Ufa – Spartak Moskva 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Novosibirsk 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Soči 2:1 (kon.)
Kunlun – Jokerit 5:6 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
HK Soči
Čtvrtek 09.09.2021, 18:30 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:57:23)

Česká a slovenská stopa
    Marek Hrivík (NNO)
    1+0, 6 střel na bránu, TM 2.
    Martin Bakoš (SOC) 0+0, 5 střel na bránu, TM 4.

Střely na branku: 26 – 28 (13:11, 9:7, 4:10).

Nižnij Novgorod na třetí pokus urval první domácí vítězství, které se každopádně nerodilo vůbec lehce. Do 26. minuty byl gólový účet Torpeda na nule, zatímco hosty ještě v první třetině dostal do vedení Amir Garajev. Vyrovnání zařídil slovenský útočník Marek Hrivík a vítězný přesilovkový gól si v čase 36:53 připsal pro změnu Zijat Pajgin. Třetí třetina byla hokejově asi nejméně atraktivní. Velkolepé šance nebyly téměř žádné a na jednogólovém náskoku Nižného Novgorodu se do závěrečného klaksonu nic nezměnilo.

59:35
    Rundblad měl trochu času na přípravu střely od modré. Miele do ní obětavě skočil a kotouč se zastavil o zadní mantinel.

59:01
    Hellberg už pustil do hry šestého bruslaře do pole. První Lennströmův pokus o trefení prázdné branky ze středního pásma úspěšný nebyl.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:20
    Leopardi marně lovili po obvodu útočného pásma. Torpedo bylo u hrazení úspěšnější a exportovalo puk do středu hřiště.

57:42
    Hrivík mohl definitivně rozhodnout. Po hostujícím zaváhání v rozehrávce dostal puk do hezké šance, ale z osy Hellberga nepřekonal.

57:02
    Není to prakticky žádný tlak v podání Soči, kterému rychle utíká čas na srovnání stavu. Teď si hosté navíc přitížili zbytečným icingem.

56:10
    Jegor Martynov obdržel puk k levému kruhu. Střelu tlačil na bližší tyč, ale Hellberg měl situaci pod kontrolou.

55:38
    Obrovský závar u Tichomirova. Přetlačovalo se tam snad osm hokejistů, ale Žabrejev ani nikdo jiný kotouč do branky neprotlačil.

55:33

54:58
    Novgorod se vysvobodil a z jeho oslabení zbývá poslední čtvrtina. Zároveň jsme se dostali do závěrečné pětiminutovky.

54:22
    Andrej Bakanov čekal na puk na pravém křídle, jenže když ho konečně dostal, tak mu zakončení nesedlo.

53:50
    Lennström odvezl puk z vlastní třetiny a přesunul se s ním až do útočného pásma. Trochu zbytečně ale odjel z vhodného úhlu a z méně kvalitní pozice si na Hellberga nepřišel.

53:33
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Marek Hrivík – 2 min., držení).

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 26. Hrivík (Zaar, Lennström), 37. Pajgin (Miele, Čechovič) – 17. Garajev (Babenko, Žabrejev)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Murygin) – Orlov, Lennström, Martynov, Pajgin, Turbin, Marin – Žafjarov (A), Miele, Čechovič – Zaar, Hrivík, Agostino – Gončaruk, A. Michejev, Šenfeld (C) – Ilja Fedotov, Urakov (A), Varnakov – Drobin.
    HK Soči: Hellberg (Treťjak) – Jaks, Kamalov, Rundblad, Baldajev, Zorkin, Miščenko, Ďjakov – Pilipenko, Vicharev (C), Bakoš – Ruděnkov (A), D. Iljin, Feoktistov (A) – Peťkov, Šen, Glotov – Babenko, Garajev, Žabrejev – Bakanov.

Rozhodčí: Gofman, Kočetov – Bojkin, Maximovskij

Diváci: 1 000