Tábor – Pardubice 1:2 (kon.) | Kobra – Slavia 2:4 (kon.) | Plzeň – Hvězda Praha 6:0 (kon.)
Třinec – Vítkovice 3:5 (kon.) | Zlín – Havířov 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 2:3 (2:3 po s.n.)
Technika Brno – Motor ČB 2:3 (kon.) | Třemošná – Kladno 0:6 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Poruba – Kometa Brno 2:8 (kon.) | Olomouc – Přerov 3:4 (kon.) | K. Vary – Chomutov 6:4 (kon.)
PZ Kladno – Liberec 2:15 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 3:1 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 4:1 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
HC ZUBR Přerov
Čtvrtek 09.09.2021, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc:
    Olomoučtí dorostenci odehráli v přípravě sérii devíti utkání, z toho vítězství slavili celkem šestkrát. V přípravě podlehli pouze Beranům ze Zlína, Kometě a Porubě.
    Dnes na svém domácím ledě přivítají přerovské Zubry, se kterými odehrají svůj první ligový zápas této sezóny.

Mladí Zubři stihli v přípravě celkem dvanáct utkání, ve kterých si připsali pět vítězství. Překonat se jim podařilo týmy Hvězda Praha, Meteor Třemošná, Linz a dvakrát porazili také Techniku Brno. Svůj premiérový zápas letošního ročníku odehrají na ledě olomouckých Kohoutů.

HC Olomouc: Frgál (Čerbák) – Drábek (C), Marek, Šlahora (A), Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgán, Šenk, Miškovský (A) – Najman, Jeřábek, Pasternek – Izák, Konobejl – Golais, Belan.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Ryšavý) – Svozil, Janek, Polame, Harásek, Nášel, Veselý (A) – Galnor, Hanák M., Hanák J. (A), – Paska, Kolařík, Toman – Dobša, Kuchta (C) – Šindlerová, Svoboda.

Rozhodčí: Ondřej Šudoma – Marek Bubela, Tomáš Bezděk.

Na led právě nastupují olomoučtí Kohouti.

Přidávají se i přerovští Zubři.

00:01

00:03
    Úvodní buly vyhráli domácí, a okamžitě zakládají útok.

00:59
    Drábek hledal volného Najmana, tomu nahrávka nesedla.

02:36
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Do pravého rohu branky zavěsil kotouč olomoucký obránce KRISTIÁN ŠENK. Bez asistence.

04:01
    Puk se nachází v obranném pásmu domácích, kde Zubři založili svůj první velký útok.

05:10
    Hra se přesunula na druhou stranu kluziště, Zubři nepouští domácí k větší šanci.

06:22
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Izák – 2 min., podrážení).

07:13
    Olomouc po dlouhém útoku hostů vyhazuje kotouč do bezpečí.

08:22

09:01
    Přerovští Zubři sehráli velmi kvalitní přesilovou hru, olomouckou obranu, ale nepřekonali.

09:52
    Kuchta měl obrovskou šanci na vyrovnání, tu však promarnil.

10:42
    Hosté vyhazují puk do zakázaného uvolnění.

11:00
    Přerov právě vstřelil branku!
    Po krásné nahrávce Tomana proměnil šanci přerovský DENIS DOBŠA. Zubři tak po polovině úvodní dvacetiminutovky vyrovnali skóre. Asistence: Vojtěch Toman

11:20
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Šulgan – 2 min., krosček).

11:55
    Přerov navyšuje na 2:1. Zubři dokázali proměnit druhou přesilovku v zápase, a to díky trefě JANA HANÁKA. Asistence: Tobiáš Kuchta a David Svozil.

Olomouc si zahraje svou první přesilovou hru.

13:25
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Janek – 2 min., vražení na hrazení).

14:20
    Přerov zatím nepouští Kohouty do útoku.

14:55
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Kuchta – 2 min., podrážení).

16:10
    Olomouc má k dispozici další přesilovou hru, zatím se jí daří hra v útočném pásmu.

16:55

18:00
    Ofsajd přerovských zastavil jejich útok.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:22
    Olomouc se ještě snaží založit útok, přerovská obrana to však nedovoluje.

20:00

V první třetině jsme viděli první gól na olomoucké straně, kdy se gólově prosadil Kristián Šenk. Přerovští Zubři na to odpověděli vyrovnávacím gólem Denise Dobši. Po druhém přerovském gólu Jana Hanáka odchází do šaten spokojenější hosté.

Druhá třetina začne v 18:41.

Oba týmy nastupují na led.

20:01

20:01
    Buly vybojovali hosté a zakládají útok.

21:05
    Vojtek teď měl trochu práce s olomouckým útokem.

21:40
    Po nárazu na mantinel zůstal ležet na ledě Galnor, naštěstí se zvedá a vypadá v pořádku.

22:06
    Na čtyři minuty teď oslabí svůj celek Matyáš Hanák

22:16
    Olomouc zakládá útok.

22:48
    Přerovská obrana však hatí některé velké šance na olomoucké straně.

23:55
    Olomouckým Kohoutům teď unikl puk ze slibně vypadajícího útoku.

24:40
    Drábek mohl vyrovnat skóre po přesné nahrávce kolegy, to se mu však nepovedlo.

26:06

26:13
    Olomouc nedokázala využít čtyři minuty početní převahy.

27:00

27:12
    Po přesné přihrávce Davida Svozila zakončil do pravého rohu MAREK VESELÝ. Zubři tak odskakují na rozdíl dvou branek. Asistence: David Svozil.

28:00
    Přerov odskakuje na rozdíl dvou branek, to pro Olomouc není příjemná situace.

28:31
    Olomoucký Belan nedokázal proměnit trestné střílení, Olomouc tedy stále prohrává 1:3.

29:28
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pastrnek – 2 min., podrážení).

30:06
    Ofsajd teď Přerovu přerušil útok.

30:47
    Přerov se zatím v přesilové hře k nebezpečnější šanci pro Olomouc nedostal.

31:28

32:04
    Pastrnek jel sám na branku, jeho snahy o snížení zastavil jeden z přerovských obránců.

33:40
    Dobšu nepustil do úniku olomoucký Bohatý.

34:15
    Galvas teď nasměroval střelo přímo do přerovské tyčky.

35:20
    Před Vojtkem bylo dusno jako v tramvaji během dopravní špičky. Přerovský gólman však situaci nakonec vyřešil.

36:54
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Najman – 2 min., hrubost).

37:23
    Přerov se drží v útoku, ke střele se zatím nedostal.

38:23
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Belan – 2 min., vysoká hůl).

38:23
    Olomouc jde do tří.

39:00
    Poslední minuta druhé části.

39:38
    Přerov začne druhou třetinu v početní převaze, na trestnou lavici se ještě chvíli zdrží Jakub Belan.

40:00

V druhé části Olomouc nedokázala odpovědět na vedení hostů, ti naopak svůj náskok zvýšili. Přerov si díky trefě Marka Veselého odnáší do šaten dvougólový náskok.

Třetí třetina vypukne v 19:29.

Zubři vjíždí na led.

Kohouti je následují.

40:01

40:01
    Zubři vybojovali puk a ženou se do útoku.

40:23

41:05
    Olomouc má v této třetině co dohánět, zatím to vypadá, že si toho je vědoma.

42:36
    Belan se snažil vystřelit na přerovskou branku, to se mu nepovedlo.

43:34
    Na přerovské polovině probíhá bitva o kotouč.

44:27
    Olomouci teď Bohatý vůbec nepomohl, protože oslabil svůj tým zbytečným faulem.

45:27
    Dobšovu obrovskou šanci překazil výborný zákrok Frgála.

45:49
    Přerov v této přesilovce zatím nemá útočné šance.

46:26

46:40
    Olomouc snižuje! O snížení se postaral přesnou útočník TRISTAN KONOBEJL. Asistence: Viktor Šulgan.

47:08
    Olomouc snížila náskok přerovských Zubrů, a to jí dodalo energii.

47:40
    Na ledě teď opravdu dominuje Olomouc, Přerov nepouští do útoku.

49:30
    Přerov právě vstřelil branku! Přerov si bere dvoubrankové vedení zpět, a to díky trefě ONDŘEJE KOLAŘÍKA, jenž se prosadil po výborné individuální akci nad pravý beton Frgála. Bez asistence.

52:01
    Olomouc utkání přesto nevzdává a snaží se skórovat.

53:12
    V přerovské bráně bylo opravdu přelidněno, Olomouc se snažila propašovat kotouč za záda přerovského gólmana.

54:41
    Ještě není hotovo! JAKUB BELAN využil přihrávky Nickolase Miškovského a překonal Martina Vojtka. Asistence: Nickolas Miškovský a Nicolas Šlahora.

56:26
    Poslední tři minuty budou opravdu napínavé.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:43
    Dnešní zápas se nese v duchu bojovnosti, a to na obou stranách.

59:15
    Olomouc to zkouší bez brankaře.

HC Olomouc si bere oddechový čas.

59:22
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Svozil – 2 min., držení hole).

59:39
    Kuchta minul prázdnou branku.

59:59
    Přerov ustál obrovský tlak Olomouce a odváží si první body na domovskou základnu.

Dnes jsme mohli být svědky opravdu bojovného utkání. První se po trefě Kristiána Šenka prosadila Olomouc, ještě v první třetině se Přerovu podařilo dostat do vedení, díky trefě Denise Dobši. Ve druhé třetině Zubři navýšili svůj náskok na dvě branky díky trefě Jana Hanáka. Ve třetí třetině Kohouti předvedli bojovnost, a to se jí vyplatilo. Tristan Konobejl snížil na rozdíl jediné branky. Zubři si ovšem vzali své vedení zpět po gólu Ondřeje Kolaříka. Tato rána se nakonec ukázala jako vítězná, jelikož olomouckým mladíkům se povedlo snížit přesným pokusem Jakuba Belana. K vyrovnání ovšem nedošlo. Zubři si tak připisují první důležité první vítězství.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne. (20:09:46)

Jakub Škoda

Branky a nahrávky: 3. Šenk, 47. Konobejl (Šulgan), 55. Belan (Miškovský, Šlahora) – 11. Dobša (Toman), 12. Hanák (Kuchta, Svozil), 28. Veselý (Svozil), 50. Kolařík

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Ryšavý) – Svozil, Janek, Polame, Harásek, Nášel, Veselý (A) – Galnor, Hanák M., Hanák J. (A), – Paska, Kolařík, Toman – Dobša, Kuchta (C) – Šindler, Svoboda.

Rozhodčí: Ondřej Šudoma – Marek Bubela, Tomáš Bezděk