začínáme už na ledě fungovat jako tým.“

Hezký den, všechny formy života, a vítejte u přípravného utkání dvou extraligových klubů! Domácí Motor České Budějovice si po nezdarech v Plzni a Salcburku bude chtít spravit chuť a dostat správnou motivaci, než vyrazí do druhého ročníku extraligy. Sparta ale také ve dvou přípravných zápasech neuspěla a navíc celkem velkým rozdílem prohrála derby “S“. Sparta je navíc nemesis Budějovic, loni vyhrála všech šest vzájemných utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 47. Gulaš (Šenkeřík), 53. Gulaš (Voženílek) – 5. Buchtele (Forman), 6. Forman (Kaše), 55. Buchtele (Polášek)

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Šenkeřík, Piskáček (A), Štich, Bučko, Vráblík, Slováček, Lytvynov – Vondrka, Hanzl, Chlubna – Toman, Pech (A), Gulaš (C) – Venkrbec, Voženílek, Karabáček – Hrubec, Ville
    HC Sparta Praha: Salák (Neužil) – Dvořák, Pavelka (A), M. Jandus, Mikliš, Jeřábek, Polášek – Thorell, Kaše, Chlapík – Buchtele (A), Doležal, Forman (C) – Prymula, Zikmund, Kern – Vitouch, Hašek, T. Jandus

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Šimánek