Frisk Asker – Bolzano 1:5 (kon.) | Doněck – Rouen 2:1 (kon.) | Sparta – TPS cz 3:2 (kon.)
Jastrzębie – Salzburg 2:3 (kon.) | Tappara – Lugano 3:2 (po pr.) | Bremerhaven – Växjö 2:1 (kon.)
Skellefteå – Eisbären 5:3 (kon.) | EC-KAC – Rungsted Seier Capital 3:2 (po pr.)
Frisk Asker
1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
HC Bolzano
Neděle 05.09.2021, 16:00 • Askerhallen • Hokejová Liga mistrů • Skupina H

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 42:39 (14:16, 20:8, 8:15)
    Zblokované střely – 15:8
    Vyhraná vhazování – 37:25
    Trestné minuty – 12:25
    Hity – 13:14 (18:38:04)

Hokejisté Bolzana si i ve druhém utkání letošního ročníku Ligy mistrů připisují vítězství na půdě soupeře. Norský Frisk Asker přehráli 5:1. Hosté poprvé skórovali už v čase 1:33, kdy je v přesilovce poslal do vedení Dustin Gazley. Na začátku druhé části navíc zvýšil podobně rychlým zásahem Brett Findlay, který ujel při hře 4 na 4. Domácí se vrátili do hry ve 25. minutě přesilovkovým zásahem Mikkela Seiergrena Christiansena, ovšem to bylo z jejich strany vše, byť ve zbytku prostřední části hráli v početní výhodě ještě několikrát. Závěrečná dvacetiminutovka už patřila Bolzanu. To slepenými zásahy Josepha Mizziho a Daniela Franka odskočilo na rozdíl tří branek a skóre duelu pak uzavřel v přesilové hře Simon Pitschieler.

59:11
    Hosté ve čtyřech.

58:44
    Boyle se skvěle přesunul proti střele Matse Fröshauga, kterého našel Morley!

58:15
    Přesilovka 5 na 3 pro Frisk Asker! Hosté dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

58:02
    Joseph Mizzi se dostával do šance po návratu z trestné lavice. Přihrávku do brejku však špatně zpracoval.

57:24
    Endre Medby dostal přihrávku na levý kruh, odkud z první střílel Boyle se rychle přemístil a dobrým zákrokem podržel svůj tým.

57:10
    Angelo Miceli dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro domácí.

55:47
    Vyloučení v týmu Frisk Asker (Christian Kaasastul – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Joseph Mizzi – 2 min., nesportovní chování).
    55:47 Simon PITSCHIELER - 1:5

55:47
    Bolzano právě vstřelilo branku!
    O vítězi zápasu je definitivně rozhodnuto! Domácí propadli a vzadu zůstal jediný obránce, který proti sobě měl dva hráče Bolzana. Ti toho dokonale využili, když po pasu Dustina Gazleye střílel SIMON PITSCHIELER zblízka do odkryté klece – 1:5. Asistence: Dustin Gazley.

55:33
    Domácí to zkusili v oslabení. Útočnou akci doplnil Kaasastul, který dostal přihrávku od Dokkena. Jeho střela z pravé strany však za Boylem neskončila.

54:29
    Vyloučení v týmu Frisk Asker (Mikkel Seiergren Christiansen – 2 min., sekání).

54:29
    Opět domácí brankář, který zalehl kotouč po akci Miceliho před dorážejícím Halmem.

54:03
    Dahlberg nyní musel zasahovat proti bekhendové střele Nicka Plastina.

53:50
    Dobrá souhra hostí v útočném pásmu, kterou zakončoval střelou zápěstí k bližší tyčce Keegan Lowe. Dahlberg předvedl dobrý zákrok lapačkou. Reklamní přestávka.

52:44
    Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Na Jamesovu přihrávku nedosáhl před branku najíždějící Gazley.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 25. Christiansen (Fröshaug, Granholm) – 2. Gazley (Catenacci, Maione), 22. Findlay, 45. Mizzi (James), 45. Frank (Lowe, Maione), 56. Pitschieler (Gazley)

Frisk Asker: Dahlberg (Vestavik) – Vaaler, Bovim, Nevalainen, Kuronen, Kaasastul, Andresen, Opsahl – Lagace, Gustafsson, Medby – Wold, Bastiansen, Granholm – Fogstad Vold, Geheb, Dokken – Morley, Björndal, Fröshaug – Christiansen.
    HC Bolzano: Boyle (Fazio) – Maione, Lowe, James, Plastino, Trivellato, Di Perna – Frank, Findlay, Gazley – Miceli, Catenacci, Halmo – Mizzi, Bernard, Frigo – Glück, Pitschieler, Alberga – Insam.

Rozhodčí: Hansen, Wannerstedt – Waldejer, Braaten (NOR)