Česko
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Slovensko
Pátek 27.08.2021, 17:00 • Györ • Reprezentace žen do 18 let

Ode mne je to již vše. Češky se v dalším zápase utkají v sobotu v 15:30 s domácím Maďarskem. Přeji pěkný večer. (19:00:00)

Nejlepší hráčky zápasu:

Adéla Šapovalivová (CZE)
    Emma Blanka Zivčáková (SVK)

Ani hra bez brankářky už Slovenkám nepomohla a Češky tak v zápase vítězí poměrem 3:2. Třetí perioda byla od české reprezentace určitě nejlepší, Cengelová měla v bráně hodně práce a nakonec jedné ze střel neodolala. Jednalo se o dorážku vlastní střely Terezy Plosové.

59:24
    Pozorná Dalecká vyrazila střelu od levého mantinelu, Slovenky ale pokračují na kotouči.

59:14
    Po zákroků Cengelové lapačkou si slovenský trenér bere oddechový čas na poradě před posledními desítkami sekund třetí třetiny.

59:02
    A když se to na chvíli povedlo, tak se Češky opět velmi rychle zmocnily kotouče.

58:24
    Slovenkám se stále nedaří se dostat do pásma českého týmu. Do konce přitom zbývá už jen minuta a půl.

57:34
    Dobrá práce v obraně českého týmu při situaci jedna na jednu. Obránkyně odstavila od puku soupeřku a Dalecká kotouč bez problémů přikryla lapačkou.

56:55
    Puk je venku ze slovenské zóny, ale opět na hokejkách českých reprezentantek. Vzápětí přichází ofsajd českého týmu.

56:22
    A hra se opět vrátí před Cengelovou. Slovenky se totiž zmohly pouze na vyhození na zakázané uvolnění.

56:05
    Češky drží své protihráčky i nadále v jejich pásmu a čas se pomalu ale jistě krátí.

55:28
    Hezký průnik jedné z Češek po levém křídle, po něm se kotouč odrazil od boční tyče slovenské brány.

54:36
    Slovenky nedokázaly rozehrát a puk se tak doklouzal do českého pásma, v tomto případě to ale zakázané uvolnění nebude.

53:35
    Složitou situaci musela nyní řešit i Dalecká. Nahození od modré čáry bylo totiž ztečováno dolů, puk ale zůstal na betonu české gólmanky.

52:38
    Cengelová musela být opět v pozoru a zasáhnout proti další české střele.

52:03
    Tentokrát jsou to tak Slovenky, kdo musí usilovat o dorovnání skóre. Nebudou to mít však jednoduché, Češky jsou v posledních minutách lepší.
    50:25 PLOSOVÁ - 3:2

50:25
    Česko právě vstřelilo branku!
    Další obrat ve skóre, tentokrát se o něj postaraly české reprezentantky! Příhodová našla od pravého mantinelu TEREZU PLOSOVOU, na jejíž první pokus ještě Cengelová stačila. Dorážkou už ale česká hráčka uspěla. Asistence: Nicol Příhodová, Adriana Dubová.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 15. Pištěková (Šapovalivová), 40. Bartáková (Šapovalivová), 51. Plosová (Příhodová, Dubová) – 16. Zivčáková (Kapičáková), 32. Kučerová (Hudáková)

Česko: Dalecká (Prouzová) – Hotová, Vaníčková, Mašková, Narovcová, Hračová, Vališová, Černá, Veverková – Bartáková, Gruntová, Šapovalivová, Mazancová, Pištěková, Trnková, Dubová, Plosová, Příhodová, Brichová, Juříčková, Malická
    Slovensko: Cengelová (Latková) – Nilabovičová, Plankenauerová, Stern, Zivčáková, Gališová, Štrbáková – Glosíková, Kapičáková, Štetiarová, Fančovičová, Hudáková, Kučerová, Blichová, Čornáková, Jancsóová, Benáková, Donovalová, Paulinyová