Barys – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Čerepovec – Vladivostok 3:2 (po pr.) | Kazaň – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Riga – Čeljabinsk 1:6 (kon.) | Dynamo Moskva – Omsk 5:2 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 2:4 (kon.)
Severstal Čerepovec
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Admiral Vladivostok
Středa 08.09.2021, 18:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Ode mě je to vše, děkuji vám za pozornost a u KHL zase někdy na počtenou! (20:44:31)

Česká a slovenská stopa

Adam Liška (CER) – 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 20:10
    Vojtěch Mozík (VLD) – 0+0, 2 střely na branku, čas na ledě 21:16
    Libor Šulák (VLD).- 0+0, 3 střely na branku, čas na ledě 23:21

Čerepovec slaví premiérovou výhru, Vladivostok přetlačil v prodloužení

Po první třetině měly oba týmy k výhře stejně daleko. Už ve 3. minutě otevřel skóre zlínským fanouškům dobře známý Rihards Bukarts, jenže rychlým gólem povzbuzení hosté pak začali doplácet na nekázeň. První dvě oslabení ještě zvládli, to další už nikoliv. Potrestal je Igor Geraskin, jehož trefa z 16. minuty dala průběžnému skóre podobu 1:1.

Na začátku druhé části Severstal promrhal šanci na obrat. Po faulu na Daniila Vovčenka měl Jegor Morozov k dispozici trestné střílení, při kterém mu Serebrjakov kotouč vypíchl. Laxní přístup domácích se projevil i v jediné přesilovce, kterou v uplynulé části hráli. Stenqvist se totiž hloupě nechal přebruslit a za vyjetého Šugajeva doklepl puk Mark Verba. Na jeho trefu Čerepovec nijak nezareagoval, a po dvou třetinách tak prohrával.

Zatímco ve druhé části Čerepovci přesilovka nevyšla, po přestávce už ano. Největší podíl měl na tom Jegor Morozov, jenž vyrovnal na 2:2. A za tohoto stavu se šlo i do prodloužení.

V něm se dlouho nikdo nebyl schopen prosadit, teprve osm vteřin před koncem rozhodl o čerepovecké výhře Vladislav Kodola.

Výhru Čerepovce přímo na stadionu vidělo 1 699 diváků.

64:52 Vladislav KODOLA - 3:2

64:52
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Samostatné nájezdy dnes večer neuvidíme! Stenqvist při přečíslení nabil VLADISLAVU KODOLOVI a za jeho ranou v pokleku se brankář natahoval marně. Asistence: Jakob Stenqvist a Daniil Vovčenko.

63:57
    Za domácí pak zakončila dvojice Igor Geraskin, Robin Press. Prvně jmenovaný trefil brankáře do výstroje, druhý do lapačky.

63:33
    Sledujeme opravdu opatrné prodloužení. Vodu teď křižnou ranou rozčeřil Arťom Manukjan.

62:11
    Čerepovec převzal aktivitu. Nicméně mu trvalo, než poprvé vystřelil. Přesnou mušku měl Makar Chabarov, ale neméně přesný byl při svém zákroku Nikita Serebrjakov.

60:35
    Vladivostok je kompletní.

60:01

Čerepovec dvakrát prohrával, ale těsné manko vždy dohnal. V prodloužení se porve o bonusový bod.

Počet střel: 30:20 (12:8, 7:5, 11:7).

60:00

59:31
    Kodola našel před brankou Jegora Morozova, ten svůj bekhend za gólmana neprotlačil.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:35
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Dmitrij Lugin.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 16. Geraskin (Vovčenko, Rykov), 46. J. Morozov (D. Dumbadze, Vovčenko), 65. Kodola (Stenqvist, Vovčenko) – 3. Rihards Bukarts (A. Garejev), 32. Verba (A. Ševčenko)

Severstal Čerepovec: Šugajev (Šostak) – Press, Chochlov, Stenqvist, Rykov, M. Tichonov, M. Chabarov, Rogov – J. Morozov (C), Jo. Nättinen, Liška – Geraskin (A), Guslistov, Rooba (A) – Šiksatdarov, Kodola, Vovčenko – Mojsejev, A. Alexejev, D. Dumbadze.
    Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Nalimov) – Fazylzjanov, Matuškin, Šulák, Mozík, Metalnikov, Chamidullin, Palivko – Kestner, Gračov, Lugin (C) – Vl. Ušenin (A), Vj. Ušenin, Manukjan – Verba, Makarenko, A. Ševčenko – A. Garejev, Sajustov (A), Rihards Bukarts.

Rozhodčí: Bondar, Močalov – Berseňov, Judin

Diváci: 1 699