Nice – Bordeaux 4:0 (kon.) | Marseille – Saint-Étienne 3:1 (kon.)
Olympique Marseille
3:1 (1:1)
AS Saint-Étienne
Sobota 28.08.2021, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 4. kolo

Ode mne je to vše. Přeji klidný večer a dobrou noc. (22:58:01)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:18.

Je konec atraktivního zápasu mezi francouzskými týmy Olympique Marseille a AS Saint-Étienne. Domácí tým ve druhém poločase vstřelil dva góly a nakonec si tak připsal zasloužené vítězství 3:1. O všechny góly Marseille se postaraly letní posily (Guendouzi, Gerson a Ünder). Olympique si připisuje tři body do tabulky, Saint-Étienne naopak odjíždí domů s prázdnou.

90+4

90+4
    Nakonec jsem to ale zakřikl, protože Mandanda musel zasahovat proti povedené střele Nordina. Následně byl v pokutovém území domácích chaos, gól z toho ale nepadl.

90+3
    Domácí brankář Mandanda jednoduše sbírá do rukavic centrovaný míč a už to vypadá, že se nic nebezpečného nestane.

90+2
    Pape Gueye na polovině v těžké pozici ztratil míč, společně s Guendouzim to ale dokázal napravit. Druhý jmenovaný byl navíc vzápětí faulován.

90+1
    Čekají nás ještě tři minuty nad rámec základního hracího času.

90
    Payet hledal nejspíš hezkou přihrávkou Ündera, hráči Marseille si nyní ale trochu překáželi a nic nebezpečného pro Greena z toho tak nebylo.

89
    Teď už je asi jasné, že domácí tým dnešní utkání vyhraje. Ještě nás ale přece jen čeká pár posledních minut.

88
    Žlutou kartu dostává Pape Gueye (Olympique Marseille).

87
    Marseille ale v současných chvílích dominuje dění na hřišti a nejspíš kvůli sobeckosti hráčů nevede o více než dvě branky.
    86. Henrique měl určitě přihrávat

86
    Luis Henrique také trochu nepochopitelně z levé strany vápna střílel místo toho, aby přihrál míč na prázdnou bránu. Nabíhali mu na to dva volní spoluhráči. Brazilec to ale vzal na sebe a bránu celkem o hodně minul.

85
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Mahdi Camara, přichází Zaydou Youssouf.
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Gerson, přichází Pol Lirola.
    84. Šanci domácích tentokrát defenziva Saint-Étienne přečkala

84
    Šance Marseille na vstřelení čtvrtého gólu. Gerson si míč ještě zasekl a střílel. Trefil jen obránce. Balon se ale odrazil k Payetovi, jehož následný pokus na bližší tyč Green zlikvidoval.

83
    Hamouma střílel zpoza pokutového území po přihrávce Nordina. Jeho pokus levačkou se ale stáčel pryč od brány a Mandanda tak mohl být v klidu.

81
    Ünder si nyní věřil asi až moc a zazdil tak dobrou možnost. Payet pro to moc nemá pochopení a nespokojeně rozhazuje rukama.

Filip Krůza

Branky: 24. Guendouzi (de la Fuente), 51. Gerson (Rongier), 68. Ünder (Payet) – 32. Kolodziejczak (Aouchiche)

Karty:   88. Gueye (OMA) – 42. Chazrí (SET), 49. Maçon (SET), 61. M. Camara (SET)

Olympique Marseille: Mandanda – Saliba, Álvaro González, Peres – Guendouzi, Kamara, Rongier (74. Gueye), Gerson (85. Lirola) – Ünder, Payet, de la Fuente (56. Henrique).
    Náhradníci: Pau López – Targhalline, Seghir, Amavi, Dieng, Henrique, Gueye, Sciortino, Lirola.

AS Saint-Étienne: Green – Maçon, Sow, Moukoudi, Kolodziejczak – M. Camara (85. Youssouf), Neyou, Douath (58. Hamouma) – Aouchiche (46. Nordin), Chazrí (71. Krasso), Bouanga (71. M. Saban).
    Náhradníci: Bajič – Nordin, Youssouf, Krasso, Nade, Hamouma, Trauco, M. Saban, Nokoue.

Rozhodčí: Millot – Gringore, Drouet