Příbram – Brno 0:1 (kon.) | Líšeň – Dukla Praha 3:0 (kon.) | Jihlava – Opava 0:2 (kon.)
SK Líšeň 2019
3:0 (2:0)
FK Dukla Praha
Pátek 10.09.2021, 17:00FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 7. kolo

Ode mne je to z líšeňského stadionu vše. Přeji pěkný večer. (18:55:40)

Zápas sedmého F:NL mezi týmy SK Líšeň 2019 a FK Dukla Praha skončil. Pražané roli lídra ligové tabulky nepotvrdili a vezou si z Brna vysokou prohru 3:0, která je pro ně první v sezóně. Naopak Marvani předváděli po celou dobu velmi kvalitní a ofenzivní výkon, za který byli odměněni třemi góly a hlavně třemi body. Na Duklu se tak v tabulce dotáhla brněnská Zbrojovka, Líšeň se zase posunula na šestou příčku.

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 4:9. Rohy: 9:4.

90+3

90+2
    Zikl se po nákopu spoluhráče k míči přes dva obránce nepropracoval, to mu ale moc vadit nemusí.

90+1
    Naopak mohl přijít ještě domácí gól. Málkovu přizemní střelu k pravé tyči ale dokázal rada konečky prstů vytěsnit.

90
    Rozhodčí se rozhodl nastavit dvě minuty nad rámec základního hracího času. Domácí už o tři body nic nepřipraví.

89
    První centr Součka zablokoval Demeter, vzápětí však hostující fotbalista už míč do vápna poslal. Obrana Líšně ale i v tomto případě správně zapracovala i stále tak držím čisté konto.

88
    Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Patrik Demeter.
    Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Bronislav Stáňa, přichází Marián Burda.

87
    Standardku z pozice mnohem blíže k bráně soupeře zahrávali po faulu na Zikla domácí. Málkova střela ale mířila příliš vysoko a Radu tak neprověřila.

86
    Žlutou kartu dostává Daniel Souček (FK Dukla Praha).

85
    Dukla nyní zahrávala standardní situaci od pravé postranní čáry. Milan Lutonský ale centr dokázal zastavit a ani v tomto případě tak žádná šance nepřišla.

84
    V závěru zápasu se hru svého týmu pokusí oživit Jihokorejec Kim Sung-Bin a bývalý prvoligový útočník Jan Pázler. Musel by se ale stát zázrak, kdyby se Dukle ještě podařilo vyrovnat.

83
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Buchvaldek, přichází Jan Pázler.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Sunday Faleye, přichází Sung-Bin Kim.

82
    Žlutou kartu dostává Sunday Faleye (FK Dukla Praha).

82
    Naopak Dukla prožívá poměrně nepříjemné vystřízlivění z povedeného úvodu sezóny. Dnes na Líšeň prakticky ve všem nestačí.

80
    Líšeň právě vstřelila branku!
    Po zblokované střele domácího celku přišel další rohový kop. A Líšeň byla podruhé v zápase z této situace úspěšná. Tentokrát se prosadil JAKUB KUČERA a Marvani jsou blízko k zisku tří bodů.

79
    Matocha se nyní otočil a přihrál na pravé křídlo Stáňovi, jehož nákop se pokusil na Málka sklepnout Bednář. Přesný ale nebyl a nejlepší střelec loňské sezóny druhé nejvyšší soutěže tak zakončit nedokázal.

78
    Málek byl nyní při snaze prodloužit míč na nabíhajícího spoluhráče faulován na polovině hřiště. Domácí tak ušetří další sekundy a navíc se udrží u balonu.

77
    Nyní se o to nadějně pokoušel Štěpán Šebrle, který se v souboji s obráncem pokusil i o zakončení z blízkosti. Veselý ale dokázal míč vyrazit vysoko nad sebe a posléze i lapit.

76
    Dukle se ani nadále nedaří a nyní se nachází daleko od brány soupeře. Už by ale nutně potřebovala kontaktní branku.

75
    Martin Zikl se již, pokud dobře počítám, potřetí stal členem líšeňského kádru. Tentokrát již na přestup, když jej definitivně uvolnila brněnská Zbrojovka. Letošní debut si domácí útočník odbývá právě teď.

75
    Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Martin Zikl.

74
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Marek Fábry, přichází Quadri Adebayo Adediran.

73
    Daniel Souček si nyní naběhl na odražený míč a z větší dálky se jej pokusil poslat na bránu. Nesedlo mu to a míč tak skončil u obránce soupeře.

73
    Tak jsem to akorát zakřikl a jednu změnu nám provedla už i Líšeň. Do hry jde další defenzivní hráč Bednář. Je tak jasné, že Brňané to chtějí mít hustěji pokryté v obraně.

72
    Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Michal Bednář.

72
    Jediná střídání jsme zatím viděli jen v první půli od hostujícího týmu. Je pravda, že Líšeň nemá moc důvod střídat.,..

71
    Málek dostával další přihrávku do vápna, v dobré pozici ale míč minul a může se teď zlobit jen sám na sebe.

70
    Druhý poločas se už nachází ve své druhé polovině a my stále čekáme na nějakou tutovou šanci hostující celku. Jsou to spíš domácí, kdy i nadále více útočí.

68
    Po své další šanci zahrávali domácí roh. Nebezpečný ale pro hosty nebyl, míč byl totiž bez problémů odvrácen.

67
    Lutonský dokázal doběhnout přihrávku na levou stranu vápna a razantně přízemně odcentroval. Míč pokutovým územím proletěl a nechybělo moc, aby jej Málek uklidil do sítě.

66
    Štěpán Šebrle se nyní pokoušel o střelecký pokus z podobného místa. Vůbec mu to ale nevyšlo a to se samozřejmě líbí domácímu publiku.

66
    Na druhé straně se naopak ke střele propracoval Sunday Faleye. Jeho pokus zpoza vápna ovšem horní tyč brány soupeře přeletěl.

65
    A o několik desítek sekund hledal Málek Silného znovu., Tentokrát už domácí hráč míč zpracoval, blíže k bráně se s ním ale dostat nedokázal.

63
    Málek posílal hezký míč na Silného do běhu, ten však předvedl špatný první dotek a dobrou šanci se tak připravil.

62
    Pražané zahrávali standardní situaci. Míč ale zamířil přesně do Veselého rukavic a žádná velká šance tak nepřišla.

61
    Milan Lutonský si nyní počínal v obraně dobře a s přehledem. Domácím se zatím daří bránit svůj náskok celkem bez problémů.

60
    Na druhé straně musel za záchrannou brzdu zatáhnout Michal Jeřábek, který z malého vápna dokázal usměrnit nebezpečnou přihrávku soupeře nad horní tyč. Z následného rohu si hosté nic zajímavého nevybojovali.

59
    Naopak teď přišel rychlý protiútok Líšně. Stáně zakončoval, bylo to ovšem z pádu a zpoza obrany. Míč se tak k bráně nedostal.

58
    Naopak domácí už se do ofenzivy tak často nevydávají. Nechtějí asi riskovat žádný zbytečný nebezpečný protiútok. Na tahu už by také měla pomalu být Dukla...

57
    Štěpán Šebrle nyní vystřelil z celkem dobré pozice na levé straně pokutového území, bližší tyč brány soupeře ale minul.

56
    Teď už se Dukla dostává do ofenzivy častěji, Vlastimil Veselý ale nemusel ani jednou po poločase zatím zasahovat.

55
    Dnešní utkání sleduje 714 diváků.

54
    Teď jsem to ovšem zakřikl, protože jeden z jejich hráčů nyní dostával přihrávku skoro na malé vápno. Bál se ale bloku, tak si chtěl míč ještě zaseknout, to ale nebyla dobrá volba, protože balon i tak ztratil.

53
    I nadále se pražskému celku nedaří dostat na delší sobu do pokutového území...

52
    Ani v tomto případě však domácí po centru od praporku nedokázali akci zakončit a Dukla se zatím ve druhém poločase brání úspěšně. Potřebovala by ovšem hlavně útočit.

51
    Matochův centr kousek nad zemí z pravé strany pokutového území byl jednoduše odvrácen, domácí tým ale čeká další rohový kop.

50
    Líšeň zatím nepolevuje ani ve druhém poločase. Nyní zahrávala rohový kop, obrana soupeře si s ním ale dokázala poradit.

49
    Exekuce standardní situace se chopil Jaroslav Málek, jeho střela ale letěla přesně na brankáře Radu a ten tak neměl problém zasáhnout.

48
    Jan Silný hledal do vápna nabíhajícího Stáňu. Trefil ovšem ruka jednoho z bránících hráčů. Naštěstí pro hostující tým to bylo ještě kousek před hranící pokutového území.

47
    Uvidíme, s čím Pražané vstoupí do druhého poločasu. Zatím to od nich totiž opravdu nebylo hodné prvního týmu tabulky.

46

První poločas utkání je za námi. Domácí tým zatím předvádí skvělý výkon a nad lídrem tabulky vede po 45 minutách zaslouženě o dva góly 2:0. Skóre otevřel tvrdou ranou k bližší tyči v 11. minutě Jan Silný, po půl hodině hry ho pak střelou pod horní tyč napodobil Ondřej Ševčík. Dukla měla jednu velkou šanci, zatím to od ní ale není ani zdaleka ideální a ve druhém poločase bude odvracet první prohru v sezóně.

45+2

45+1
    Jan Silný dostal přihrávku do pokutového území z levého křídla. Při pokusu o střelu ale upadl. To už nám probíhá jediná nastavená minuta prvního poločasu.

45
    Líšeň se opět nachází na útočné polovině a snaží se dohrát poločas bez toho, aby Dukle ještě nabídla nějakou šanci na snížení stavu.

43
    Na nedobrý výkon svého týmu reaguje hostující trenér dvojitým střídáním už v první půli. Dolů jde mimo jiné i Ondřej Ruml, který na levé straně obrany poměrně hodně hořel.

42
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Kozel, přichází Štěpán Šebrle.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Ondřej Ruml, přichází Daniel Kozma.

42
    Žlutou kartu dostává Jan Silný (SK Líšeň 2019).

41
    První poločas zápasu se nám pomalu blíží ke konci a pražská Dukla stále prohrává o dvě branky. Od druhého domácího gólu navíc neměla snad ani jednu střelu.

40
    Martin Rolinek se kolem jednoho hráče u levé postranní čáry prosmýkl, kolem Faleyeho už mu to ale nevyšlo a nakonec dokonce fauloval.

39
    Málek se pokoušel získat ve skluzu míč na útočné polovině. Bylo to těsné, nakonec ale asi soupeře opravdu fauloval a rozehrávat tak bude Dukla.

38
    Teď si aktivní Stáňa na pravém křídle obhodil Rumla, kterému dělá velké problémy. Do zakončení se ale ani nadvakrát protlačit nedokázal.

37
    Na druhou stranu do dobré šance pelášil Bronislav Stáňa, nakonec ovšem trochu zpomalil a musel tak pálit už chvíli po vstupu do pokutového území. Bližší tyč brány o kousek minul.

36
    Nyní přišla konečně střela i ze strany hostujícího týmu. Pokus zpoza vápna byl ale zpomalen a ztečován obranou.

35
    Na žluté karty už máme vyrovnáno, ovšem na šance a na góly jasně vede domácí tým.

35
    Žlutou kartu dostává David Pašek (SK Líšeň 2019).

34
    Líšeň se nezatahuje a pokračuje v útočení. Centrovaný míč z pravého křídla byl ale až moc přepálený.

33
    A další práce pro Radu. V tomto případě však míč letěl přesně na něj a měl to tak o něco lehčí.

32
    Naopak Rada musel být opět v pozoru. Nyní na něj pálil Kučera, střela domácího záložníka ale nebyla tak razantní a brankář Dukly tak tentokrát dokázal zasáhnout.

31
    V posledních minutách se ovšem Dukle nedaří dostat blíže k líšeňské bráně a Veselý tak nyní mlže být v klidu.

30
    Pražané to zatím nemají vůbec jednoduché a budou muset hodně bojovat, aby z dnešního zápasu vůbec něco vydolovali

29
    Máme tu druhý gól brněnského celku! Kapitán ONDŘEJ ŠEVČÍK si v pokutovém území zpracoval míč a tvrdě jej poslal pod horní tyč Radovy brány. Dukla tak ztrácí už dva góly.

28
    Bronislav Stáňa si teď na pravé straně pokutového území míč nakopl až moc a jeho střelu tak obrana také zblokovala. Líšeň ovšem pokračuje v dobrém výkonu.

27
    David Pašek nyní zastavil centr z pravého křídla. Nechybělo ovšem mnoho a míč by se odrazil do líšeňské brány.

26
    Faleye se nyní válí za čárou nedaleko rohového praporku. To však nezabraňuje tomu, any Líšeň zahrávala roh. Rada míč vyboxoval jen k soupeři a mohl tak být rád, že následnou střelu jeho obrana zablokovala.

25
    Žlutou kartu dostává Jiří Piroch (FK Dukla Praha).

24
    Matocha dnes už jednou trefil tyč a nyní to zkusil zpoza rohu pokutového území znovu. V tomto případě ovšem nastřelil bránícího hráče a míč tak k bráně nedoputoval.

23
    Jakub Kučera byl nyní podkopnut nedaleko středového kruhu. Líšeň se tak vrátí k balonu a bude rozehrávat.

22
    Zatím vidíme hezký ofenzivní fotbal s brankovými příležitosti, z nichž gólem skončila jedna. Hosté nyní zahrávali rohový kop, míč ale skončil na hlavě jednoho z bránících hráčů.

21
    Buchvaldek byl nyní ve skvělé pozici na skoro na malém vápně, brankáře Veselého ale prostřelit nedokázal. Tohle byla zatím největší příležitost Dukly.

20
    Další slibná příležitost domácího celku. Milan Lutonský střílel z levé strany vápna na vzdálenější tyč, Rada byl v tomto případě připraven.

19
    Stáňa teď dal bránícímu hráči zabrat. Ten ale měl velký náskok a nakonec tak u míče byl o trochu dřív a dokázal jej odvrátit do zámezí.

18
    O chvíli později přišel rohový kop Líšně. Byl rozehrán nakrátko. Při následném centru ovšem přišel útočný faul.

17
    Domácí se však momentálně snaží hrozit alespoň z protiútoků a nyní se navíc nechali faulovat, hráči Dukly se tak musejí stáhnout více do obrany.

16
    V posledních minutách už se hráči pražského celku zvedli a hrají více na míči. Veselého však zatím neprověřili a na tutovou šanci tak stále čekají.

15
    Vzápětí tak Duklu čekala další standardka, tentokrát z velmi nadějné pozice nedaleko za hranicí pokutového území. V tomto případě míč bránu přeletěl a nechybělo mnoho, levou tyč brány ale o kousek minul.

14
    Nyní si standardní situaci vyzkoušeli i Pražané. Bronislav Stáňa byl nastřelen ve zdi, pomohl si však rukou, takže za to vidí žlutou kartu.

12
    Favorit zápasu z Prahy tak bude muset dohánět jednobrankové manko. Líšeň ale zatím hraje velmi obstojně, pro Duklu to tak nebude jednoduché.

11
    Domácí fotbalisté jsou odměněni za povedený začátek zápasu. Po rohovém kopu se míč dostal na levou stranu vápna k JANOVI SILNÉMU a domácí střelec balon tvrdou ranou napálil k bližší tyči brány.

10
    Rada zatím musí být v bráně v pozoru. Nyní musel vyrážet tečovaný míč po standardní situaci domácích. Líšeň čeká roh.

9
    Žlutou kartu dostává David Kozel (FK Dukla Praha).

8
    Na opačném konci si na pravé straně pokutového území vodil dva obránce Faleye. Nakonec však nedokázal zakončit, protože už měl k tomu málo prostoru.

7
    Teď už ale přišla a ke gólu nechybělo mnoho. Přízemní pokus Marka Matochy zpoza pokutového území se odrazil od pravé tyče brány soupeře zpět do hry!

6
    V prvních minutách vidíme fotbal nahoru dolů, kromě zakončení po standardní situaci domácích jsme ale jinou střelu neviděli. Diváci se však zatím rozhodně nenudí.

4
    Dukla nedlouho poté zahrávala pro změnu první rohový kop. Balon se nebezpečně odrážel směrem na bránu, nakonec ale skončil nad horní tyčí.

3
    Domácí tým na druhé zahrával standardní situaci. Míč se po sérii hlaviček dostal k Bronislavu Stáňovi, jehož akrobatický pokus ale mezi tři tyče nezamířil.

2
    O první ofenzivu zápasu se pokoušela pražská Dukla. Míč ovšem po přihrávce vzduchem pomalu doskákal jen k brankáři Veselému, který to tak měl jednoduché.

1

SK Líšeň 2019: Veselý – Jeřábek, Kučera, Málek, Matocha, Pašek, Rolinek, Silný, Stáňa, O. Ševčík (C), Lutonský.
    Náhradníci: Marek – Bednář, Burda, Demeter, Chwaszcz, Otrísal, Zikl.

FK Dukla Praha: F. Rada (C) – Barac, Buchvaldek, Fábry, S. Faleye, David Kozel, Kulhánek, J. Peterka, Piroch, Ruml, D. Souček.
    Náhradníci: Šťovíček – Adediran, Kim, Konan, Kozma, Pázler, Šebrle..

Poslední tři vzájemné zápasy:

14. 04. 2021 Líšeň – Dukla 3:0
    03. 10. 2020 Dukla – Líšeň 2:2
    04. 07. 2020 Líšeň – Dukla 2:3

Pražané po několika nepovedených ročnících po sestupu do druhé nejvyšší soutěže konečně vkročili do sezóny tou správnou nohou. Ze šesti zápasů totiž hned pět vyhráli a v tom posledním si připsali bod za remízu. V současnosti se tak vyhřívají na prvním místě tabulky. Náskok Dukly na dva její nejbližší pronásledovatele, kterými jsou Vlašim a brněnská Zbrojovka, činí tři body. I v případě neúspěchu v Líšni by tak zůstala při nejhorším na dělené první příčce. To však pochopitelně celek z hlavního města nebude chtít připustit a půjde si za vítězstvím.

Brněnský celek zažil snovou loňskou sezónu. Celou dobu se mu totiž velmi dařilo a v tabulce nestačil pouze na suverénní Hradec Králové. Líšeň tak skončila na historickém druhém místě druhé nejvyšší soutěže. Start do současného ročníku už se Marvanům tak moc nepovedl, pořád to však není tak špatné. Po šesti zápasech se s osmi získanými body nacházejí zhruba v polovině ligové tabulky, konkrétně na osmém místě. V minulém kole Líšeň nezaváhala a po výhře 0:2 si přivezla všechny tři body z hřiště tápající Třince. Pražská Dukla ale bude výrazně těžším oříškem.

Zdravím vás u sedmého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Společně se zaměříme na souboj týmů SK Líšeň 2019 a FK Dukla Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.