Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Vítkovice – Trenčín 8:2 (3:2 po s.n.) | Havířov – Znojmo 4:3 (3:2 po s.n.)
Litoměřice – Benátky n/J 1:2 (kon.) | Kolín – Třebíč 5:4 (kon.) | K. Vary – Norimberk 4:3 (kon.)
Motor ČB – Litvínov 4:3 (kon.) | Slavia – Kladno 2:3 (kon.) | Velké Meziříčí B – Žďár n/S 0:0 (18:00)
Sokolov – Plzeň 4:3 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 4:6 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 4:3 (kon.)
Zvolen – Bratislava Capitals 4:5 (kon.) | Kadaň – Cheb 2:1 (po pr.) | Vsetín – Šumperk 5:4 (3:0 po s.n.)
Kometa Brno – Zlín 3:1 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Děčín 10:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Havlíčkův Brod 1:0 (nedohr.)
Nový Jičín – Opava 2:3 (1:3 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Úterý 31.08.2021, 18:00 • RT TORAX ARENA • Přípravné zápasy

Z dnešního večera z RT TORAX ARENY je to ode mne vše, děkuji za pozornost a ve čtvrtek od 17 hodin opět zde na onlajnech, tentokrát proti Zvolenu, vítězi základní části slovenské extraligy. (20:25:51)

Třetí třetiny byla gólově vyrovnaná, ale herně byli aktivnější hosté. Závěr třetiny totiž byli Jestřábi velmi aktivní a de facto Porubu nepouštěli z pásma. Na odskakující gól Pavla Jenyše reagovali Prostějovští hrou bez gólmana. Domácí jim ještě nabídli přesilovku a k snížení to už hosté daleko neměli. Podařilo se jim to v načaté poslední minutě utkání, kdy se na brankovišti rázně prosadil Šimon Jelínek.
    Druhé vzájemné utkání před nadcházející sezónou tedy vyhrává RT TORAX.

59:03
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    I Prostějov proměňuje početní výhodu! ŠIMON JELÍNEK byl v brankovišti hodně důrazný a postrčil puk ve správný čas za klečícího Brízgalu. Asistence: Tomáš Jiránek a Patrik Husák.

58:55
    Slavík vložil hůl do nahrávky a rozhodil hostům útočné snažení.

57:53
    Domácí tak mohli vyhodit puk až k Bláhovi a ušetřit síly na další tlak soupeře. Který samozřejmě přišel. Lehnutí Špačka do střely Husáka zabránilo pokračujícímu útoku.

57:23
    Při střele z první se Rudovskému odpoutala čepel od hole.

57:16
    Švecovi nebylo Brízgalou dovoleno dorážet. Vhazuje se v levém kruhu.

57:08
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Kozák – 2 min., podrážení).

56:48
    Buly vyhrál Jelínek a od modré vypálil Jáchym. Puk letěl půl metru od pravé tyče.

56:40
    Jestřábi hrají bez gólmana.

56:24
    Další prudká střela na porubskou bránu. Brankář je bez masky.

56:04
    Střela Babky končí mezi nohama ležícího Brízgaly.

55:44
    Poruba vyhodila puk přes všechny čáry. Vhazuje se po pravici porubského gólmana.

54:36
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Husa – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Rudovský – 2 min., hrubost).

54:35
    Rudovský dotíral do lapačky porubského gólmana a po odpískání mu šel vysvětlovat ručně Husa. že to nelze. Oba se do sebe pustili a zřejmě se to neobejde bez trestných minut.

54:20
    Rozhodčí se upískli a omlouvají se Prostějovu za špatně odpískané zakázané uvolnění.

53:50
    Brízgalovu pozornost prověřil Novák a posléze i Babka.

52:30
    Bitten se prosmýkl brankovištěm a měl tři možnosti skórovat. ty mu ale sebral obránce Krejčí a taky Bláha, když dokázal v rychlosti slejdovat k druhé tyči.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 20. Gřeš (Bitten), 26. Stloukal (Bitten, Szathmáry), 40. Gřeš (Stloukal), 51. Jenyš (Guman) – 16. Švec (Husák, Rudovský), 38. Rudovský (Novák, Kloz), 60. Jelínek (Jiránek, Husák)

HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala (Muštukovs) – Szathmáry, Kozák, Voráček, Žovinec, Slavík, Husa, Houdek – Gřeš, Bitten, Korkiakoski – Guman, Vachovec, Jenyš – Stloukal, Hotěk, Hrníčko – Špaček, Toman, Kanko – Häring
    LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (Micka) – Husák, Halík, Zajíc, Klimíček, Krejčí, Vala – Beránek, Jáchym, Mrázek – Novák, Kloz, Rudovský – Jiránek, Babka, Švec – Jelínek, Koblížek, Motloch

Rozhodčí: Novák, Rapák – Chamrád, Hranoš