Jokerit – Čeljabinsk 5:4 (po pr.) | Omsk – Chabarovsk 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Vladivostok 9:2 (kon.)
Soči – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 3:2 (po pr.) | Kunlun – Riga 5:6 (kon.)
Jokerit Helsinky
5:4 (2:0, 1:1, 1:3 - 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Pondělí 06.09.2021, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (20:11:04)

ČESKO-SLOVENSKÁ STOPA

David SKLENIČKA (JOK) – 0+0, 1 střela na branku, 2 trestné minuty, 4 hity, čas na ledě: 19:57

Roman WILL (CLJ) – 25 zákroků, 5 obdržených gólů, 83,3% úspěšnost
    Lukáš SEDLÁK (CLJ) – 0+1, 2 střely na bránu, 0 trestných minut, 4 hity, čas na ledě: 19:41
    Tomáš HYKA (CLJ) – 1+0, 3 střely na bránu, 0 trestných minut, 1 hit, čas na ledě: 17:00

Utkání je u konce. Kdyby diváci v Hartwall Areně za stavu 3:0 tvrdili, že vyhraje domácí celek, asi by to nebylo žádným překvapením. Jenže takový zbývající průběh jistě nečekali. Traktor ukázal bojovnost, srovnal ve třetí třetině na 4:4 a zřejmě po zásluze tak získal alespoň bod. Jenže poslední slovo patřilo Kallemu Kossilovi, který v utkání zapsal úchvatnou statistiku 2+2. Rozhodující kličkou přisoudil duelu výsledek 4:4.

61:37 Kalle KOSSILA - 5:4

61:37
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Lukáš Sedlák dostane v šatně vyhubováno. Při výjezdu z vlastního pásma podcenil souboj s Teemu Turunenem, který i v pádu dokázal puk přihrát na KALLEHO KOSSILU. Tomu patřil celý dnešní večer a svou one-man show zachránil celý Jokerit od velké blamáže. Nejenže právě jeho přispěním Helsinky vybudovaly náskok 3:0, ale také sám Kossila druhým gólem v utkání rozhoduje o držiteli dvou bodů za vítězství. S pukem před Willem několikrát zakvedlal, český brankář neudržel krok a z forhendové strany inkasoval pátou trefu duelu. Asistence: Teemu Turunen.

61:19
    Výtečně Roman Will! Na modré čáře zapomenutý John Norman šel proti českému brankáři sám, ale ani nadvakrát nedal.

60:50
    Po zastaveném průniku Schroedera pálil tvrdě Iiro Pakarinen. S blokem nepočítal.

60:28
    Útočným pásmem prosvištěl Brian O'Neill, jenže ke střele se nedostal a ještě vyrobil ztrátu.

60:06
    První možnost k úderu patří Jokeritu, puk za vlastní klec vyváží Philip Holm.

60:01

Kdo by před koncem druhé třetiny čekal, že by utkání ještě vůbec mohlo dojít do prodloužení? V poslední části snížil na rozdíl jediného gólu Andrej Stas, jenže odpověď měl Marko Anttila. Jokerit se nicméně jeho trefou nechal zviklat a Hyka s Pulkkinenem dokonali v krátkém čase stíhací jízdu. Pak jsme 11 minut další branku neviděli, takže prodloužení začne za stavu 4:4.

60:00

59:32
    Zdá se, že s prodloužením počítá Sergej Tělegin. Vzhledem k průběhu musí Traktor tento výsledek brát všemi deseti.

58:44
    Před Lindbäckem vyplaval Lukáš Sedlák. To by byla pro Helsinky hotová pohroma, kdyby si nechaly ve třetí třetině otočit náskok 3:0 a 4:2! Zatím jsme od toho ale daleko, Sedlák branku netrefil.

58:26
    Na steč nevyrazí Tomáš Hyka, měl totiž výraznější potíže se zpracováním puku.

57:54
    Teď byl až přehnaně důrazný Jesse Joensuu, to už ale k jeho hře tak nějak přirozeně patří. Will zachytil nepříjemný nához Holma, který se navíc odrážel od zadního mantinelu.

57:36
    Nedá se říct, že by dnešek byl dnem Romana Willa. Střela Philipa Holma od mantinelu mu znovu zbytečně vypadla a dala možnost hráčům Helsinek slétnout se před brankoviště jako hladoví supi.

57:31
    Jokerit pouze dostal kotouč vpřed, z vlastní třetiny ale může operovat Nick Bailen.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 2. Pakarinen (Kossila, Hännikäinen), 17. Pakarinen (Turunen, Kossila), 28. Kossila, 46. M. Anttila (Friman), 62. Kossila (Turunen) – 39. V. Abramov (Pilut, Will), 44. Stas (Kapustin), 48. Hyka (Sedlák, Těrtyšnyj), 49. Pulkkinen (Jarullin, Kalinin)

Jokerit Helsinky: Lindbäck (50., 53. Juvonen) – Lindbohm (A), Holm, Friman, A. Grant, Kivistö, D. Sklenička, Tuhkanen – Joensuu, Schroeder, O'Neill (A) – Kossila, Hännikäinen, Turunen – Savinainen, Norman, Pakarinen – M. Anttila (C), Björninen, Halme.
    Traktor Čeljabinsk: Will (Garipov) – Pilut, Jarullin, Bailen, Tělegin, Kulik, Karpuchin, Kirpičnikov – Pulkkinen, V. A. Tkačov, Kalinin – Sedlák, Hyka, Těrtyšnyj – Osnovin, Byvalcev, V. Abramov – Fatějev, Stas, Gorjunov-Rolgizer – Kapustin.

Rozhodčí: Beljajev, Gofman – Černyšjov, Šeljanin