Frölunda – Zürich 4:3 (po pr.) | Třinec – Leksands IF cz 1:3 (kon.) | Zug – SønderjyskE 9:3 (kon.)
HC Slovan – Fribourg 0:2 (kon.) | IFK Helsinky – Mladá Boleslav cz 2:1 (kon.) | Mnichov – Rögle BK 2:1 (kon.)
Mannheim – Rauma 2:1 (1:0 po s.n.) | Lausanne – Cardiff 2:0 (kon.)
Frölunda HC
4:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
ZSC Lions
Sobota 04.09.2021, 14:05 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Skončilo nám utkání mezi Frölundou a Curychem, po kterém se vedení ve skupině ujímá švédský celek. Domácí celkem může mrzet, že dnes berou pouze dva body, neboť ještě 12 minut před koncem třetí třetiny vedli o dvě branky a zároveň jim nebyla uznána branka, která padla pár sekund po limitu. Curych se do utkání vrátil, ale na víc než bod dnes nedosáhl. Rozdílový gól si v prodloužení připsal Mats Rosseli-Olsen, který se trefil dokonce dvakrát. Dva kanadské body si připsal i český útočník Michael Špaček.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. Na počtenou! (16:51:05)

Frölunda právě vstřelila branku!
    Po dvou minutách prodloužení je o vítězi dnešního utkání jasno! Frölunda se přece jen dočkala. Druhou branku v utkání vsítil MATS ROSSELI-OLSEN, který měl na pravém kruhu až příliš mnoho prostoru, a proto zavěsil naprosto parádně přímo do víka. 4:3 po prodloužení. Asistence: Max Friberg a Simon Edvinsson.

61:42
    Michael Špaček už poměrně dlouho drží puk v útočném pásmu. Teď čeká, až jeho spoluhráč dostřídá.

61:00
    V první minutě prodloužení byl aktivnější hostující Curych, ale brankáře Rubina zatím přímo neprověřil.

60:18
    Quenneville se ve velké rychlosti prodral ke střele, jenže jeho pokus byl hokejkami domácích poslán nad bránu.

60:01

60:00

59:59
    Branka padla až po vypršení hracího času, takže Frölunda se rozhodnutí v úplném závěru nedočkala.

59:59
    Frölunda vstřelila Maxem Fribergem branku, ale teď je otázka, jestli gól padl ještě před vypršením základní hrací doby. Sudí to zkoumají.

59:35
    Domácí si berou oddechový čas.

59:35
    Friberg obkroužil bránu a ještě si našel prostor ke střele. Waeber předvedl důležitý zákrok, po kterém přerušil hru.

59:07
    První formace hostů byla opět vidět. Hlavně spolupráce mezi Azevedem a Krügerem je po dobu celého utkání hodně nebezpečná.

58:34
    Rosseli-Olsen předvedl šikovnou kličku, ale ihned po ní ztratil rovnováhu. Fanoušci si žádali vyloučení, ale to v tento čas už asi nepřijde.

57:50
    Friberg se snažil z rohu pásma dostat před bránu, ale kotouč mu nakonec přeskočil hokejku. Snadná práce pro defenzívu Curychu.

57:17
    Konec řádné hrací doby se neustále blíží. Prodloužení je tedy stále reálnější.

56:14
    Nepříjemnosti musel řešit i hostující brankář Waeber, kterému kotouč skákal na brankovišti. Dorážka ale v podání hráčů v červených dresech nepřišla.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 22. Rosseli-Olsen (Lasch, Carlsson), 28. Špaček (Friberg, Edvinsson), 45. Norlinder (Špaček, Lasch), 62. Rosseli-Olsen (Friberg, Edvinsson) – 4. Azevedo (Bodenmann, Geering), 49. Quenneville (Sigrist, Krüger), 56. Geering (Azevedo, Krüger)

Frölunda HC: Rubin (Tomkins) – Edvinsson, Folin, Norlinder, Elliott, Ekbom, Johansson, Olsson – Henriksson, Lundqvist, Friberg – Nilsson, Špaček, Muršak – Rosseli-Olsen, Carlsson, Lasch – Söderblom, Niederbach, Lasu – Sundström
    ZSC Lions: Waeber (Flüeler) – Marti, Noreau, Geering, Weber, Baltisberger, Trutmann, Guebey – Bodenmann, Krüger, Azevedo – Backman, Roe, Quenneville – Diem, Sigrist, Sopa – Pedretti, Schappi, Aeschlimann – Hayes

Rozhodčí: Sjökvist (SWE), Bjälkander (SWE) – Lundgren (SWE), Malmqvist (SWE)