Poruba 2011 – Zvolen 0:0 (zruš.) | SHK Hodonín – Kometa Brno B 1:4 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Ústí n/L – Kadaň 5:4 (kon.) | Liberec – Kladno 3:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Vlci Žilina – Martin 4:1 (kon.) | Michalovce – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 4:2 (kon.)
Litvínov – K. Vary 3:1 (kon.) | Slavia – Plzeň 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Velké Meziříčí B 3:1 (kon.)
Tábor – Žďár n/S 3:0 (kon.) | Přerov – Lipt. Mikuláš 4:5 (kon.) | Frýdek-M. – Šumperk 2:3 (0:2 po s.n.)
Jihlava – Kolín 4:1 (kon.) | Třebíč – Prostějov 5:1 (kon.) | Vsetín – Trenčín 3:0 (kon.)
Bílina – Chomutov 5:3 (nedohr.) | Děčín – Mostečtí Lvi 5:8 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Hronov 4:3 (kon.)
Opava – Val. Meziříčí 1:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
HK DUKLA Trenčín
Čtvrtek 02.09.2021, 18:00 • Zimní stadion Na Lapači • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Domácí celek dnes uzavírá přípravu na následující ročník Chance ligy. Valaši letos odehráli sedm přípravných zápasů, duel proti Trenčínu bude osmým přípravným utkáním a zároveň i posledním. Oba celky se střetly už minulý týden na Zimním stadionu Pavla Demitry. Tento duel ovládl slovenský celek 2:1.

Kromě tohoto zápasu se Vsetín v přípravě střetl ještě dvakrát se Šumperkem, dále s Prostějovem a Frýdkem-Místkem. Utkaní se šumperským mužstvem se odehrála tento a minulý týden. Ve Škoda aréně Vsetín padl 4:1, následně doma Draky porazil 5:4sn. S Prostějovem ROBE remizovalo v prvním přípravném zápase 3:3, následně doma Vsetín s Jestřáby prohrál 2:3. Vsetínu se dařilo proti rysům. Frýdek porazil doma 2:1sn, následně i venku 2:3.

Jelikož jde o poslední zápas, neboli o generálku před sezónou, je třeba si zrekapitulovat, jak nyní vypadá kádr na letošní sezónu, respektive, kdo jej před následující, ročníkem Chance ligy posílil, a kdo Vsetín opustil:

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody:
    Luboš Rob (předchozí klub: HC Škoda Plzeň, pozice: útočník)
    Vít Jonák (České Budějovice, útočník)
    Lukáš Buchta (Slavia Praha, obránce)
    Jiří Říha (Slavia Praha, obránce)
    Miroslav Indrák (HC Škoda Plzeň, útočník)
    Juraj Majdan (HC Nové Zámky, útočník)
    Michal Gago (LHK Jestřábi Prostějov, útočník)

Odchody:
    Jan Bartko (nové působiště: Znojmo, pozice: obránce)
    Sebastian Gorčík (Znojmo, útočník)
    Tomáš Kudělka (Chamonix – FR, obránce)
    Jakub Babka (Prostějov, útočník)
    Lukáš Bednář (Havířov, útočník)
    Adam Gajarský (Třebíč, útočník)
    Antonín Pechanec (Havířov, útočník)
    Vojtěch Šilhavý (RT TORAX Poruba, útočník)

HK Dukla Trenčín

Dnešní soupeř Valachů má za sebou pouze tři přípravné střetnutí. Slovenská extraliga startuje později než české hokejové soutěže, proto má Trenčín ještě dost času na to, aby odehrál dostatečný počet přípravných zápasů.

Úplně první přípravný zápas byl pro Duklu ten, co odehrála proti Vsetínu. Kromě toho vyzvala i Dubnicu nad Váhom, kterou v derby porazila 7:1. Do třetice do Trenčínu nevyšlo a prohrál s extraligovými Vítkovicemi 7:2. Trenčín má v plánu před ostrým startem extraligy ještě dalších pět zápasů. V odvetě vyzve hned zítra tým HC Vítkovice Ridera, následně se střetne s Frýdkem-Místkem. Kromě českých soupeřů odehraje Dukla i odvetu s Dubnicou nad Váhom a vyzve i Žilinu a generálku odehraje se Slovanem Bratislava.

Pro Vsetín jde o generálku před Chanceligovým startem, který nastane v sobotu 11. září, kdy Valaši vyzvou Trhače Kadaň. Toto utkání proti Trenčínu je tedy posledním časem na to, aby se vychytaly veškeré nedostatky. Generálka Na Lapači startuje v 18:00.

VHK ROBE Vsetín: Málek (Sachr) – Jenáček J., Smetana, Ondračka, Jenáček Š., Štach (A), Hryciow, Říha – Berger, Klímek, Vítek, Indrák, Hořanský, Majdan, Gago, Vlach, Zeman, Kucharczyk (A), Půček, Jonák (C).

HK Dukla Trenčín: Bowns (Valent) – Lemcke, Krajčovič, Meszároš (A), Martiška, Urban, Starosta (C), Kudla, Nemčík – Švec, Tybor (A), Bezúch, Minárik, Valach, Mikyska, Honzek, Beták, Berisha, Kajč, Rehuš, Paukovček..

00:01

00:10
    První puk nahozený k Málkově bráně, sudí signalizují úmyslný ofsajd.

00:39
    První střelu si ale přeci jen připsali hosté Valach chtěl vyzkoušet Málka střelou z kruhu, domácí gólman chytá.

01:00
    Střelou se už představili i domácí, Smetanovo nahození se snažil tečovat Vlach, zdánlivě slibně vypadající akce nakonec Bowse neohrozila.

01:10
    Nemčíkova slibná střela do horní částí branky byla mířena příliš vysoko a skončila pouze v ochranné síti.

02:35
    Po střele jednoho z hráčů Trenčína vznikla před Málkovou brankoi šarvátka.

03:40
    Aktivnějším mužstvem je prozatím Trenčín, který kontroluje kotouč a určuje tempo hry.

04:13
    Vsetín vytvořil tlak, o střelu se pokusil Jakub Jenáček, jeho pokus skončil mimo brankové zařízení.

Říhova střela , kterou se pokoušel tečovat Zeman vypadala hodně nebezpečně, nakonec pro Bownse nebezpečí neznamenala.

06:30
    Valach se dostal před vsetínské obránce, rozvlnil síť ale naštěstí pro Vsetín jen z vnější strany Málkovy klece.

08:50
    Trenčín je bruslivější, není tomu tak, že by si Vsetín nedokázal vytvořit šance, ale oproti soupeři je o krok dozadu.

09:35
    Půček se dvakrát naskytl úplně sám před Bownsem, první pokus sjel vsetínskému útočníkovi z hokejky, druhý nebyl přesně mířený.

09:55
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Berisha – 2 min., vysoká hůl).

10:33
    Vsetín nejprve v útočné akci zastavili hostující obránci, následně při přechodu do útočného pásma akci domácích přerušil ofsajd.

11:19
    V předbrankovém prostoru došlo ke střetu Bergera s Martiškou, hostující obránce se skácel k zemi a hlavní arbitr nařídil Bergerovi odebrat se na následující dvě minuty na trestnou lavici. Bude se hrát chvíli 4 na 4, poté Trenčín bude hrát přesilovou hru.

11:55

13:06
    Dukla tlačí vsetínské hráče v obranném pásmu, nepříjemně kombinovali obránci hostí a před bránou clonící útočníci chtěli zatopit Málkovi.

13:19

14:55
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ani jeden z celků nevypadal, že si vytvoří šanci, když Bownse překvapili domácí. Kotouč se dostal k naprosto volnému a nikým nehlídanému kapitánovi Valachů, VÍTOVI JONÁKOVI, který nejen, že před sebou neměl žádného z hráčů Trenčína, ale zela před ní i zcela prázdná brána, jelikož Bownse očekával střelu z druhé strany, kde měl pokrytou tyč. Nebyl už tedy problém poslat kotouč k pravé tyči trenčínské svatyně. Asistence, Lubomír Štach a Jakub Jenáček.

16:10
    Vlach se dostal před trenčínské obránce, otevřela se mu možnost ke střelbě, ale domácí útočník bekhendem nezakončil.

16:45
    Beták se hnal dopředu se Švecem, jejich duo ani přes dobře mířenou střelu bránu domácích neohrozilo.

17:19
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Bezúch – 2 min., vysoká hůl).

18:26
    Zeman nabral rychlost, dostal se do útoční třetiny, jeho pokus ale pouze rozezněl plexisklo.

18:35
    Opět to zkoušel Zeman, tentokrát z pozice obránce, jeho střela udělala Bownsovi problém, brankář Trenčína ale nakonec svou rukavicí puk zkrotil.

19:31
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Honzek.

19:45
    Zeman je dnes střelecky aktivní, šikovný pravák se nyní vehnal velkou rychlostí do útočné třetiny, jeho rána skončila v Bownsově náruči.

19:55
    To, že Vsetínu jdou přesilové hry jsme se mohli přesvědčit už během minulého střetnutí proti Šumperku. Nyní, poté co Zeman zajistil buly pro domácí v útočné třetině, se kotouč dostal do zadních řad k LUBOMÍROVI ŠTACHOVI, který posílá Vsetín pouhých 5 sekund před první sirénou do dvoubrankového vedení. Asistence: Adam Zeman a Roman Vlach.

20:00

Je za námi první třetina dnešního duelu. Vsetín vede nad Trenčínem 2:0, ačkoli ze začátku třetiny by se takový výsledek je ztěží odhadoval. Trenčín byl velmi aktivní, držel se na kotouči, střílel ze všech pozic, ale Valaši byli lepší v koncovce. První branku zajistil Vsetínu kapitán Vít Jonák, druhý zásah přidal v přesilové hře na samém sklonku zápasu asistent muže s "céčkem" na hrudi Lubomír Štach.

Druh třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:58
    Majdan šel kupředu s Jonákem, jejich souhra ale na brankové zařízení necílila.

22:19
    Dlouho se hrálo bez přerušení, až se ke střele dostali domácí, Málek bez problémů zasáhl.

23:29
    Říha nahodil poté, co se domácím nedařilo vytvořit kloudnou akci kotouč po mantinelu, ale vzniklo z toho pouze zakázané uvolnění.

24:00
    Tak to bylo něco! Zeman se rozjel do útočné třetině jako už několikrát za tento zápas. Nabral tentokrát ale ještě třikrát větší tempo něž tomu bylo v předchozí pokusech. Natlačil se před Bownse a zakončil mezi jeho nohy. To byla parádní akce a třetí gól Valachů v podání ADAMA ZEMANA. Asistence: Ondřej Smetana a Lubomír Štach.

24:00
    Střídání v týmu HK Dukla Trenčín: ze hřiště odchází Browns, přichází Valent.

26:18
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Krajč – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

26:52
    Vsetín byl blízko čtvrté brance, před Valentovou bránou hrozil Indrák s Jonákem. Brankář hostů už jen ležel a snažil se zachránit situaci, z jeho spárů se poté již puk k dorážejícím vsetínským útočníkům nedostal.

27:18
    Vsetín hosty nadále drží po tlakem. Ještě zbývá čtvrtina přesilové hry.

27:55
    Majdan doprovázen svými spoluhráči chtěl Valenta znovu ohrozit, jeho pokus ale brankář Trenčína zlikvidoval.

28:12
    Smetanova rána od modré skočila pouze na plexiskle.

28:18

28:54
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Gago – 2 min., podrážení).

29:52
    Oslabení zatím hrají Valaši spolehlivě, vyhazují puky a Trenčín k ničemu nepouští.

30:42
    Hosté předvedli první střelu v přesilovce, ta skončila pouze v ochranné síti.

30:54

32:35
    Vsetín nadále vytváří šance, je rychlejší, aktivnější, v utkání nyní dominuje.

34:03
    Trenčín se pokoušel zahrozit, ale jejich akce končí pouze na vsetínských hokejkách.

35:05
    Poslední minuty hry nejsou tolik atraktivní, ani jeden z celků nejde dopředu, spíše si hráči vyměňují kotouč.

35:36
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Mikyska – 2 min., sekání).

36:27
    Valachům se zatím nedaří dostat se do útočného pásma a vytvořit si šance.

37:36

38:05
    Ondračkovo nahození před branku, které tečoval Indrák Bownse zaměstnalo, ale tolik mu nezavařilo.

38:39
    Kucharczyk vystřelil mezikruží a kotouč poskočil za Bownse, vypadalo to, že se dostane do brány nebo minimálně k nějakému hráči ve žlutém, který by jej tečoval správným směrem.

39:15
    Gago vystřelil, kotouč se od Bownsových betonů odrazil směrem k Hořanskému, ale nakonec nebyl odraz silný natolik, aby doletěl až na hůl vsetínského útočníka.

40:00

40:00

Ve druhé třetině se tempo hry zpomalilo. Domácí měli převahu, ale nevytvářeli si z ní tolik šancí jako v první dvacetiminutovce. Krátce po začátku prostřední části si projel hřiště Adam Zeman, který nekompromisně zakončil a zvýšil stav pro domácí na 3:0 a vyhnal z brány Ben Bownse, kterého vystřídal Michal Valent. Od té doby ale už tempo klesalo. První třetina nabídla zcela jistě atraktivnější podívanou. Uvidíme, co přinese poslední perioda.

Třetí třetina začne přibližně v 19:38-.

40:01

41:28
    Na začátku třetí třetiny se k první střele dostali hosté, jejich rána byla Málkem zlikvidována.

43:40
    Vsetín vyváží kotouč ze své obranné třetiny do útočného pásma. Nyní je to ale spíše jako hra na kočku a myš. Jeden tým má puk na hokejce a ujíždí s ním před napadajícím hráčem, více méně ale nikdo necílí na bránu.

45:41
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Honzek – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Indrák – 2 min., vysoká hůl).

46:00
    Na Lapači se přiostřuje, po šarvátce u Málkovy branky, ze které vyšli s trestem Indrák s Honzekem se nyní za nimi vypraví další dvojice, která na sebe hrozila pěstmi v obranném pásmu Vsetína.

47:04
    Vsetín hrozil v útočném pásmu, ke kotouči se dostal Štach, jeho dělovku Valent zlikvidoval betony.

47:41

48:00

50:07
    Oba týmy se střídavě ženou dopředu, jejich počínání je ale vždy zastaveno ve středním pásmu. Docela četně nyní dochází i k vyhození puku na zakázané uvolnění.

50:31
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vítek – 2 min., držení).

52:31

52:47
    Tato přesilová hra nebyla pro Valachy nebezpečím. Vsetín si pohlídal všechny pokusy Trenčína.

Dnešní utkání sleduje 1030 diváků.

54:15
    Trenčín se snaží přidat alespoň jednu branku na svou stranu ukazatele skóre, to se ale nedaří, domácí střely blokují, ty co přece jen projdou zlikviduje Málek.

55:12
    V největší akci třetí třetiny se vyskytl Šimon Jenáček těsně před bránou byl ale o kotouč obrán.

55:46
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Půček – 2 min., vysoká hůl).

57:00
    Poslední tři minuty a Trenčín se nehodlá vzdát toho, že by Na Lapači neskóroval.

57:46

58:56
    Minuta do konce a vhazovat se bude před Valentovou klecí, utkání se už nejspíše dohraje.

59:06
    Vsetínským Lapačem už zní Vysoký Jalovec, domácí fanoušci slaví výhru.

59:43
    Jed z hráčů Trenčína leží na ledě, na ploše vznikla velká nevole.

Po konci utkání, které bylo ke konci vyhrocené ještě bude následovat série nájezdů.

V nájezdech uspěli také domácí. Ode mě je to pro dnešek vše. Vsetín zvítězil v generálce na Chance ligu nad Trenčínem 3:0. Za domácí se prosadili: Vít Jonák, Lubomír Štach a Adam Zeman.
    Vsetín odstartuje Chance ligu 11. září doma proti Kadani. (20:20:45)

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 15. Jonák (Štach, Jenáček), 20. Štach (Zeman, Vlach), 24. Zeman (Smetana, Štach)

HK DUKLA Trenčín: Bowns (26. Valent) – Lemcke, Krajčovič, Meszároš (A), Martiška, Urban, Starosta (C), Kudla, Nemčík – Švec, Tybor (A), Bezúch, Minárik, Valach, Mikyska, Honzek, Beták, Berisha, Kajč, Rehuš, Paukovček.