Troyes – Monaco 1:2 (kon.) | Angers – Rennes 2:0 (kon.) | Clermont Foot – Méty 2:2 (kon.)
Lens – Lorient 2:2 (kon.) | Štrasburk – Brest 3:1 (kon.) | Lille – Montpellier 2:1 (kon.)
Remeš – PSG 0:2 (kon.)
RC Štrasburk
3:1 (2:1)
Stade Brestois 29
Neděle 29.08.2021, 15:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 4. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek víkendu. Na viděnou. (16:58:46)

Po reprezentační přestávce se Štrasburk za dva týdny představí v Lyonu. Brest bude v domácím prostředí hostit Angers.

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:10.

Fotbalisté Štrasburku zaznamenávají na čtvrtý letošní pokus premiérové vítězství v soutěži a posouvají se v tabulce Ligue 1 na dvanáctou pozici. Domácí šli ve 25. minutě do vedení po Prcićově střele z pravé strany vápna. Brest ale bleskově reagoval, když nákop ihned po rozehrávce prodloužil Mounié na rozběhnutého Cardonu a ten křižnou ranou na zadní tyč vyrovnal. Ve 42. minutě si Gameirovu přihrávku srazil do vlastní branky Duverne a Štrasburk znovu vedl. Ve druhé půli byla na hostech znát touha výsledek zvrátit, velký tlak ale vedl jen k rohovým kopům, z nichž takříkajíc "nezapršelo". To Štrasburk podnikl v 84. minutě útok do rozhozené obrany. Ajorque procedil nadvakrát balon za Bizota a Thomasson doklepával z brankové čáry.

90+4

90+4
    Jérémy Le Douaron dostal balon na pravou stranu šestnáctky, odkud z voleje pohotově vypálil. Matz Sels uklidil míč do rukavic a sklízí zasloužené ovace.

90+3
    Po minutě čekání hra pokračuje. Už končí třetí nastavená minuta, dá se ovšem očekávat, že rozhodčí ještě jednu přidá k dobru.

90+2
    Centr na přední tyč byl obranou Štrasburku ihned odvrácen. Následně přišel další nákop před branku, který vyboxoval Matz Sels. Trefil při tom nešťastně vlastního spoluhráče Lucase Perrina, který musí podstoupit ošetření.

90+1
    Brest znovu využil silných pravých krajů a došel si pro další z celé řady rohových kopů.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Na hřišti se pořádně přiostřuje. Franck Honorat přistrčil Anthonyho Caciho a ten padl k zemi. Rozhodčí následně musel hasit vášně.

89
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Mahamé Siby.

88
    Anthony Caci ustřežil u rohového praporku balon před dotírajícím Julienem Faussurierem. Jsou z toho další cenné desítky vteřin pro Štrasburk.

87
    Definitivní pojistka z toho není. Balon skončil jen ve zdi, kterou tvořila těla oděná v červených dresech. Dopředu jde Brest.

86
    Ronaël Pierre-Gabriel potrestán žlutou kartou za faul zhruba dva metry před hranicí pokutového území. Jeho obětí Jean-Ricner Bellegarde. Štrasburk má k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice.
    84. Adrien THOMASSON - 3:1

84
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    Teď už se ale domácí mohou radovat! Habib Diallo vysunul na levé straně Luidovica Ajorqueho, který nadvakrát procedil balon za záda Bizota. Balon ještě doklepával na brankové čáře do sítě ADRIEN THOMASSON.

82
    Mohlo být de facto rozhodnuto. Marco Bizot likvidoval na brankové čáře střílenou přihrávku z pravé strany. Teď to v ochozech jen zašumělo.

Filip Lefenda

Branky: 25. Prcić (Ajorque), 42. Duverne (vla.), 84. Thomasson (Ajorque) – 26. Cardona (Mounié)

Karty:   55. Fila (SSG) – 86. Pierre-Gabriel (BST)

RC Štrasburk: Sels – Fila (71. Le Marchand), Perrin, Djiku, Caci, Liénard (C) (89. Siby) – Thomasson, Prcić, Bellegarde – Ajorque, Gameiro (71. Diallo).
    Náhradníci: Kawašima – Diallo, Diarra, Chahiri, Waris, Seneya, Siby, Le Marchand, Kandil.

Stade Brestois 29: Bizot – Duverne, Brassier, Pierre-Gabriel, Uronen (76. Faussurier) – Mbock, Magnetti – Honorat, Belkebla (66. Philippoteaux), Cardona (66. Le Douaron) – Mounié (C).
    Náhradníci: Larsonneur – Bain, Faussurier, Le Douaron, Philippoteaux, Sow.

Rozhodčí: Lissorgue (FRA)