Barys – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Čerepovec – Vladivostok 3:2 (po pr.) | Kazaň – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Riga – Čeljabinsk 1:6 (kon.) | Dynamo Moskva – Omsk 5:2 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 2:4 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Amur Chabarovsk
Středa 08.09.2021, 15:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

On-line přenos je u konce, děkujeme za pozornost. (17:52:40)

Závěrečný nápor Chabarovsku už na výsledku utkání nic nezměnil. I když necelou minutu před závěrečnou sirénou snížil na rozdíl jedné branky Vladimir Galuzin, je nutno říct, že hosté měli své šance začít využívat mnohem dříve. Třeba by pak minimálně na remízu skutečně dosáhli. Joni Ortio a jeho kumpáni ubránili nakonec vcelku hubené vítězství 3:2, přestože v jednu chvíli už Kazaši vedli o tři góly. Už před utkáním bylo zřejmé, že jeden z celků dnes poprvé okusí chuť vítězství. Zatímco Amur po čtyřech duelech zůstává na jediném bodu a je v rámci Východní konference desátý před Vladivostokem a Jekatěrinburgem, Barys se ziskem dvou bodů posouvá na devátou příčku.

59:31
    Branka Amuru je prázdná. Dmitrij Archipov ale zřejmě neudrží útočnou třetinu.

59:10
    Puk do pásma nahodil Radan Lenc a Ortio hodně zmatkoval při rozehrávce. Dostal svůj tým pod velký tlak.
    59:04 Vladimir GALUZIN - 3:2

59:04
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Již po uplynutí trestu přidává svůj druhý bod v této sezoně VLADIMIR GALUZIN, který z nouze vyjel na střed útočného pásma a vypálil nechytatelně. Velkou zásluhu má na brance také Gleb Zyrjanov, který předvedl nepropustnou clonu. Do konce zbývá už jen 56 vteřin. Bez asistence.

58:30
    Do konce už zbývá jen půl druhé minuty a trenéři Amuru si netroufli odvolat Bartošáka v přesilové hře.

57:49
    Nebezpečně vypálil také Michal Jordán, česká skvadra přece jen připomíná svou hokejovou kvalitu. Joni Ortio se lehce dotkl puku a se štěstím ho vytěsnil kolem pravé tyče.

56:58
    Hosté začínají v pěti a měli hned obrovskou šanci. Prázdná klec zívala před Radanem Lencem, ten ale bojoval se zpracováním puku a netrefil.

56:47
    Oddechový čas pro hosty. Uvidíme, kdy se Patrik Bartošák vydá na střídačku, aby Chabarovsk podpořil svou přesilovou hru.

56:47
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Cody Kunyk – 2 min., držení).

56:09
    U levého mantinelu se musel zaseknout Dmitrij Archipov. Chabarovsk ale zůstává u puku a vybojoval si ponechanou výhodu.

55:18
    Zajímavou kličku mezi nohama nezvládnul Vladimir Butuzov. Od spoluhráčů se pochvaly nedočká, protože Amur znovu opouští nebezpečnou část hřiště.

54:48
    Velmi důležité vyhození kotouče. Zdá se, že kritické oslabení už hráči Nur-Sultanu zvládnou.

54:26
    Svůj šestý střelecký pokus počítá Michal Jordán, příklepem zřejmě mírně zasáhl lapačku finského gólmana.

54:14
    A je tu další vyhoštění puku z obranného pásma Kazachů. Když pak před brankou projel Gleb Zyrjanov, kotouč vůbec nezasáhl a Joni Ortio měl poměrně snadnou práci.

53:42
    Jordán tradičně střelami nešetří, jeho pokus zápěstím sráží Ortio za bránu. Těsný souboj vyznívá ve prospěch Barysu, který se tak znovu osvobodí.

53:14
    Po nepovedeném buly do středního pásma zamířil Michal Jordán. Rozehrává na Lence a ten už postupuje do útočné třetiny.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 2. Valk (Michajlis), 6. Asetov (Gurkov), 23. Šestakov (Savickij) – 23. Zyrjanov, 60. Galuzin

Barys Nur-Sultan: Ortio (Bojarkin) – Šalapov, D. Dietz, Alsing, Martinsson, Samat Danijar, Orechov – Kunyk, Frattin, Thomas – Michajlis, Valk, Lilja – J. Berglund, Šestakov, Savickij – Petuchov, Gurkov, Musorov – Šaichmeddenov, Asetov.
    Amur Chabarovsk: Bartošák (Alikin) – Jordán, Mašín, Korjagin, S. Těreščenko, Znacharenko, Pedan, Byčkov – Lenc, V. Butuzov, Tomášek – Slepec, Galuzin, A. Gorškov – Zubov, Zyrjanov, Fajzullin – Archipov, Šarov, Michasjonok – Korotkich.