TPS – Bremerhaven 1:2 (kon.) | Växjö – Sparta cz 2:1 (kon.) | Leksands IF – HC Slovan 5:3 (kon.)
Lugano – Skellefteå 5:1 (kon.) | Fribourg – Třinec cz 6:2 (kon.) | Eisbären – Tappara 1:6 (kon.)
TPS Turku
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Fischtown Pinguins
Pátek 27.08.2021, 18:00 • Gatorade Center (Turku) [Kapacita: 11 820] • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek pátečního večera a někdy příště opět na shledanou. (20:27:16)

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli po většinu utkání lepším týmem, ale z vítězství se nakonec radují hosté, kteří góly ze 37. a 46. minuty překvapivě poráží svého soupeře 1:2. Za hosty se dnes prosadil český obránce Stanislav Dietz, když využil střelou od modré přesilovou hru a následně v 46. minutě Nino Kinder, který vstřelil gól ve vlastním oslabení. Za domácí dnes jen korigoval na konečných 1:2 minutu před koncem utkání Filip Sandberg. Nutno podotknout, že Bremerhaven dnes podržel také skvělý Brandon Maxwell, který zneškodnil mnoho velkých šancí svého soupeře.

Střely na branku (celkem): 46 – 31
    Střely na branku (3. třetina): 15 – 7

59:36
    Anttalainen vypálil od modré, ale Maxwella nedokázal překonat.
    59:06 Filip SANDBERG - 1:2

59:06
    TPS právě vstřelilo branku!
    Domácí snižují na rozdíl jedné branky! Po velké skrumáži před Maxwellem se nakonec raduje z branky FILIP SANDBERG, který doklepl kotouč do poloodkryté klece.

59:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka dnešního utkání.

58:18
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude po levici Maxwella.

58:12
    Nahozený kotouč jednoho z domácích hráčů skončil v moci Brandona Maxwella, který ho následně přikryl svou lapačkou a počkal na hvizd rozhodčího.

57:56
    Hosté dostali kotouč do středního pásma, což jim momentálně vyhovuje.

57:40
    Domácí pálí na Maxwella ze všech pozic. Ten však zatím drží čisté konto.

57:00
    Domácí to zkoušejí tři minuty před koncem utkání v šesti!

56:56
    Oddechový čas pro domácí.

56:56
    Väisänen vypálil z mezikruží, ale střela mu příliš nesedla a kotouč tak skončil jen v lapačce Maxwella.

56:02
    Domácí teď tlačí svého soupeře, ale brankovou příležitost si zatím nevypracovali.

55:28
    Liukas vypálil z pravého kruhu, ale soupeřovu branku přestřelil.

54:24
    Viro na nic nečekal a vypálil od modré. Jeho pokus ještě tečoval jeden z jeho spoluhráčů před Maxwellem, ale jen vedle jeho branky.

54:19
    Anttalainen vypálil od modré, ale jeho pokus srazil jeden z hostujících hráčů do ochranné sítě.

53:48
    Komerční přestávka.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 60. Sandberg – 37. Dietz (Mauerman, Andersen), 46. Kinder (McGinn)

TPS Turku: Karejev (Anttila) – Viro, Lajunen, Anttalainen, Eronen, Suomi, Arell, Ivarsson, Rafkin – Nurmi, Hults, Rodewald – Pyyhtiä, Hakkarainen, Sandberg – Liukas, Intonen, Väisänen – Vainionpää, Jasu, Haapanen
    Fischtown Pinguins: Maxwell (Franzreb) – Dietz, Eminger, McNeill, Alber, Moore, Stowasser, Kreutzer – Uher, Friesen, McGinn – Andersen, Wejse, Mauermann – Reisnecker, Vikingstad, Pohl – Kanya, Kinder, Lutz

Rozhodčí: Brännare, Salonen – Elonen, Hagerström