Jokerit – Čeljabinsk 5:4 (po pr.) | Omsk – Chabarovsk 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Vladivostok 9:2 (kon.)
Soči – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 3:2 (po pr.) | Kunlun – Riga 5:6 (kon.)
HK Soči
1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
CSKA Moskva
Pondělí 06.09.2021, 18:30 • Bolšoj Ice Dome, Soči • KHL

V průběhu utkání oznámila KHL nejlepší hráče prvního týdne nové sezony. A nejlepším obráncem byl vyhlášen Janis Jaks z týmu Soči, jenž si v úvodních dvou duelech připsal tři body (1+2). (22:00:21)

Vyhraná vhazování: 21 – 37

Moskevské CSKA uštědřilo týmu Soči první porážku v nové sezoně KHL. O osudu utkání v podstatě rozhodlo úvodních pět minut, v nichž hosté vstřelili tři góly. Hlavními postavami tohoto duelu byli Sergej Plotnikov a Konstantin Okulov – oba si připsali bilanci 1+2. Mezi tyčemi vše jistil Ivan Fedotov, jenž se blýskl 25 zákroky.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:20
    Tým CSKA Moskva hraje v plném počtu.

58:13
    Andrej Bakanov napřáhl k prudké střele na levé straně, kterou ale zablokoval první bránící hráč.

57:38
    Janis Jaks nahodil touš od modré čáry, hostující gólman s tím neměl žádné potíže.

56:57
    Kombinace Soči v útočném pásmu zatím nepřinesla ovoce. Sáhnou domácí ke hře bez brankáře?

56:20
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., sekání).

56:02
    Maxim Treťjak se blýskl skvělou lapačkou proti střeleckému pokusu Michaila Grigorenka, jenž ve čtvrté minutě skóroval v přesilové hře.

53:56
    Domácí hokejisté alespoň vybojovali buly v útočném pásmu. Čas se jim ale rychle krátí...

53:31
    Pavel Šen se prokličkoval do útočného pásma, jenže vzápětí přišel o kotouč.

52:11
    Střely na bránu: 24 – 21

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 26. Ruděnkov (Garajev) – 2. S. Plotnikov (Okulov), 4. Grigorenko (S. Plotnikov, N. Nestěrov), 5. Okulov (S. Plotnikov), 34. Dahlbeck (Okulov, Sorkin)

HK Soči: Treťjak (Hellberg) – Kamalov, Jaks, Valencov, Rundblad, Baldajev, Zorkin, Miščenko – Bakoš, Vicharev (C), Pilipenko – Feoktistov (A), Garajev, Ruděnkov (A) – Nikolajev, Šen, Peťkov – Bakanov, Jakimov, Kolgotin – Žabrejev.
    CSKA Moskva: Ivan Fedotov (Reideborn) – Dahlbeck (A), Ar. Sergejev, Svedberg, N. Nestěrov, Kiselevič, Blažijevskij, Makarov, Gilmour – Jurtajkin, Andronov (C), P. Karnauchov – Slepyšev, Sorkin, Grigorenko – S. Plotnikov, Wallmark, Okulov (A) – Guskov, Pankratov, Rtiščev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Ravodin – Strelcov, Stroganov