Barys – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Ufa 2:4 (kon.) | Čerepovec – Minsk 1:4 (kon.)
Kazaň – N.Novgorod 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Novosibirsk 4:0 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Metallurg Magnitogorsk
Neděle 05.09.2021, 13:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Z tohoto klání je to všechno. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek víkendu. Na viděnou. (15:20:57)

Po výhře 6:2 nad Jekatěrinburgem zvládl Magnitogorsk i své druhé letošní vystoupení. Nur-Sultan musí naopak po porážce 1:5 s Ufou skousnout další neúspěch. Metallurg se v dalším utkání střetne v úterý s Ufou. Barys přivítá o den později v domácím prostředí Chabarovsk.

Statistiky utkání

Střely na branku: 27:33
    Zásahy brankářů: 31:26
    Vyhraná vhazování: 27:24
    Hity: 4:5
    Trestné minuty: 8:10

Střetnutí mezi Nur-Sultanem a Magnitogorskem je minulostí. Po dvou bezbrankových třetinách začaly v poslední části hry konečně padat góly. Barys poslal ve 42. minutě do vedení Lilja, jenž u levé tyče zužitkoval kolmici Michajlise. Radost ale kazašskému celku nevydržela dlouho. Na konci 46. minuty využili hosté přesilovku, Hulströmovu střelu tečoval před brankou mimo dosah Ortia Karpov. Když už se zdálo, že duel směřuje do prodloužení, dokonal Metallurg obrat. Minutu a půl před třetí sirénou napřáhl Pašnin, jehož střelu těčoval do levého horního růžku Čibisov.

59:56
    Teď už se navíc Magnitogorsku podařilo vyhodit zásluhou Michaila Pašnina kotouč ze své třetiny. Úder holí do tváře při tom inkasoval Nikita Michajlis, nic z toho ale nebude.

59:48
    Barys s vypětím všech sil udržel útočné pásmo, jenže domácí nemají ani chvíli klidu založit nějakou kloudnou kombinaci.

59:36
    Hra přerušena. Vhazovat se bude před Olkinuorou, avšak až po oddechovém čase, který si vcelku logicky vyžádala domácí střídačka.

59:25
    Nur-Sultan zkouší štěstí při hře bez brankáře v šesti!
    58:31 Andrej ČIBISOV - 1:2

58:31
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté otáčejí necelou minutu a půl před koncem třetí části skóre ve svůj prospěch! Z pravé strany napřáhl Pašnin, jehož ránu tečoval před brankou do levého horního růžku ANDREJ ČIBISOV. Asistence: Michail Pašnin.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Cody Kunyk střílel zleva zpoza protihráče. Jussi Olkinuora vyrážel křižný pokus lapačkou.

57:15
    Magnitogorsk drží kotouč za vlastní brankou a střídá.

56:16
    Rychlý protiútok Barysu ztroskotal na katastrofální přihrávce Curtise Valka. Ten přihrával napravo do míst, v nichž žádný ze spoluhráčů nebyl.

55:47
    Za kotoučem se po svém nahození dral Eric Martinsson. Jussi Olkinuora raději skákavý kotouč schoval do lapačky.

55:20
    Christian Thomas bojoval v růžku kluziště statečně proti přesile a udržel pro svůj tým útočné pásmo.

54:15
    Volný Eric Martinsson zvolil trochu překvapivě místo zakončení z nadějné pozice přihrávku napravo. Jussi Olkinuora následnou střelu vyrazil.

53:35
    Každý chvilku tahá pilku, chtělo by se říci. Oba týmy si pravidelně vyměňují puk. Dokáže některý z nich rozhodnout ještě v základní hrací době?

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 42. Lilja (Michajlis, Valk) – 46. Karpov (Hultström, Korosteljov), 59. Čibisov (Pašnin)

Barys Nur-Sultan: Ortio (Bojarkin) – Dietz (C), Šalapov, Martinsson, Alsing, Orechov, Samat Danijar – Frattin, Kunyk, Thomas – Lilja, Valk, Michajlis (A) – Savickij, Šestakov, R. Starčenko (A) – Petuchov, Gurkov, Asetov.
    Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora – J. Chabarov, J. Jakovlev (C), Hultström, Makljukov, Minulin, Pašnin (A), Nikolajev – Nikoncev, Currie (A), Čibisov – Korosteljov, Maillet, Goldobin – Karpov, Zernov, Leipsic – Akolzin, Jurov, Košelev.

Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Lazarev, Šalagin