Doněck – Banská Bystrica 4:1 (kon.) | Tychy – Slovensko U20 7:3 (kon.) | Zvolen – Budapešť 6:0 (kon.)
HC Donbass Doněck
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 20.08.2021, 12:00 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

Máme tu koniec stretnutia, v ktorom sa víťazom stal Donbass Doneck. Ten zdolal Banskú Bystricu po výsledku 4:1. Odo mňa to je z tohto stretnutia všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (14:18:23)

59:51
    Donbass Doneck dal gól!
    Domáci zásluhou VIKTARA TURKINA v závere stretnutia ešte navyšujú vedenie, po tom, čo sa presadil strelou do prázdnej bránky. Stav stretnutia je 4:1! Asistencia: Feliks Mozorov.

59:19
    Už to vyzeralo tak, že sa jeden z hráčov hostí dostane do dobrej príležitosti, ale nachádzal sa v ofsajdovom postavení. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

59:00
    Do konca riadneho hracieho času ostáva jedna minúta.

58:14
    Hostia sa po vyhratom vhadzovaní usadili v útočnej tretine, kde si vytvárajú menší tlak.

58:06
    Oddychový čas hostí.

57:47
    Tamáši si prevzal puk v medzikruží a okamžite zakončil. Jeho strelecký pokus však bez problémov zachytil domáci gólman.

56:50
    Puk sa nachádza za bránou Donbassu, kde ju má pevne pod kontrolou jeden z domácich hokejistov.

56:00
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Miloš Bubela – 2 min., podrazenie).

54:49
    Trest pre Vladyslava Hertsyka končí, a tak bude Donbass Doneck necelú minútu hrať v početnej výhode.

54:13
    Oba tímy budú pokračovať so štyrmi hráčmi.

53:40
    Sme svedkami veľmi nevídanej hry troch proti trom, ktorá však bude trvať len pár sekúnd.

53:38
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Miloš Bubela – 2 min., sekanie).

52:49
    Vylúčenie v tíme HK Donbass Doneck (Vladyslav Hertsyk – 2 min., podrazenie).

52:13
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Brian Ihnačák – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HK Donbass Doneck (Vitali Lyalka – 2 min., podrazenie).

51:54
    Hostia v plnom počte.

51:30
    K strele sa dostal Stsefanovich, ktorý však len nastrelil konštrukciu bránky. To bola príležitosť!

50:25
    Hráči Donbassu sa už usadili v útočnej tretine, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 12. Peresunko (Zakharov), 27. Lyalka (Stsefanovich, Turkin), 44. Sislannikovs (Peresunko, Smereck), 60. Turkin (Mozorov) – 3. Sojka (Rákoš)

HC Donbass Doněck: Makarov (Diachenko) – Nogachev, Smereck, Zhuldikov, Pangelov, Grygoriev, Hertsyk, Firsov, Sakalouski – Razumov, Lialka, Stsefanovich, Korenchuk, Butsenko, Morozov, Turkin, Sigarev, Zakharov, Biriukov, Peresunko, Sislannikovs
    HC´ 05 Banská Bystrica: Gajan (Belányi) – Ďatelinka, Cardwell, Lopejský, Ganz, Boldižár, Hudec, Žiak, Jendroľ – Gabor, Ihnačák, Kraut – Galbavý, Bubela, Šoltés – Rákoš, Sojka, Paulíny – Kabáč, Tamáši, Bodnár

Rozhodčí: Kollár, Žák – Hanko, Staššák