Olomouc – Liberec 6:4 (kon.) | Salzburg – Plzeň 0:3 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.)
Havířov – Pardubice 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:2 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 2:5 (kon.)
Chomutov – Sparta 1:10 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 10.09.2021, 16:00 • Akademie Salzburgu • DHL Extraliga juniorů • 1. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, z rakouského Salzburgu vám přeji krásný zbytek pátečního večera a u dalších přenosů, tentokrát již z plzeňské LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (18:21:09)

Je dobojováno, Plzeň dokázala zvítězit na půdě rakouského Salzburgu 3:0, to když v každé třetině dala po jedné brance. V poslední třetině si Škodovka poctivě hlídala svůj náskok. V poslední minutě to domácí zkusili bez brankáře, nicméně risk jim nevyšel a Dominik Soukup dal střelou do prázdné brány definitivu výsledku.

59:29 Dominik SOUKUP - 0:3

59:29
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, Plzeň dnes získá tři body. Hosté získali puk na své hokejky, Marcel od zadního mantinelu našel DOMINIKA SOUKUPA, který neměl problém dostat puk do sítě. Asistence: Marcel Marcel, Adam Ženíšek.

58:56
    Domácí v šesti, vyjde jim risk bez brankáře?

58:24
    Brankář Damien Clara se prozatím vrací do branky, nicméně je jasné, že dlouho v ní nezůstane.

58:24
    Teď už se ovšem hra přerušila a domácí trenér Ilkka Pakarinen si bere oddechový čas.

58:15
    Hosté vyhodili kotouč pouze tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:54
    Hosté kontrolují závěr dnešního zápasu, domácí Salzburg zatím vůbec nepouští k sobě do pásma.

55:57
    Marcel servíroval puk před branku, tam ovšem nebyl nikdo, kdo by ho dokázal dostat do sítě.

55:26
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Szieber – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Slania – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).

55:26
    Emoce na ledě. Do pěstního souboje se pustili proti sobě Slanina se Szieberem, jasným vítězem se stal plzeňský borec, který svého soupeře poslal, díky několika přesně mířeným ranám, k ledu.

55:00
    Pět minut do konce třetí třetiny. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Němečka.

54:53

53:58

53:19
    Sledujeme hru ve čtyřech na obou stranách, do šance se pokoušel prodrat za hosty Václav Adamec, jenomže klička na modré čáře mu nevyšla.

52:53
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Němeček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Dvořák.

52:36
    Opět puk ve středním pásmu, početní výhody dnes nejsou příliš velkou hrozbou, ani od jednoho z týmů.

52:13
    Domácí drží několik cenných vteřin s pukem na svých hokejkách.

51:58
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kerber – 2 min., držení).

51:22
    Damina Clara se dnes v brankovišti opravdu nenudí, prakticky každou minutu na něj jde nějaká střela, pozápasový údaj v počtu střel na bránu bude jistě zajímavý.

50:50
    Daniel Malák si zpracoval přihrávku na vrcholu pravého kruhu, následně s pukem udělal dva rychlé kroky, leč jeho střelu zápěstím maskovaný muž Salzburgu dokázal zachytit.

50:01
    Máme před sebou posledních deset minut třetí třetiny, dokáží domácí utkání ještě zdramatizovat?

49:29
    Domácí byli blízko první trefě, vypadalo to, jako by za Němečkem zvonila pravá tyč.

48:45
    Jan Slanina objel domácí branku, poté se chystal zakončit u druhé tyčky pod břevno, Clara tam vystavil puku do cesty své rameno.

48:18
    Ránu Marcela domácí obrana zblokovala pouze k Marku Soukupovi, nicméně ten si nevedl o mnoho lépe, přesto donutil brankáře Claru k zákroku.

47:31
    Škoda pro Plzeň. Hosté mohli jet prakticky ve dvou sami na bránu, jenomže si nepohlídali ofsajdové postavení.

46:16
    Adam Ženíšek mohl ke dvěma asistencím přidat i trefu z dnešního duelu, spoluhráč ho hezky našel mezi kruhy, Ženíška ovšem vychytal domácí gólman.

45:14

44:39
    Hráči Red Bullu špatně střídali, Plzni se otevřela celá pravá strana, jenomže domácí i tak nakonec stačili ránu zblokovat do ochranné sítě.

43:54
    Domácí dokázali dostat puk alespoň do středního pásma.

43:46
    Jan Slanina si udělal prostor na ose hřiště, rána plzeňskému hráči ovšem nevyšla dle představ.

43:20
    Hosté pálili krátce po buly, tvrdou ránu od modré drží Clara ve své výstroji.

43:14
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Bader – 2 min., vysoká hůl).

42:49
    Domácí už se chystali střílet, jenomže radost jim překazil čároví rozhodčí, který píská ofsajd.

42:23
    Další plzeňská rána byla sražená vysoko nad branku, Clara tentokrát mohl zůstat v klidu.

41:18
    Výborná práce Jana Slaniny! Plzeňský hráč se prodral skrz trojici bránících hráčů až do střelecké pozice, poté se hostující hráč dostal i k dorážce, nicméně hlavní rozhodčí si myslel, že Clara drží puk a tak přerušil hru, opak byl ale pravdou.

40:14
    Po čtrnácti vteřinách se dostal do zajímavé pozice obránce Vladimír Kremláček, leč jeho ránu zastavil včas gólman Clara.

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí. I ve druhé periodě jsme viděli jednu branku a i tu vstřelil český celek. Hned ve druhé minutě opět po přihrávce Ženíška ujel do samostatného nájezdu Marcel Marcel a s pomocí brankové konstrukce dokázal procpat puk do sítě. Domácí se zatím v koncovce trápí.)

Poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 17:41.

40:00

39:40
    Hosté mohli krátce před koncem do rychlého kontru, jenomže puk hostům na poslední chvíli utekl od hokejek.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:57
    Matěj Korčák nic složitého nevymýšlel, prostě poslal puk rovnou na bránu, jenomže tu o dobrý metr netrefil.

37:53
    Noah Kerber vystřelil skrytou ránu přes obránce, Němečkovi vypadl puk z rukavice, naštěstí pro něj nebyl v okolí nikdo, kdo by. puk za jeho záda dorazil.

36:28
    Marcel mohl vstřelit svou druhou branku, jenomže z mezikruží mu puk přeskočil hokejku a Clara pro tentokrát mohl zůstat v klidu.

35:55
    Eremiáš chtěl od mantinelu oslovit Jana Slaninu, tomu ovšem nepřesně předal kotouč.

34:38
    Plzeň ujížděla do rychlého brejku, leč domácí se stačili za pět minut dvanáct vrátit a hosté již vystřelit nedokázali.

33:30

32:32
    Hráči Red Bullu se za svou brankou opět dostali ke kotouči a ten bez většího rozpaku prudce vyhodili nazdar bůh.

31:56
    Adam Dvořák nezpracoval ve středním pásmu těžkou přihrávku, hosté budou muset začít opět až od své branky.

31:30
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Rafalski – 2 min., sekání).

31:19
    Dominik Soukup, po rychlé plzeňské akci, byl opět v dobré pozici, jenomže ani on puk přes brankáře neprospal do brány.

30:51
    Josef Dáňa se prodral v předbrankovém prostoru ke kotouči, nicméně radost hostujícímu hráči překazil gólman Clara, který puk zachytil na poslední chvíli.

30:29
    Na modré čáře napřáhl kapitán Phillip Sinn, nicméně jeho rána šla hodně vysoko, Němeček puk pouze kontroloval.

29:51

29:32
    Opět puk až u hostujícího brankáře, vypadá to, že ani Západočeši svou úvodní početní výhodu nepromění v branku.

29:05
    Dominik Soukup z pravého kruhu těsně minul domácí branku.

28:20
    Ani hosté nezačali početní výhodu dle svých představ, puk u Němečka, který pomáhá s rozehrávkou.

27:51
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Mackner – 2 min., sekání).

27:28
    Hosté v plném počtu. Domácí hráči nevyužili ani třetí nabídnutou přesilovou hru.

26:36
    Domácí objeli svatyni Němečka, poté se puk dostal na levou stranu k Bürgeltovi, který ovšem velkou šancí pohrdl.

25:46
    Start třetí početní výhody Salzburgu patřil hostům, kteří puk dokázali dostat až na opačnou stranu ledové plochy.

25:28
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Dáňa – 2 min., hákování).

24:59
    Plzeňské hráče je nutno pochválit i za dobrou defenzivu, že by zde byl viděl rukopis Jiřího Hanzlíka, který před touto sezónou přišel k plzeňské juniorce od A-týmu?

23:45
    Domácí se opět drali do šance, nicméně stopku jim vystavil Stanislav Vajner, který po získaní puku i hned otočil hru zpět na druhou stranu.

23:01
    Na druhé straně vymrštil do vzduchu svou lapačku Josef Němeček.

22:30
    A už to mohlo být o tři branky, po hezké kombinaci byl před brankou volný Marek Kopic, jenomže tentokrát byl brankář Clara ten šťastnější.
    21:08 Marcel MARCEL - 0:2

21:08
    Škodovka hned krátce po návratu ze šaten střílí druhou branku. Adam Ženíšek uvolnil do samostatného nájezdu MARCELA MARCELA, který s pomocí tyče dokázal dostat puk do sítě. Asistence: Adam Ženíšek, Marek Soukup.

20:30
    I na startu druhé periody je znát plzeňská aktivita, hned po půl minutě musel předvést Clara svůj um proti plzeňské střele od modré čáry.

20:01

Je za námi první třetina nové sezóny, která nabídla jednu branku. Tu vstřelil ve třinácté minutě Marek Soukup, který perfektně zužitkoval přihrávku Ženíška od zadního mantinelu. Západočeši byli po většinu doby lepším celkem a vedení je tak plně zasloužené.

Druhá třetina začne přibližně v 17:00.

20:00

19:35
    Domácí mohli v poslední minutě první periody srovnat stav. Mackner byl zcela sám před Němečkem, svou šanci ale trestuhodně zahodil.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:41
    Vše nakonec jinak, rozhodčí svou chybu uznali a vhazovat se bude ve středovém kruhu uprostřed hřiště.

18:41
    Teď se plzeňští hráči zlobí a nutno podotknout, že oprávněně. U vyhozeného kotouče byli jako první, přesto rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

18:22
    Adam Ženíšek se neprobil přes modrou čáru do výhodné střelecké pozice.

17:46
    Vlastimil Kvasnička nejprve obehrál sám sebe, jelikož mu puk odjel od hokejky, aniž by o tom samotný hráč věděl, nicméně na druhý pokus už se vše povedlo jak mělo, do akce šla posléze lapačky brankáře Salzburgu.

17:30
    Příliš rychlý přechod do pásma pro plzeňské mužstvo, oko čárového bylo bystré – ofsajd.

16:32

15:48
    Schober měl po hezké přihrávce před sebou poodkrytou část brány, nicméně domácí obránce branku trestuhodně přestřelil.

14:55
    Hosté se zatím bráni velice dobře, již podruhé se jim povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

14:32
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Eremiáš – 2 min., napadení).

13:48
    Plzeň je znova nastěhovaná v útočné třetině, indiáni by nejraději přidali vzápětí druhou branku.
    12:57 M. SOUKUP - 0:1

12:57
    Tentokrát už to Plzni vyšlo a zaslouženě jde v dnešním zápase do vedení. Indiáni dlouho Salzburg točili uvnitř jejich třetiny, na konci akce našel Ženíšek od zadního mantinelu před brankou volného MARKA SOUKUPA, který puk poslal přesně pod horní tyčku. Asistence: Adam Ženíšek, Vladimír Kremláček.

12:13
    Hosté v plném počtu. Marcel Marcel je zpět na ledové ploše.

11:05
    Domácí se snaží zaváhání v oslabení odčinit, leč zatím jejich rány vůbec netrefují prostor mezi třemi tyčemi.

10:13
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Marcel – 2 min., hákování).

09:59
    V polovině první periody měla Plzeň dvě obrovské šance a u obou z nich byl Adam Ženíšek. Nejprve byl zcela sám před Clarou, nicméně ten ho vychytal. Ve druhém případě si plzeňský hráč zpoza brány najel před domácí svatyni, leč puk poslal jen do horní tyčky.

09:08
    Marek Kopic nejprve netrefil bránu Clary, puk skončil vedle levé tyče, následně se indiánům nepovedl návrat do třetiny a po icingu se opět bude vhazovat před Němečkem.

08:31
    Trochu nepřesností na obou stranách. Utkání se mimo jiné hraje ve svižném tempu.

07:31
    Zakázané uvolnění indiánů, vhazovat se bude po levici Němečka, který si mimochodem ještě prakticky nesáhl na kotouč.

06:58
    Rána Daniela Maláka skončila na první bránicím hráči, přesto se Škodovka nadále snaží a je více na kotouči.

06:37
    Adam Ženíšek zadovkou oslovil jmenovce Dvořáka, ten nebezpečně pálil přes obránce, ale díky jemné teči skončil puk až v ochranné síti.

05:56
    Slušná šance pro Plzeň. Spoustu času měl na modré čáře hostující obránce, nicméně na poslední chvíli mu do rán skončil hráč Salzburgu a puk posléze skončil v rohu ledové plochy.

05:16
    Marek Soukup přihrál k pravému mantinelu, tam ovšem Škodovka o puk přišla.

03:45
    Plzeňským hráčům se nevyvedl přechod z obranné třetiny, nicméně zakázané uvolnění se nepíská, protože puk až za brankovou čáru nedojel.

03:14
    Hlavní rozhodčí přerušil hru poté co na ledě zůstal ležet Phillip Sinn. Vypadá to ovšem, že kapitán domácího týmu bude v pořádku.

02:56
    Hosté nadále velmi aktivní. Další střelu z pravé strany kryl se štěstím Damian Clara.

02:27
    Domácí následně vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

02:08
    Jan Slanina pálil tvrdě z otočky, jenomže tentokrát z levého kruhu minul bránu.

01:30
    Marcel vybojoval puk v útočném pásmu, následně indiáni pálili z pravého kruhu, Clara připraven.

00:50
    Obě mužstva si na úvod vyměnila jeden rychlý pozdrav, oba brankáři byli na svém místě.

00:01
    Jdeme na to. Hlavní rozhodčí Heinrichter poprvé hodil puk na led. Úvodní buly vyhráli hosté, kteří hned spěchají do útočného pásma.

00:01

Obě mužstva se již zdraví na modrých čárách, vypadá to, že zápas po téměř dvacetiminutovém zdržení konečně za malou chvíli začne.

K úplné dokonalosti ještě stále chybí trojice rozhodčích, která dnešní utkání bude řídit.

Už i Plzeňané jsou na ledové ploše.

Tak přece jen se bude hrát, jako první přicházejí na ledovou plochu domácí hráči Salzburgu.

Těžko říct, kde je problém. K vidění je pouze dvojice trenérů rakouského týmu na střídačce, zástupci českého celku jsou nadále komplet v kabině.

Stále čekáme na první pohyb v centru rakouské Akademie. Nezbývá nám nic jiného než čekat.

Utkání bude mít nejspíše malé zdržení, jelikož hodinky právě ukazují přesně čtyři hodiny a ani jedno z mužstev nadále nejsou na ledové ploše.

Ještě jednou vás vítám u rakousko české konfrontace v rámci Extraligy juniorů. Kdo vykročí do nové sezóny tou pravou nohou? To se dozvíme přibližně za dvě hodiny, samotné utkání začíná za necelých pět minut.

EC Red Bull Salzburg: Clara (Wolf) – Kauhanen (A), Rafalski, Sinn (C), Schober, Kerber, Hübner, Venier – Szieber, Jelavic, Eckl, Stiegler, Bürgelt, Assavolyuk, Bader, Braun (A), Mackner.

HC Škoda Plzeň: Němeček (Vondraš) – Hamšík, Pánek, Kremláček, Vajner (A), Malák (C), Kvasnička – Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Dáňa.

Rozhodčí: Heinricher – Puff, Seewald.
    Obě mužstva se proti sobě naposledy utkala na začátku března minulého roku a Salzburg na svém ledě zvítězil 6:3.

Hezké páteční odpoledne z rakouského Salzburgu!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na páteční den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od čtyř hodin se totiž v tréninkovém areálu Akademie Red Bullu odehraje první kolo Extraligy juniorů, ve kterém domácí EC Red Bull Salzburg přivítá na svém ledě tým HC Škoda Plzeň.

Loňská sezóna se kvůli pandemii prakticky neodehrála, plzeňští hokejisté zvládli odehrát pouhých osm zápasů, z toho tři svěřenci Petra Vojana vyhráli, pět prohráli. Vzájemný zápas se v loňském ročníku neodehrál, to protože Salzburg stihl pouhé čtyři duely. Dva domácí vyhrál, venkovní duely Rakušané nezvládli.

Plzeňské mladé pušky letos v přípravě odehráli celkem deset přátelských zápasů a hned z toho jich osm dokázali vyhrát. Minulý pátek v rámci generálky si Plzeň na svůj led pozvala Piráty z Chomutova a zápas se hrál prakticky na jednu bránu, indiáni zvládli duel na jedničku, vyhráli ho jasně 5:0.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
    GSA

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 13. M. Soukup (Ženíšek, Kremláček), 22. Marcel (Ženíšek, M. Soukup), 60. D. Soukup (Marcel, Ženíšek)

Rozhodčí: Heinricher – Puff, Seewald