Třinec – Fribourg cz 3:4 (kon.) | IFK Helsinky – Zürich 0:2 (kon.) | Frölunda – Mladá Boleslav cz 4:3 (kon.)
Mnichov – SønderjyskE 6:2 (kon.) | Mannheim – Cardiff 7:2 (kon.) | HC Slovan – Leksands IF 2:4 (kon.)
Lausanne – Rauma 0:3 (kon.) | Zug – Rögle BK 1:2 (po pr.)
EV Zug
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Rögle BK
Čtvrtek 02.09.2021, 20:05 • Bossard Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Střely na bránu 32:30 (13:14, 9:7, 10:7 – 0:2)
    Vhazování 39:19
    Vyloučení 3:5
    Využití 1:1 (22:35:11)

Hokejisté z Ängelholmu sice v Zugu ztratili první bod ve skupině, i tak si však upevnili první místo a po polovině programu mají prakticky jistý postup do vyřazovací části. Kovářův Zug ovšem také není ze hry venku, o druhé místo si to zřejmě rozdá s Mnichovem.
    Rögle začalo výborně a úvodní tlak z řady šancí proměnilo ve vedoucí přesilovkový gól. Domácí vrátila do hry rovněž využitá přesilovka před první sirénou a ve zbytku zápasu se odehrával vyrovnaný souboj, který již další branku nepřinesl. Rozhodlo tak až prodloužení, v němž po necelé minutě rozhodl po pěkné Ekeståhlově akci Bengtsson.

60:55 Anton BENGTSSON - 1:2

60:55
    Rögle BK právě vstřelilo branku!
    Ekeståhl zmátl pohybem Landera a rozjel se vpřed po levém křídle. Na jeho přihrávku si najel před bránu ANTON BENGTSSON a po přehození na bekhend zvedl kotouč do sítě nad Genoniho rukavice.
    Asistence: Lucas Ekeståhl, Ludvig Larsson.

60:40
    Ludvig Larsson pohotově dorážel zblízka, Genoniho nepřekonal.

60:01

60:00

59:22
    Blíží se prodloužení, po nepotrestaném faulu na Fergusona, jemuž teče z nosu krev, je hra nakrátko přerušena.

58:12
    Suriho golfák letí těsně vedle.

55:54
    Individuální akci zakončil pěknou střelou nízko nad ledem z plné jízdy Yannick Zehnder. Brankář Rifalk si dal lapačku na beton a kryje.

55:35
    Genoni chytá pohotovou střelu z úhlu Adama Tambelliniho, jehož mimochodem v roce 2013 ve třetím kole draftovali New York Rangers.

54:11
    Landerova střela byla přizvednuta do ochranné sítě, vhazovat se bude v obrannném pásmu Rögle.

54:04

53:35
    Simion zkoušel usměrnit zády k bráně odražený kotouč z otočky, ale neuspěl a hokejisté Rögle se zase osvobozují.

52:42
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, hokejisté Zugu se znovu usazují v útočném pásmu.

52:04
    Vyloučení v týmu Rögle BK (Anton Bengtsson – 2 min., podrážení).

51:29
    Genoni si pokryl prostor u tyčky, kam se pokusil zpoza brány zasunout kotouč centr první řady Rögle Ferguson.

50:38
    Martschini vyzkoušel brankáře švédského celku švihem přes obránce.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 19. Klingberg (Hansson, Martschini) – 4. Ekeståhl (Larsson, Sjögren), 61. Bengtsson (Ekeståhl, Larsson)

EV Zug: Genoni (Hollenstein) – Stadler, Hansson, Djoos, Cadonau, Gross, Schlumpf, Wüthrich – Zehnder, Senteler, Klingberg – Müller, Kovář, Simion – Bachofner, Leuenberger, Suri – Herzog, Lander, Martschini – Allenspach.
    Rögle BK: Rifalk (Clang) – Jonsson, McKiernan, Ekeståhl, Sund, Lesund, Johannesson, Wallinder – Edström, Ferguson, Lantoši – Bristedt, Sjögren, Tambellini – Everberg, Bengtsson, Kelleher – Kasper, Larsson, Stål – Sjödin

Rozhodčí: Hebeisen, Štolc – Obwegeser, Fuchs