Mallorca – Real Betis 1:1 (kon.) | Cádiz – Levante 1:1 (kon.) | Osasuna – Espanyol 0:0 (kon.)
Alavés – Real Madrid 1:4 (kon.)
Deportivo Alavés
1:4 (0:0)
Real Madrid
Sobota 14.08.2021, 22:00 • Estadio de Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz • Španělská LaLiga • 1. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (00:06:06)
    Viděli jsme skvělý start Realu Madrid do nové ligové sezóny

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 7:12. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:10.

Je dobojováno a my nakonec viděli slušný příděl gólů. Real vstoupil do druhé půle jako velká voda a už ve 48. minutě otevřel skóre Karim Benzema. Na něj pak v 56. minutě navázal Nacho Fernández a v 62. minutě se Karim Benzema trefil podruhé. Bylo to o tři góly a vše vypadalo jasně. Jenže už o tři minuty později proměnil Joselu pokutový kop na Courtoisův faul a Alavés se ještě mírně nadechl ke snaze výsledek dorovnat. Domácím se však už stav zkorigovat nepovedlo a naopak v nastaveném čase hosté udeřili počtvrté, do statistik se zapsal střídající Vinícius Júnior. Real Madrid tak do nové ligové sezóny vstoupil na výbornou, z Alavésu si veze body za výhru 4:1.

90+3

90+2
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    Následný roh hosté rozehráli hodně zeširoka, už to vypadalo, že nebezpečí pro branku Alavésu hrozit nebude, ale najednou přišel Alabův centr z levé strany, na pas si u malého vápna naběhl VINÍCIUS JÚNIOR a hlavou překonal bezmocného Pacheca – 1:4.

90+1
    V přečíslení se do pokutového území dostal Vinícius Júnior, v něm ale nechal vyniknout Pacheca, ten jeho zakončení vyrazil.

90
    Budou se přidávat tři minuty.

90
    Navíc tu byl přímý kop, ten hosté rozehráli takticky nakrátko, jen aby udrželi míč na svých kopačkách.

89
    Hosté už zápas v poklidu dohrávají, soupeře prakticky nepouští k míči.

89
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Luka Jović.

88
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Isco.

88
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Marco Asensio.

88
    Na trávníku leží Rodrygo, toho nevybíravě zastavil Duarte.
    Joselu dal v sedmi ligových zápasech proti Realu Madrid už šest branek a je pouze jediný hráč, který skóroval vícekrát. Je jim Luis Suárez, ten dal v deseti utkáních sedm gólů

87
    Hráči Realu reklamovali faul v pokutovém území na Benzemu, tohle ovšem sudí vyhodnotil jako čistý zákrok a nechal pokračovat ve hře.

86
    Prudká střela Luky Modriće, jeho dělovku zablokoval svým tělem jeden z obránců.

85
    Casemiro v mírných problémech po forčekinku domácích, nakonec se mu míč povedlo odkopnout k půlce.

Aleš Pur

Branky: 65. Joselu (pen.) – 48. Benzema (E. Hazard), 56. Nacho Fernández (Modrić), 62. Benzema, 90+2. Vinícius Júnior (Alaba)

Karty:   35. García (DAL) – 53. Bale (REA), 64. Courtois (REA)

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Martín, Laguardia (C), Lejeune, R. Duarte – García (59. Guidetti), Pina (82. Moya), Pons (59. Loum), Rioja (68. Martín) – Joselu, Méndez (68. Pellistri).
    Náhradníci: Sivera – Guidetti, Moya, Martín, Loum, Lucas Pérez, Saúl García, Pellistri, López, Hara, Tachi, Abqar.

Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho Fernández, Alaba – Modrić (88. Asensio), Casemiro, Valverde (88. Isco) – Bale (68. Rodrygo), Benzema (C) (89. Jović), E. Hazard (66. Vinícius Júnior).
    Náhradníci: Lunin, Fuidias – Jović, Odriozola Arzallus, Vinícius Júnior, Rodrygo, Isco, Blanco, Asensio, Gutiérrez.

Rozhodčí: Soto – Álvarez, Villaseñor

Diváci: 3 968