Čerepovec – Petrohrad 2:3 (kon.) | Jaroslavl – Riga 3:2 (kon.) | Kazaň – Jokerit 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – Kunlun 5:1 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 3:6 (kon.) | Soči – Chabarovsk 4:0 (kon.)
Spartak Moskva – Vladivostok 4:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Jokerit Helsinky
Čtvrtek 02.09.2021, 18:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Československá stopa v utkání
    David Sklenička – 0+0, 2 střely na branku, jedno vyloučení, čas na ledě: 12:45. (20:21:08)

Střely na branku ve třetí třetině: 4:6!
    Střely celkem v zápase: 18:22!

Kazaň si dnes došla pro své první vítězství v této sezóně. Jokerit zahrál nejlépe druhou třetinu, kdy měl nejvíce šancí ke snížení. Třetí třetina byla z jejich pohledu už spíše marný boj něco se zápasem udělat.

57:56
    Zápas se spíše dohrává. Jokerit se ještě snaží o čestný zásah, ale už to nevypadá.

56:26
    Brankář Jokeritu nyní zvládl rozehrávku za svou brankou a jeho spoluhráči se rychle dostali do útoku a Bobkov musel nyní dávat pozor. Jeho první čistá nula v této sezóně je velmi blízko.

55:19
    O vítězi je již pravděpodobně rozhodnuto. Z pohledu hostí zatím nedochází k žádnému tlaku. Kazaň plně kontroluje svou hru.

54:10
    Nikolaj Kovalenko šel za dlouhým pukem, ohlédl se za rameno, aby věděl, kam rozehrát puk do kombinace a opět se musí defenzíva hostí bránit.

53:21
    Domácí dnes předvádí dobrou defenzívu i v útočném pásmu. Nyní se jim dařilo delší dobu držet puk u mantinelu.

51:43
    Třetí třetina se nese v plynulém duchu. Nyní Kazaň hraje v útočné třetině a případná čtvrtá branka, by už pohřbila jakékoliv ambice pro Jokerit.

50:07
    Kazaňský brankář chytil lehčí střelu do své lapačky. Teemu Turunen se snažil nalepit puk k tyčce, ale dlouhá ruka brankáře byla proti.

48:47
    Další doslova promarněná přesilovka z pohledu hostí. Kazaň dobře nyní napadá a nedovoluje soupeře k překročení modré útočné čáry.

47:42
    Jokeritu dnes přesilovky zkrátka moc nejdou. Nyní zahajují další útočný pokus až od své branky!

46:36
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., nedovolené bránění).

46:05
    Po komerční pauze se pokračuje ve hře. Krátce před ní měla Kazaň dobrou šanci, ale čtvrtý zásah nepřidala.

45:04
    Hráč Jokeritu ve velké šanci, ale nedokázal zasunout puk pod betony zasahujícího Bobkova!

44:37
    Lindbäck nyní musel vytáhnout těžší zákrok a dokázal udržet puk ve své výstroji.

44:02
    Zatím je to bez střelby na jedné či druhé straně. Oba celky nahazují puky na branku.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 8. Paňukov (Weal, Rukavišnikov), 19. Weal (Žuravljov), 35. Dyňak (Burmistrov, Lukojanov)

Ak Bars Kazaň: Bobkov (Achtjamov) – Rukavišnikov, Kampfer, Ljamkin, Jančevskij, Žuravljov, Judin, Adamčuk – Kagarlickij, Tarasov, A. Galimov – Voronkov, P. Lindholm, Kovalenko – Paňukov, Safonov, Weal – Burmistrov, Dyňak, Lukojanov – Katělevskij.
    Jokerit Helsinky: Lindbäck (Juvonen) – Holm, Lindbohm, Friman, A. Grant, Kivistö, D. Sklenička – O'Neill, Schroeder, H. Ikonen – Hännikäinen, Kossila, Pakarinen – Norman, Savinainen, Turunen – Junttila, Anttila, Björninen.

Rozhodčí: M. Sidorenko, E. Romasko – D. Goljak, N. Viljugin