Slavia – Vrchlabí 4:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 2:3 (2:3 po s.n.) | Třinec – Vítkovice 2:1 (2:0 po s.n.)
Pardubice – Liberec 5:3 (kon.) | Havířov – Nitra 6:2 (kon.) | K. Vary – Sparta 3:1 (kon.)
Plzeň – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Motor ČB – Kladno 3:2 (po pr.) | Frýdek-M. – Vsetín 2:3 (kon.)
Žďár n/S – Tábor 6:5 (kon.) | Kobra – Klatovy 0:0 (zruš.) | Velké Meziříčí B – Kometa Brno B 0:0 (zruš.)
Kobra – Příbram 3:2 (kon.) | Jablonec n/N – Řisuty 4:3 (po pr.) | Znojmo – Jihlava 4:5 (po pr.)
Sokolov – Litoměřice 5:6 (kon.) | Salzburg II – Benátky n/J 4:5 (kon.) | Prostějov – Třebíč 3:1 (kon.)
Děčín – Chomutov 3:2 (kon.) | Martin – Vlci Žilina 2:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Dvůr Králové n. L. 6:5 (po pr.)
Mostečtí Lvi – Bílina 10:1 (kon.) | Přerov – Zlín 2:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 19.08.2021, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den, všechny formy života, a vítejte u hokejové přípravy! Domácí Motor české Budějovice se s Rytíři Kladno dlouho potkával už v první lize a loni i v přípravě v rámci Generali Česká Cupu. Nyní se ale po 3 120 dnech, poprvé od února 2013, spolu potkají v extralize!

Motor České Budějovice

Budějovice stále čekají na svou první letní výhru. V úterý se podruhé potkaly s Plzní, po dobré první třetině ale ztratily drive a Západočeši nakonec dokázali zápas otočit a vyhrát. Jedinou brankou Jihočechů byla tak trefa obránce Conora Allena z osmé minuty, když se mu podařilo ujet do samostatného zakončení. Naopak bývalý Indián a navrátilec Milan Gulaš byl dvakrát na trestné a v zápase příliš vidět nebyl.

Kladno se po roční pauze vrací do nejvyšší soutěže, zatím ale kvůli nedokončené rekonstrukci zimní haly rotuje po republice. Nejprve se Rytíři dvakrát úspěšně potkali s Jihlavou, kdy první zápas vyhráli 3:1 a druhý 4:3 na nájezdy. Následně vyrazili do Litvínova, odkud ale odjeli s porážkou 0:2. V úterý se ke svému čtvrtému utkání vydali do Berouna, kde se potkali s karlovarskou Energií. Ani tentokrát na konečný výsledek nestačilo 60 minut, ale v prodloužení nakonec vystřelil Kladnu výhru Matěj Beran.

Motor České Budějovice: Strmeň (Kalista) – Vráblík, Allen, Štencel, Slováček, Bučko, Štich, Piskáček – Beránek, Hanzl, Gulaš – Venkrbec, Voženílek, Karabáček – Ville, Toman, Michnáč – Ondráček, Pech, Holec

Rytíři Kladno: Král (Burda) – Donaghey, Dotchin, Kehar (A), Suchánek, Ticháček, Nilsen – Hrabík, Sachr, Beran – Hajný, Hlava, Matyáš – Jágr (A), Kristo, Kubík – Melka, Pitule, Plekanec (C)

Rozhodčí: Lacina, Ondráček – Jindra, Šimánek.

Týmy už jsou na ledě a sudí si zvou centry na první buly.

00:01

00:01
    Buly s obtížemi vyhráli kladenští.

00:27
    Motor ale přesunul hru před Krále a od modré přišla první zdravice.

01:10
    Z mezikruží přišla druhá střela, kterou Král poslal do ochranné sítě.

01:30
    Gulaš se snažil proklestit si cestu až do brankoviště.

02:48
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Gabin Ville – 2 min., vysoká hůl).

03:12
    První nápor na Strmeně gólman zadržel.

03:29
    Voženílek dostal hru do středního pásma.

04:01
    Beran se neudržel na bruslích a vyrazil domácí branku.

05:01
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Matěj Beran – 2 min., podrážení).

05:10
    Slováček od modré trefil jen betony.

05:19
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Budějovice jdou do vedení! Pech na kruhu si tak dlouho vyměňoval puk se Slováčkem na modré, až si mezi kruhy najel JIŘÍ ONDRÁČEK a přesně zakončil. Asistence: Lukáš Pech a Ondřej Slováček.
    05:19 ONDRÁČEK - 1:0

06:08
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Nicolas hlava – 2 min., podrážení).

06:50
    Lukáš Pech se dostal do úniku, ale Král si vyjel pořádně od branky a sklepl betony ve správný čas!

08:08

09:10
    Kladno drží hru na polovině Motoru, ale nedostává se ke střelbě.

10:01
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Matouš Venkrbec – 2 min., nedovolené bránění).

10:53
    Dvě nebezpečné šance na obou stranách. Strmeň se ale roztáhl a Král naopak sklapl betony.

11:08
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Teď se ale Jan Strmeň roztáhl moc nízko a Kladno srovnává! Tomáš Plekanec na úrovni kruhů našel po lajně volného DANNYHO KRISTA, který si počkal a následně Strmeňův beton bez problémů přehodil. Asistence: Tomáš Plekanec, Cody Donaghey.
    11:08 KRISTO - 1:1

12:41
    Holec byl blízko brance, když zachytil odražený kotouč, ale v rychlosti neměl jak nacpat puk mezi tři tyče.

14:46
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., držení).

14:58
    Přesilovku začíná Motor za svou klecí.

15:23
    Závar v kladenském brankovišti nakonec Král vyřešil.

16:20
    Conor Allen ve snaze přihrát trefil kladenskou hokejku a Rytíři se osvobodili.

16:30
    Následně vyhráli buly a poslali kotouč do rohu Budějovic.

16:46

18:46
    Voženílek zachytil odražený puk a měl před sebou prázdnou branku, ale kotouč nablízko nezvedl.

18:55
    A za ním měl obrovskou šanci Venkrbec, ale ani on nepřekonal Krále!

19:54
    Holec se taky vytasil s dobrou střelou, ale Král odolal i nyní.

20:00

První třetina přinesla aktivní hru na obou stranách a hlavně v posledních minutách byla spousta šancí. Nakonec se jde do kabin s gólem na obou stranách.

Další třetina začne přibližně v 18:16.

Druhá třetina je tady!

20:01

20:01
    Buly tentokrát vyhráli domácí.

20:21
    Kladno se ale osvobodilo a Plekanec spěchal pro puk ke Strmeňovi.

20:53
    Jeden z budějovických hráčů se napřahoval na dělovku, ovšem promáchl.

21:03
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Milan Gulaš – 2 min., hákování).

21:21
    Motor s obtížemi vyhodil ke Královi.

21:47
    Střídající kladenská formace nechala Krále na holičkách, ale střela přes obránce neměla gólové parametry.

22:01
    A ani Strmeň na druhé straně neměl příliš práce.

22:05
    Sudí přerušil hru pro vystřelení puku. Kladno se snažilo vymínit si pro Budějovice dvouminutový trest, ale jeden z hlavních jasně ukázal, že to bylo s tečí.

22:21
    Střelu od modré Strmeň přes clonu vůbec neviděl a kotouč mu pod rukou propadl do brankoviště! Naštěstí pro Motor ale jeho lapačka byla rychlejší než kladenské čepele.

23:04

23:48
    Milan Gulaš se okamžitě zapojil do hry a po chvíli se dostal do přečíslení, kdy stál na jeho konci. Poprvé ho ale zastavil kladenský bek a protože se u něj stále držel, zkusil to jihočeský kapitán aspoň jednoručním bekhendem. Ten ovšem skončil na vnější síti.

24:54
    A Motoru opět chyběly centimetry k brance! Odhalenou klec ale netrefili.

26:44
    Divoká pasáž na obě strany skončila zákrokem Strmeně.

27:10
    Kladno se dralo před budějovickou branku, Roman Vráblík ale u pravé tyče své branky posadil na led Hlavu a vycpal jím většinu střeleckého prostoru.

28:21
    Karabáček po souboji v rohu zkusil své štěstí. Král byl ale s betony připraven.

29:00
    Holce se drží střelecká smůla, po krásné přihrávce Pecha opět o centimetry netrefil odkrytou branku!

29:41
    Kladno se dokázalo vymanit ze zámku.

30:23
    Král si sice neoddychl, ale teď se může radovat! Domácí obrana si totiž nepohlídala dvojici Tomáš Plekanec – NICOLAS HLAVA a právě druhý jmenovaný dostal od zkušeného kapitána naprosto ideální přihrávku na volej, kterou střelou nad roztaženého Strmeně bez potíží zužitkoval! Asistence: Tomáš Plekanec, Jiří Ticháček
    30:23 HLAVA - 1:2

31:06
    Na druhé straně Král i přes pokračující tlak hasí jeden pokus Motoru za druhým.

31:55
    Dva domácí beci dokázali zastavit jednoho kladenského hráče, ale k puku se i přesto dostal Ticháček a prověřil Strmeňův beton.

32:43
    Na Krále šel další samostatný únik, gólman si ale i s tímto poradil.

32:59
    U kladenské branky zůstal ležet Tomáš Plekanec, po chvíli se ale zvedl a odjel sám na střídačku.

33:04
    Gulašova dělovka po buly se srazila o klubko hráčů za branku.

33:39
    Jaromír Jágr využil nepřesnosti domácí obrany, sebral jí puk u mantinelu a najel si sám před Strmeně. Ten mu ale prostor mezi betony nenechal.

34:43
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., sekání).

35:24
    Motor měl dokonalou šanci, kdy jeden z kladenských hráčů ztratil hůl a Rytíři se museli bránit ve třech. Ondráček na mezikruží se ale místo střely rozhodl přihrát na obsazeného Gulaše.

36:16
    A ten nyní minul branku.

36:47
    Další velká šance Motoru skončila za brankou! Král se zamotal sám do sobe a odkryl pořádný kus branky, Jihočeši se ale nedokázali obtočit kolem branky a přihrát si.

37:34
    Kladno přesunulo na chvíli hru před Strměně, ten si ale prudký nájezd do brankoviště ohlídal.

38:38
    Kladno hladově krouží v domácí třetině.

39:01
    Poslední minuta třetiny!

39:30
    Motor se dokázal alespoň na chvíli vymanit ze sevření, stále je ale pod silným tlakem.

39:48
    A máme tu na konec třetiny ještě bitku! Milan Gulaš byl na útočné modré atakován při snaze zastavit kotouč, načež se dostal do ofsajdu. V budějickém kapitánovi bouchly saze a vrhl se na kladenského hráče, což spustilo řetězovou reakci asi tří šarvátek. Hlasatelé si ale oznámení trestů nechají na začátek třetí třetiny.

40:00
    A ještě se strhly šarvátky po siréně a bude se vylučovat dále! Zapisovatelé vyrazili do kabiny sudích, tak snad budeme na začátku třetiny moudřejší!

40:00
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Štich – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Dotchin – 2+2 min, hrubost).

40:00

Divoká druhá třetina viděla jen jedinou branku na straně Kladna. O ní se postarala dvojice Tomáš Plekanec – Nicolas Hlava, který od zkušeného kapitána dostal naprosto luxusní přihrávku.

Další třetina začne přibližně v 19:11.

40:01

40:01
    Hlasatelé bohužel oznámily jen tresty po skončení třetiny. Po skončení trestu Milana Gulaše se tak hraje v pěti na obou stranách.

43:15
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Hrabík – 2 min., podrážení).

43:50
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Ondřej Slováček – 2 min., držení hole).

44:07
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matěj Beran – 2 min., hákování).

44:34
    Přihrávky na obsazené hráče a přes bránící hokejky dostaly Motor ze třetiny.

45:20
    Oba týmy jsou nyní ve čtyřech.

45:55

46:07

46:33
    Před kladenskou lavičkou se nešťastně srazil Matěj Toman s jedním z kladenských, který zůstal ležet na ledě. Sudí ale vylučuje Matěje Tomana za vysokou hůl.

47:06
    Domácí hokejisté nedali v průběhu zápasu několik velkých šancí, ale nyní to konečně vyšlo. A to dokonce v oslabení. Na pravém mantinelu vybojoval puk Lukáš Pech, který ho předložil prakticky před prázdnou branku JIŘÍMU ONDRÁČKOVI, který se trefil podruhé v zápase. Asistence: Lukáš Pech.
    47:06 ONDRÁČEK - 2:2

47:29
    A Motor mohl jít do vedení. Bučko ujel společně s Voženílkem do přečíslení dvou na jednoho, ale druhý jmenovaný selhal v koncovce.

Budvar arénou zní rasistické urážky na adresu Jaromíra Jágra. Ještě že tu není hostující kotel, jinak bychom asi viděli šarvátku i mimo led.

49:26
    Voženílek zblízka trefil Krále jen do lapačky. Ten pak o chvíli později zachytit do stejné rukavice další střelu.

50:13
    Sudí už jsou neustále ve stavu nejvyšší pohotovosti. Jeden z čárových viděl, že se schyluje po faulu Conora Allena k další šarvátce a zezadu velkou rychlostí přišpendlil kladenského hráče k ledu. Domácí hráč odchází na trestnou za držení.

Dnešní utkání sleduje 2021 diváků.

51:26
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jake Dotchin – 2 min., vysoká hůl).

52:14

52:51
    Dělovka Milana Gulaše trefila Krále do betonu. Před brankou se snažil ještě dorazit Lukáš Pech, ale kladenský gólman kotouč zasedl a nepustil.

53:26

54:24
    Motor cítí, že by mohl poprvé vyhrát a dere se za pukem. Kladno navíc nyní nemůže pro icing vystřídat, což hráči těžce nesou.

55:08
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Jiří Ondráček – 2 min., podrážení).

55:08
    Teď si ale můžou oddechnout při početní výhodě

57:07
    Kladno přesilovku nevyužilo, ale drželo se před domácí brankou.

57:33
    Gulašovo nahození usměrnil Král lapačkou za branku.

58:01
    Na Královi je vidět, že už toho má dost.

59:01
    Venrkbcova přihrávka šla moc dozadu a byla z toho obrátka Kladna.

60:00

Třetí třetina rozuzlení nepřinesla a po druhé trefě Ondráčka půjdeme na prodloužení.

60:01

60:24
    A Motor první minuty prodloužení stráví v početní nevýhodě.

60:46
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Ondřej Slováček – 2 min., podrážení).

60:47
    Motor ale hned z bul vyhodil až za Krále.

61:12
    A nyní se Kladno vykázalo postavením Jágra v brankovišti.

61:29
    Plekanec branku minul a puk dojel až ke Královi.

61:50
    Napodruhé trefil kapitán beton Strmeně.

62:10
    Matouš Venrkbec zajel s pukem až za Krále.

62:24
    Další vyhození a Motor střídá.

62:46

63:05
    Suchánkova střela od modré branku také minula.

63:46
    Domácí přečíslení 3 na 2 skončilo po Gulašově zavezení jen těsně mimo branku!

64:15
    Tyčka u Krále!

64:25
    Nájezdů se nakonec nedočkáme, protože Motor se trefuje! JAN ŠTENCEL dostal přihrávku na vrcholek kruhu, sjel si až k pravé tyči a nikým nehlídán přesně zvedl kotouč do růžku u bližší tyče!
    64:25 ŠTENCEL - 3:2

Motor nakonec poprvé v přípravě vítězí, byť to bylo vykoupeno řadou neúspěchů a bitek. Já vám děkuji za pozornost a přeji hezký večer. (20:02:51)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 6. Ondráček (Pech, Slováček), 48. Ondráček (Pech), 65. Štencel – 12. Kristo (Plekanec, Donaghey), 31. Hlava (Plekanec, Ticháček)

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Kalista) – Vráblík, Allen, Štencel, Slováček, Bučko, Štich, Piskáček (A) – Beránek, Hanzl, Gulaš (C) – Venkrbec, Voženílek, Karabáček – Ville, Toman, Michnáč – Ondráček, Pech (A), Holec
    Rytíři Kladno: Král (Burda) – Donaghey, Dotchin, Kehar (A), Suchánek, Ticháček, Nilsen – Kristo, Plekanec (C), Ciampini – Melka, Kubík, Hrabík – Hajný, Pitule, Sachr – Jágr (A), Filip, Beran

Rozhodčí: Lacina, Ondráček – Jindra, Šimánek