Třinec – Motor ČB 4:0 (kon.) | Zlín – Litvínov 2:4 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 1:0 (kon.)
Kladno – Vítkovice 1:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 4:0 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 10.09.2021, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 1. kolo

57:57
    Kantner (PLZ) se provinil nebezpečným zákrokem, za krosček míří na dvě minuty na trestnou lavici.

56:06
    Ale bude to mít těžké, protože Dynamo míří do tří. Dvě minuty za hákování dostal Robertson (PCE).

55:09
    Paulovič (PCE) pyká za sekání, takže hosté mají možnost alespoň snížit.

51:05
    Pardubice budou mít přesilovku, dvě minuty za držení obdržel Mertl (PLZ).

49:18
    Malát (PLZ) pyká za držení, jeho protějšek Kousal (PCE) za krosček.

46:27
    Pardubice jdou do čtyř. Jakub Nakládal (PCE) se provinil hrubostí, takže si na dvě minuty odpočine. Vydrží tam celou dobu, nebo se hosté pokusí o zázrak?

35:11
    Nyní na trestnou lavici míří Poulíček (PCE) za hru vysokou holí, takže hosté mají možnost dostat se před koncem druhé třetiny do hry.

29:16
    Hosté neunáší průběh utkání. Nyní byl před brankou zbytečně hrubě atakován právě Kousal. Rozhodčí po krátké poradě vylučují Davida Jiříčka (PLZ) do konce utkání za zásah do oblasti hlavy nebo krku! Pardubičtí mají pětiminutovou početní výhodu. Pětiminutový trest odpykává Malát (PLZ).

Jiříček je přitom v podmíněném trestu na jedno utkání a opět s ním bude vedeno disciplinární řízení.

22:32
    Tlak Pardubic nese své ovoce. Na trestnou lavici zamířil Lang (PLZ), který se provinil podrážením.

17:55
    Obrovskou minelu udělal Cienciala (PCE), když namazal do jízdy protihráči. Puk mu poté uzmul, ale rozhodčí zde viděli sekání. Plzeň bude mít dvouminutovou přesilovku.

08:22
    První přesilová hra pro Pardubice. Hecl přihrál před brankou, kde byl jeho spoluhráč zahákován. Pachatelem je Budík (PLZ).

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 25. Hecl (Cienciala), 27. Mikuš (Blümel, Nakládal), 40. Říčka (Cienciala, J. Kolář), 52. Říčka (Cienciala, Košťálek)

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal (C), Vála, J. Kolář (A), Hrádek – R. Kousal, Paulovič, Camara – A. Musil, Poulíček (A), Blümel – Říčka, O. Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, Rohlík.
    HC Škoda Plzeň: D. Furch (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, V. Lang, J. Kindl (C), L. Kaňák – Bulíř, Mertl, Dzierkals – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – Suchý, P. Musil, Kuťák – Malát, Přikryl, Kantner.