Frölunda – Zürich 4:3 (po pr.) | Třinec – Leksands IF cz 1:3 (kon.) | Zug – SønderjyskE 9:3 (kon.)
HC Slovan – Fribourg 0:2 (kon.) | IFK Helsinky – Mladá Boleslav cz 2:1 (kon.) | Mnichov – Rögle BK 2:1 (kon.)
Mannheim – Rauma 2:1 (1:0 po s.n.) | Lausanne – Cardiff 2:0 (kon.)
IFK Helsinky
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 04.09.2021, 18:00 • Tukkurila Arena, Helsinky • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

57:23
    Mladá Boleslav bude mít ještě jednu šanci! Juha Jääskä (IFK) se před brankou soupeře provinil nedovoleným bráněním a už sedí na lavici hanby.

55:39
    Situace pro Mladou Boleslav bude ještě horší. Na trestnou lavici odjíždí útočník Pavel Kousal (MBL) za nedovolené bránění. Domácí hrají přesilovku pět na tři.

53:18
    Velká komplikace pro Mladou Boleslav. Obránce Martin Pláněk (MBL) vyfasoval od rozhodčích čtyři trestné minuty za zásah do oblasti hlavy nebo krku.

46:20
    Mladá Boleslav si svojí aktivitou vybojovala faul ze strany domácích! Rasmus Ruusunen (IFK) vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za podrážení.

39:11
    Teď se však přerušuje kvůli nedovolenému zákroku domácího hráče. Na trestnou lavici si jede odpykat svůj trest za držení hole obránce Eero Teräväinen (IFK).

30:14
    Domácí útočník Miro Väänänen (IFK) oslabuje svůj celek, když vyfasoval od rozhodčích čtyři trestné minuty za zásah do oblasti hlavy a krku.

26:57
    Boleslav si znovu zahraje v početní výhodě! Kapitán domácího týmu Teemu Tallberg (IFK) dostal dvě minuty za podrážení a už sedí na trestné lavici.

22:00
    Mladoboleslavští hokejisté si za malý moment zahrají přesilovou hru. Útočník Sebastian Dyk (IFK) se provinil podrážením a už sedí na trestné lavici.

14:40
    Sotva se útočník Zbořil vrátil zpět z trestné lavice, nyní budou následovat další tresty. Jakub Kotala (MBL) dostal dvě plus dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku, za domácí tým jede pykat Miro Karjalainen (IFK) za hrubost.

12:05
    Bohužel pro Mladou Boleslav bude následovat další vyloučení. Adam Zbořil (MBL) dostal od rozhodčích dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

04:32
    Máme tu první vyloučení v zápase. Na trestnou lavici putuje obránce David Bernad (MBL), který vyfasoval od sudích menší trest za podrážení.

Petr Pavlík

Branky a nahrávky: 37. Hede (Jääskä), 44. Teräväinen (Kotkansalo) – 24. Raška (Najman, Dufek)

IFK Helsinky: Halonen (Garteig) – Kotkansalo, Teräväinen, Winberg, Luoto, Ahonen, M. Karjalainen, Von Gerdten – Tallberg, Hirvonen, Palola – Innala, Paajanen, Dyk – Jääskä, Väänänen, Teissala – Ruusunen, Asten, Hede.
    BK Mladá Boleslav: Krošelj (Schwarz) – Pýcha, Jánošík, Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Šidlík – Lunter, Zbořil, Polák – Flynn, Najman, Kousal – Kotala, Raška, Dufek – Eberle, Bičevskis, Stránský.

Rozhodčí: Suominen, Vikman – Elonen, Hagerström