Frisk Asker – Salzburg 2:6 (kon.) | Jastrzębie – Bolzano 2:3 (0:2 po s.n.) | Tappara – Eisbären 5:4 (po pr.)
Skellefteå – Lugano 3:5 (kon.) | Doněck – Rungsted Seier Capital 2:3 (0:2 po s.n.) | Bremerhaven – TPS 3:0 (kon.)
Sparta – Växjö cz 2:1 (po pr.) | EC-KAC – Rouen 2:1 (po pr.)
Fischtown Pinguins
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
TPS Turku
Pátek 03.09.2021, 19:30 • Eisarena Bremerhaven, Bremerhaven • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:57:47)

Statistiky

Střely na branku: 38:19
    Zásahy brankářů: 19:35
    Vyhraná vhazování: 36:21
    Trestné minuty: 4:8

Je dobojováno. V poslední třetině sice hosté předvedli možná nejlepší výkon, několikrát ohrozili brankáře Maxwella, jenže góly padaly na opačné straně. Jako první se hned ve 41. minutě trefil tvrdou ranou Stanislav Dietz a ve 47. minutě náskok Bremerhavenu navýšil Jan Urbas. TPS se pak marně snažilo o zdramatizování závěru, nepomohla ani docela dlouhá power-play, ve které navíc ujel Ross Mauermann a střelou do prázdné branky uzavřel skóre na 3:0. Pinguins mají po této výhře šest bodů a jsou na druhém místě tabulky, Turku je s jedním bodem poslední.

59:11 MAUERMANN - 3:0

59:11
    Bremerhaven právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Hosté ztratili na útočné modré čáře puk, do sóla se dostal ROSS MAUERMANN a snadno dovezl puk do opuštěné branky – 3:0. Asistence: Mitchell Blake Wahl.

58:45
    Mauermann o mantinel vyhodil puk do středního pásma.

58:38
    Přerušená hra, vhazovat se bude po Maxwellově pravici.

57:59
    TPS Turku je v šesti, je tu dlouhá power-play hostů!

57:15
    Intonenova střela z dálky byla tečována, Maxwell vyrazil.

56:48
    TPS se snaží stupňovat tlak, zatím to jsou ale pouze střely z dálky.

55:52
    Zpoza branky přišla přihrávka na Vikingstada, ten i přes tísnění dokázal vystřelit a Karejev měl se zákrokem docela dost práce. Puk nakonec vyrazil a ještě drží naděje TPS na případný bodový zisk.

55:06
    Wejse vystřelil opravdu neočekávaně po kličce na pravou ruku, Karejev jeho švih vyrazil.

54:13
    Urbas si dobře pokryl puk, zajel s ním až do vlastního pásma, počkal si na střídající spoluhráče a rozjel postupný útok.

53:50
    Náznak brejku TPS, jenže výsledkem byla jen lehká žabička na Maxwella.

52:27
    Po nahození od modré čáry se o dorážku snažil Vikingstad, Karejev si poradil se vším a přerušením hry uklidnil situaci.

52:10
    Na druhé straně se do brejku cpal Dominik Uher, zvládl i zakončit, na Karejeva to ale nemělo. Poté se u brankoviště ještě strhla krátká šarvátka po sněhové spršce na gólmana, obešlo se to ale bez vyloučení.

51:42
    Slafkovský si najel na přihrávku ke kruhům, Maxwellovu branku ale těsně minul.

50:34
    Dietz musel zasprintovat pro volný puk, po vyhození hostů totiž čároví ukázali, že zakázané uvolnění pískat nebudou. Zvládl do na výbornou a už zakládá protiútok.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 41. Dietz (Verlić, Urbas), 47. Urbas (Verlić, Jeglič), 60. Mauermann (Wahl)

Fischtown Pinguins: Maxwell (Franzreb) – Eminger, Dietz, Alber, McNeill, Krogsgaard, Moore (C), Stowasser, Lutz – Verlić, Jeglič, Urbas (A) – McGinn, Friesen (A), Uher – Kinder, Vikingstad, Andersen – Mauermann, Wejse, Wahl.
    TPS Turku: Karejev (Anttila) – Eronen (A), Anttalainen, Rafkin, Viro, Arell, Suomi, Intonen, Ivarsson – Rodewald, Pärssinen (A), Steenbergen – Sandberg, Hults, Nurmi – Väisänen, Hakkarainen, Pyythiä – Haapanen, Jasu (C), Slafkovský.

Rozhodčí: Schukies (GER), Hunnius (GER) – Merten (GER), Ponomarjow (GER)